Ад в семейството.

  • 3 706
  • 24
Здравейте нова съм в този форум и в интернет. Незнам дали това е раздела и дали темата която пускам е за тука.
Проблемът е следния.
Живея с мъж от 11 години. Нямаме брак.  Имам дете от него на 8 год  и друго дете от предния брак на 14 години. Две момиченца мои ангелчета.
Не искам да влизам в подробности но положението е следното. Жестока ревност от мъжа до мен през тези 11 години заедно, стигаща до обиди, побои, психически тормоз, заплашване на дъщеричките ми когато се опитат да ме защитят. Причината 11 години почти не съм излизала от къщи с приятелка или приятел. И сега когато имам такива...приятелките ми са най- лошите жени в града, а приятелите любовници.
Когато се напие , а това става през вечер ме гони вечерта , а на другия ден пее друга песен. Кошмара е ужасен.
Искам да попитам какви са шансовете ми:
Апартамента е 50% на баща му а другите 25% са на сестрата на мъжа и 25% на човека с когото живея и искам да се разделя.
Колата както и покъщината е придобита по време на съвместния живот с въпросния човек.
Доходите ми са около 450 лв и не мога да предприема нищо. Страхувам се! Нямам родители.
Въпросът ми е, законно ли е да ме изгони от апарамента с двете деца.?
И има ли майки с подобни съдби в този форум. Благодаря предварително на всички които биха ми дали съвет и ме подкрепят в този тежък момент.
Виж целия пост
# 1
Общото жилище се присъжда за обитаване на родителя,при който остават децата,не виждам място за притеснения.Закона почти винаги е на страната на майката и се чудя защо въобще си чакала досега. Дори жилището да е изцяло негово той пак няма право да ви изгони,докато не станат пълнолетни децата. Действай по смело и успех!
Виж целия пост
# 2
Ако искаш влез в "Родители,отглеждащи сами децата си".Там има много информация за насилието,за разводи,консултации с мами-адвокатки,организации,към които можеш да се обърнеш и тн.
Виж целия пост
# 3
Уф, много гадно, дано се включи някоя мама-юрист.
Кофти е, че нямате брак и ти не можеш да вземеш нищо. Единствено детето, което е от него му е наследник, но какви проценти от неговото имущество може да получи, не зная.
Кураж!

Видях, отговора на Санела.
Санела, а в случая, като не е тяхно жилището? Доколкото разбирам, е на баща му и сестра му.
Виж целия пост
# 4
raptor, как си търпяла това унижение толкова много години?
Не мисля, че при евентуална раздяла ще имаш право върху апартамента.
Но каква алтернатива имаш- системни побои и тормоз? И децата ти растат в такава обстановка...


Виж целия пост
# 5
Дори жилището да е изцяло негово той пак няма право да ви изгони,докато не станат пълнолетни децата.
Там е работата, че жилището никак не е негово, той дори и част няма от него, доколкото разбрах newsm78
Не вярвам да има закон, който да принуди сестра му и баща му да предоставят жилището си на жена му, с която даже е нямал брак.....
Консултирай се все пак с адвокат, може и да има вратички, важното е да излезете от този кошмар. Успех
Виж целия пост
# 6
извинявам се 25 % е негово.  Може ли да ме изхвърли на улицата.  Пречели сме му на работата и апартамента му трябвал, и все ми натяква че други жени го харесвали и иска разрешение от мен да е приятел с тях..уж. Отплеснах се извинявам се за което.
Виж целия пост
# 7
извинявам се 25 % е негово.  Може ли да ме изхвърли на улицата. 

може, стига да реши  Confused
Виж целия пост
# 8
Извинявам се,не разбрах,че нямат брак. Но от фондация "Анимус"например подслоняват такива жени и им намират работа,могат и да запазят в тайна местоположението й от насилника и да й предоставят безплатни адвокатски услуги. Peace
Виж целия пост
# 9
" Анимус" на практика не могат да помогнат кой знае колко.
За съжаление.
Виж целия пост
# 10
извинявам се 25 % е негово.  Може ли да ме изхвърли на улицата. 

може, стига да реши  Confused
Абе май няма право да изхвърли детето,а като негов настойник-и майката. ThinkingИ недейте толкова песимистично,закона за защкрила на детето вече е подобрен и работи.
Виж целия пост
# 11
Абе май няма право да изхвърли детето,а като негов настойник-и майката. ThinkingИ недейте толкова песимистично,закона за защкрила на детето вече е подобрен и работи.

Дано да е така.
Стига майката да я устройва това положение.  Peace
Виж целия пост
# 12
Как си търпяла 11 год. в това положение, бе жена #Crazy?!?!?!Но това е друга тема.....
На въпроса ти може да те изгони заедно с децата ти....а ти и по-точно общото ви дете му е наследник, но след смъртта му....ако няма други деца  25-те % ще са за детето ви, но след смъртта му.....а ако има се делят по равно между децата му....
Т.к. нямате брак за съжаление нищо няма за теб.....и при една раздяла, ако си я решила си взимаш децата и си излизаш просто.....
Виж целия пост
# 13
Би ли живяла с баща му  и сестра му , например. Те също са собственици на жилището и ако искат могат да се настанят..... Замисли се и реши твърдо какво точно искаш ти самата и какво ще е най- добро за децата ти.
Човек винаги намира разрешение на всяка ситуация стига да е твърдо решил какво иска и как да го постигне. Помисли добре и тогава преценявай.
Виж целия пост
# 14
Според мен нямаш права върху жилището. Мисля си, че неговата част и тази на сестра му е придобита по наследство след смърта на майка му. Ако баща му не се е отказал от дела си то процентите не са така както си ги написала. Половината от жилището, която е била на майка му се разделя по закон 50% за съпруга /баща му/ и другата половина на двете деца /на него и сестра му/. Отказал ли се е въобще баща му от наследените 50%? Но дори и така жилището е придобито по наследство и правата ти без брак са минимални. Можеш да се разведеш и да искаш издръжка. Твоята заплата + издръжките от двамата бащи на момиченцата ти + детските ще ти дадат някакъв вариант да се изнесеш и да преживявате.
Отиди в Агенцията за закрила на детето и поговори дали няма какво да ти предложат или поне да те насочат  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия