Холотропно дишане

  • 6 438
  • 8
http://inchaos.org/texts/magic/theory/shamanisum/holotropnodishane.html


Някой има ли преки впе4атления от д-р Мариян Господинов(Варна)?Моля да ги сподели тук.
Съ6то ми е интересно да разбера ако някой се е подлагал на такова не6то прави ли се някаква подготовка за този вид ди6ане,за6тото по принцип това е йогийсктата Бастрика или Духало,при което се наси6та мозъка с кислород.По принцип са възможни страни4ни ефекти,някои са обратими,други-не.
Виж целия пост
# 1
моите познания са само от четене, ще ми е интересно да прочета споделен личен опит.
още един сайт:
http://www.holotropics.org/breathwork.html
Виж целия пост
# 2
Не мен ми е изклю4ително интересно,за6тото 4етох той не не крие,4е тези техники не са нови,а са взаимствани от древните траки примерно.
А древните жреци са правели много топ4ни предсказания и са лекували.
Изгаряли са Орфеевото цвете,наре4ено о6те безсмъртни4е,силивряк,жълт смил и т.н. ,което има упойва6ти свойства и са изпадали в някакав транс(има някаква разлика в състоянията,която не разбирам съвсем то4но).
Характерното за това цвете е,4е ако се  откъсне и хербаризира и после престои така 30-50 години,а после се сложи във вода отново разцъфтява.
Слу4айно се сетих,4е имам комбинация за 4ай ,където има и безсмъртни4е и от 2 дни го пия.
Виж целия пост
# 3
Брех много вълнуващо е това холотропно дишане. Аз лично не съм много навита да се ровя в миналото, но звучи доста интригуващо. За съжаление и за това трябва да има специалист наоколо.
Омега чая как ти действа? Всъщност как се очаква да подейства? Това, което видях и прочетох още веднъж потвърждава това, че както и ти каза истината си е една, пътища много стига да искаш наистина, можеш да я достигнеш....отговорът са го знаели древните, знаели са го и по-малко древните, а днешните се отдалечаваме все повече къде сами, къде отстрани сме манипулирани....ужасна работа.

П.С. Кога ще отворим темата за секса офицЯлну Simple Smile ?!?!(към Оmega)
Виж целия пост
# 4
За 4ая е рано да кажа,трябва поне месец.Билките действат по-бавно.
За секса-дай тругата седмица,децата докато са на градина и мъжете не се мотят в къ6ти. Grinning
Виж целия пост
# 5
. Аз лично не съм много навита да се ровя в миналото, но звучи доста интригуващо.
Аз  навита да го използвам,за да видя какви са ми скритите заложби.Доколкото съм 4ела,ако се върне6 в миналото вижда6,4е и в преди6ни животи си правил съ6тите гре6ки,които прави6 и сега.


Това, което видях и прочетох още веднъж потвърждава това, че както и ти каза истината си е една, пътища много стига да искаш наистина, можеш да я достигнеш....


Намерих един много подходя6т отговор:

Балансирането на полярността може да бъде от голяма полза за постагането на равновесие между позитивното и негативното.  Трябва да се възползваме от всичко полезно. Човек е вече така увреден, че няма място за тесногръдие. Може би няма да разбереш защо постъпвам по този начин, защо приемам едновременно йога, тантра, дао, суфи, джаина, будизъм, индуизъм, гещалт, психодрама, среща, първична терапия, балансиране на полярностите, структурна интеграция, ролфинг.
Защо те запознавам с всичко това? Има си причина - човекът вече е така увреден, че трябва да събираме вода от всички извори. Само тогава можем да таим надежди за излекуване. В противен случай човек е обречен.

ТАНТРИСКОТО ПРЕОБРАЗЯВАНЕ 
Ошо

Виж целия пост
# 6
. Аз лично не съм много навита да се ровя в миналото, но звучи доста интригуващо.
Аз  навита да го използвам,за да видя какви са ми скритите заложби.Доколкото съм 4ела,ако се върне6 в миналото вижда6,4е и в преди6ни животи си правил съ6тите гре6ки,които прави6 и сега.


Това, което видях и прочетох още веднъж потвърждава това, че както и ти каза истината си е една, пътища много стига да искаш наистина, можеш да я достигнеш....


Намерих един много подходя6т отговор:

Балансирането на полярността може да бъде от голяма полза за постагането на равновесие между позитивното и негативното.  Трябва да се възползваме от всичко полезно. Човек е вече така увреден, че няма място за тесногръдие. Може би няма да разбереш защо постъпвам по този начин, защо приемам едновременно йога, тантра, дао, суфи, джаина, будизъм, индуизъм, гещалт, психодрама, среща, първична терапия, балансиране на полярностите, структурна интеграция, ролфинг.
Защо те запознавам с всичко това? Има си причина - човекът вече е така увреден, че трябва да събираме вода от всички извори. Само тогава можем да таим надежди за излекуване. В противен случай човек е обречен.

ТАНТРИСКОТО ПРЕОБРАЗЯВАНЕ 
Ошо


Съгласна с това, което си цитирала тук.....Във всичко ,което ни заобикаля можеш да намериш частица истина за себе си, няма защо да отхвърляме или приемаме нещо безусловно.....
От друга страна мисля, че в стремежа си човек да не се оплете или излъже често изпада в ситуация да изглежда тесногръд, недоверчив, скептичен, сляп за идеята......това според мен е като защитна реакция (не при всички много ясно)....страх голям!
..... Едно е правилно за теб, друго за мен, трето за Agneshka например....Нали на разнообразието и баланса между различностите се крепи този свят????? Но пък ето и трите ни интересува в по-общ аспект това, което ни е събрало тук  -  темата....интересът към новото, необичайното,а не  масово приложимо и доста манипулативно.....В търсенето на истината.....а може би просто пътя към истината.....но тръгнем ли по пътя неизменно някога ще стигнем..... Grinning
Голяма бъркотия....дано ме разбираш Wink

Аз също бих пробвала подобно нещо, за да открия талантите си.....всичките  Mr. Green Laughing, аз леко подозирам,че съм наясно с тях......НО....има едно голямо но и това е несигурността в собствените сили и възможности и до къде бих стигнала, ако ги впрегна....това е голям пробле...често срещан...... Това разбира се не ме успокоява, но не ме и вдъхновява да изкреща хора ето вижте ме, вижте на какво съм способна  Laughing  Mr. Green Sunglasses хАХА.....дали пък не е предпазливост, изчакване на момента? Незнам! Отивам да се размазвам разсъждавайки над това...... Wink
Виж целия пост
# 7
http://woodrose69.blogspot.com/2006/08/blog-post_115471552829709751.html


Тази книга на Станислав Гроф я има online тук:
http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%C3
,но аз не мога да я изтегля-излизат ми едни маймунски букви.6те бъда благодарна,ако някой успee и се 4ете ,да ми я прати на ли4ни.
Виж целия пост
# 8
но аз не мога да я изтегля-излизат ми едни маймунски букви.6те бъда благодарна,ако някой успee и се 4ете ,да ми я прати на ли4ни.
много е голяма за "лични". пусни ми мейл и ще ти я пратя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия