Ботуши-гаранция

  • 3 221
  • 21
На 10 този месец от един магазин в Пловдив си купил ботуши, дадоха ми гаранция 1 месец.Става въпрос за следното-отлепиха ми се токовете, не точно самия ток, а на това, което е най-горния слой,капачка ли се казва не знам, ботушите са в равна подметка.В този случай мога ли направя рекламация или поне да ми ги залепят или оправят по някакъв начин?Яд ме е, че дадох за тези ботуши почти 60 лева, не можаха да изкарат и месец.Ще се радвам да чуя мнения.След работа ще ходя в магазина да се разправям.
Виж целия пост
# 1
От 10 до днес си е достатъчно време и не мисля, че ще се заемат. Винаги може да се измъкнат с това, че тези обувки са носени.
Пък и за един ток не си заслужава главоболието, мен ако питаш.
Виж целия пост
# 2
Разбира се - щом имаш гаранция един месец - ще се опитат да отстранят дефекта. Лошото е че първо ще ги вземат, после ще ги носят до фирмата производител(ако са български) или до вносителя(ако са вносни) за да ги залепят отново - и като ги забавят порядъчно ще ти ги върнат, но дали са залепени здраво - няма да има гаранция! В 95% дефекта се появява отново! Ако искаш да ти върнат сумата или да ти сменят чифта ще се наложи да звъннеш в агенцията за закрила на потребителя - едва тогава може да се постигне нещо, но за това ти е необходима и касовата бележка! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Миналата година на дъщеря ми /7г./ й купих ботуши за 50,00 лв. -просто страхотни, но и цената им беше също толкова красива. Точно за 1 седмица се разлепиха и подметката поддаде- минала е не повече от 5 км- до у-ще и обратно. Прибра се - краката й мокри- изобщо не ми мина през главата, че ботушите са пропуснали, скъсани и т.н. Решавам, че ще ги лъсна, а те мокри, поглеждам- разлепени---- ПОБЕСНЯХ, малко е да се каже. Зарязах бебето на дъщеря ми и с бележката и гаранцията -в магазина. Разчорлена , по анцунг - вид - зашеметяващ. Изчаках търпеливо продавачката да свърши и й обясних, че съм бясна и ще викна телевизия и ще се жалвам навсякъде- повярва ми .Говори с някого/ явно шефката си/ и направо ми върна парите...... При положение, че изрично пишеше, че не връщат пари, а отремонтират обувките...... Действието се развива на Пиротска/ там са претръпнали от жалващи се/..... Сама си прави изводите......
Виж целия пост
# 4
На 10 този месец от един магазин в Пловдив си купил ботуши, дадоха ми гаранция 1 месец.Става въпрос за следното-отлепиха ми се токовете, не точно самия ток, а на това, което е най-горния слой,капачка ли се казва не знам, ботушите са в равна подметка.В този случай мога ли направя рекламация или поне да ми ги залепят или оправят по някакъв начин?Яд ме е, че дадох за тези ботуши почти 60 лева, не можаха да изкарат и месец.Ще се радвам да чуя мнения.След работа ще ходя в магазина да се разправям.
Вместо да се zанимаваш с глупости и да питаш тук и там, просто отиди в съответния магаzин и опитай да направиш рекламация. След като имаш гарамция нищо не би ти попречило.
Виж целия пост
# 5
По принцип на бълг. обувки гаранцията е 1 месец. Че и не само на българските.
Занеси им ги да ти ги отремонтират.
Виж целия пост
# 6
не си хаби нервите ами ги занеси на обущар - ще струва не повече от 5лева.
Аз като теб така преди 4 години, ама моите тогава бяха 90 лева, уж някакви италиански и след 1 седмица капачето им падна. Ина много бяха красиви и им се радвах цяла зима след като ги поправиха.
Виж целия пост
# 7
Обувки и ботуши имат гаранция минимум 1 месец - рекламацията става с гаранционната карта и касовата бележка (последното не е съвсем задължително).

Аз съм правила рекламация на обувки - първо поспорипме малко дали случайно не съм си ги купила вече повредени, но след това приеха да ги ремонтират.
Виж целия пост
# 8
И касовата бележка е задължителна,макар,4е ако се заинятят........На мен ми се е слу4вало и ми костваше време и нерви.Разлепиха се,занесох ги,зор докато ги вземат,върнаха ми ги-пак се разлепиха и накрая трябваше да взема друг модел,дето не ми харесваше толкова,но пари не ми върнаха #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Ще ти ги ремонтират, но ще те бавят поне месец. Аз на твое място щях да си ги занеса сама на ремонт, поне след три-четири ден да ги нося пак.
Виж целия пост
# 10
извинявай ама ботуши за 60 лева?!? какво очакваш? то качествени обувки няма за толкова, че ботуши...
Виж целия пост
# 11
Наистина какво очакваш от толко евтини ботуши?Гадничко е ,че така се е случило,но понеже също съм патила от такова подобно нещо и сега купувам скъпи обувки.Миналата година си купих едни от Мола за 145.50 лв,много удобни и тази година все още не са мръднали.Лошото е,че ми омръзнаха и си купих други малко по-скъпи бяха,но са все още здрави.Казват,че евтиното излиза скъпо,препатила като мен вече взима по-скъпи неща.Ако нямаш възможност видях,че продават вече и ботуши на изплащане..така че ти си решаваш..
Виж целия пост
# 12
Наистина какво очакваш от толко евтини ботуши?Гадничко е ,че така се е случило,но понеже също съм патила от такова подобно нещо и сега купувам скъпи обувки.Миналата година си купих едни от Мола за 145.50 лв,много удобни и тази година все още не са мръднали.
А бе какво значение има колко струват обувките- дали 60 или 145.50лева????? newsm78Дала си е парите,обувките имат гаранция, и точка.Ако ще и 2лева да струват-като имат гаранция, и ти ги продават-това означава поет ангажимент! А и не всички имаме възможност да си купуваме всяка година от Мола чепици по 145.50 лева .........,щотот предишните са ни омръзнали Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
По принцип знам, че гаранцията не покрива смяна на капачките.
Ти хубаво ли си я прочете?
Виж целия пост
# 14
За Пловдив 60 лв е средната цена на ботуши, даже се водят вече към скъпите. Това в масовите магазини, не визирам бутиците.
Не сравнявайте с МОЛ-а в София, а и с който и да е магазин в София.

Гите, занеси си ги на обущар,. няма да ти струва много, ако ги дадеш в магазина, поне месец ще си ги чакаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия