Обича да спи в столчето за кола

  • 1 552
  • 28
Мили мами, синът ми има колики и обича да го гушкам и се приспиваме на ръце. В момента, в който го оставя в леглото му, се събужда и не заспива отново, даже се разсънва и реве. Намерихме начин да го приспиваме в столчето за кола (Бертони) и даже обича, защото е като люлка. Притеснявам се обаче дали не е вредно за него, защото някак ми се вижда неудобен, но той си заспива в него и аз го оставям. Как е при вас, има ли други мами, които да приспиват дечицата си в столче за кола?
Виж целия пост
# 1
Бебетата обичат да им е тясно, противно на възрастните  Mr. Green Не мисля, че има от какво да се притесняваш, освен от момента на отучването.
Виж целия пост
# 2
Аз не съм го правила това в къщи, освен един период на особено силни колики, когато я слагах в колата (съответно в кошницата) и обикаляхме града само и само да спи  ooooh! Моя приятелка обаче така приспиваше дъщеря си доста дълго. Бяха монтирали за тавана на детската стая едно въже за алпинисти на което слагаха кошницата и се получаваше нещо като люлка. Само и единствено там заспиваше бебето, не помня до каква възраст, но беше доста време някъде до 10-11-ти месец. Като казвам приспиваше обаче имам в пред вид само това, след като заспеше я местеше на леглото.
Виж целия пост
# 3
не е проблем.Щом му олеква и заспива, оставяй го там.
Виж целия пост
# 4
Калина също обичаше да спи така и даже нощем съм я оставяла за някой и друг час между кърменията в кошницата й.
Така, като са натясно, се чувстват по-добре. Явно "прегръдката" на столчето ги успокоява  Wink
Виж целия пост
# 5
Не е вредно, стига да прекаляваш с престоя в него. Иначе столчетата са предвидени и да се спи в тях Peace
Виж целия пост
# 6
Няма проблем. Бебето се чувства сигурно на тясно и да го подпира нещо отвсякъде  Peace
Виж целия пост
# 7
Пепи също е поспивал доста в кошницата и в количката. Не мисля че е проблем. При нас той сам се отказа да спи в тях - първо от кошчето, после от количката.
Виж целия пост
# 8
Ина спеше така до мен в леглото. Спи ми се и я люлея като се събудя тя си спи кротко. Случваше ни се често в първите месеци.  Mr. Green
Явно "прегръдката" на столчето ги успокоява  Wink
и аз така си го обяснявах.   bouquet
Виж целия пост
# 9
щом му действа успокояващо, няма проблем
Виж целия пост
# 10
Няма страшно.
Моят син по цял ден прекраваше в столчето за кола до третия си месец. Grinning
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите, успокоихте ме, дано да сте прави! Аз така или иначе засега нямам голям избор.
Виж целия пост
# 12
Въобще не спи в столчето за кола. Никога не е спал седнал изобщо- нито там, нито в количката. Големият син - също. Даже нервничи, въпреки че пътува там вече повече от година. Просто от време на време при дълъг път спираме колата, за да се поразтъпчат децата. Когато се връщахме от морето се наложи да се отбием при моята баба да си поспи бебон и тогава продължихме.
Виж целия пост
# 13
Важното е детето да не прекарва дълго време в столчето. Часове дневно.

Все пак там наклонът е такъв, че детето сякаш е полу-седнало, полу-легнало, а до 3-4 месец включително децата трябва да спят в напълно хоризонтална позиция - важно е за костната система.

Новородени бебета могат да имат затруднения с дишането - при такава свита поза достъпът на въздух може да бъде възпрепятстван.

Столчетата за кола са с такъв дизайн, за да се защитава детето максимално в случай на удар с колата - като черупка са. Освен това така се пести и място в колата.

От друга страна, креватчетата и шезлонгите са хоризонтални, не вдлъбнати. Матраците са твърди, не са меки пружини. Така изисква здравето на детето.

Така че - ползвайте ги умерено. Те са за кола, не за дома. Ако сега научите детето да заспива там, после трудно се оттучва. Или поне го премествай в леглото му, след като заспи.

Виж целия пост
# 14
Мили мами, синът ми има колики и обича да го гушкам и се приспиваме на ръце. В момента, в който го оставя в леглото му, се събужда и не заспива отново, даже се разсънва и реве. Намерихме начин да го приспиваме в столчето за кола (Бертони) и даже обича, защото е като люлка.
И ние сме така, едно към едно. Питах ортопеда, той каза, че не е проблем, ако слагаме възглавница под бебчето - за да се изравни ъгъла.
Дъщеря ми навремето съм я подпирала с диванни възглавници в леглото за да се чувства "прегърната".
Другият трик е като го разнасяш за приспиване повиваш го в дебеличко одеяло - и като заспи, направо така, като пашкулче, с одеялцето го слагаш в леглото - така бебчето не усеща, че вече не го държиш (ако имаш късмет, де Simple Smile).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия