За сандвичите

  • 920
  • 13
Здравейте, редовно ви чета, защото имам кърмаче. И много държа на здравословното хранене, за това се обръщам към вас! В момента съм в чужбина и се опитвам да убедя училищното настоятелство на сина си, че сандвичите са вредна храна! Моля, помогнете ми! Ако знаете сайтове или статии по въпроса,моля пратете ми ги!
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
На колко години ти е кърмачето?Щом е стигнало до училище чак и сандвичи да не яде ми се вижда малко как да кажа пресилено!
Виж целия пост
# 2
Simple Smile Кърмачето ми е на почти 7 месеца. Но си имам и батко първокласник! Та за него питам! Иначе тук децата тръгват на детска на 10 месеца и там ядат сандвичи. Не вярвах,че "бебе" на 11 месеца може да яде сандвич, но се уверих с очите си!
Виж целия пост
# 3
Аз,мислех,че за баткото си против сандвичите Embarassed
Ами и на мен ми се вижда меко казано ненормално на 10 месеца да ядат сандвичи-не знам какво да те посъветвам newsm78
Виж целия пост
# 4
Да, за училището на баткото става дума. Предлагам им да измислим нещо да не ядат децата цял ден сандвичи, а те ми скочиха, че снадвичите били полезна храна. Сега търся сайтове дето да има статия на английски, че сандвичите НЕ са полезна храна!
Виж целия пост
# 5
Къде живееш, ако не е тайна?

Има и здравословни сандвичи, все пак:) Дори има цели книги с рецепти:)
Главно сандвичите, които са pre-packed не са хубави и са калорични, какво ли не слагат в тях, но предполагам, че в училището на детето ти не са чак такива...не знам..
Виж целия пост
# 6
Има сандвичи и сандвичи. В крайна сметка дали са полезни или вредни зависи изцяло от съставките им. Аз лично нямам нищо против домашно приготвените сандвичи - мога да направя най-полезните и красиви сандвичи на света и готвените манджи и блудкави супи на фона на тях са вредна храна.
Вземи примерно един сандвич с пълнозърнест хляб, сирене, домат или някаква салатка. Или пък с риба. Кое му е вредното бе душа, не се втелясвай. Не знам къде си, но и тук в Дания в яслата ядат сандвичи. Синът ми в частност не яде никакви манджи, но веднъж седмично им сервират на обяд сандвич с ръжен хляб и нещо си. Той го яде само с пастет. Като се има предвид, че в яслата им сервират само екологични храни, аз съм напълно доволна. Поне там да яде, че в къщи и на това се мръщи понякога, само за бонбони и шоколадови изделия реве.  Close
Хвани се успокой и се пообразовай малко повече за полезността на храните.
Виж целия пост
# 7
НИкиФин-Какви шоколади?По подписа ти разбирам ,че имаш близнаци на 4 месеца и нещо ShockedИли може би имаш по-голямо детенце.ИЗвини ме,но се  Shocked

Според мен също е до сандвич,ама на 10 месеца newsm78...Де да знам.А как го яде детето?На парченца,с ръка и отхапва...Интересно.Трудно ще ги обедиш според мен,но сухата храна си е суха!
Виж целия пост
# 8
НИкиФин-Какви шоколади?По подписа ти разбирам ,че имаш близнаци на 4 месеца и нещо ShockedИли може би имаш по-голямо детенце.ИЗвини ме,но се  Shocked


Не съм Ники,но тя пише за по-голямото си детенце Peace
Виж целия пост
# 9
Много зависи от съставките, наистина. Ако не е с разни колбаси, салати и пастети, в които има разни овкусители (Е621 например) и консерванти, мисля, че не е вредно.
С какво правят сандвичите в училището на сина ти, а в яслите?
Виж целия пост
# 10
Да де, имах предвид синът ми, който е на 2г 3м. Тук е нормално децата да ядат черен хляб още преди навършване на годинка, стига да са готови за това и да имат някакви зъби. Дори се смята за много по-полезно да се яде хляб отколкото каши и пюрета, понеже така се стимулира дъвкането. Не съм специалист да каже кое е по-доброто, но е факт, че тук бебетата ядат хляб и са си живи - на парченца се реже и им се дава ако сами не могат да си вземат. Но кое му е чудното - мисля, че имаше едни бисквитки за бебета над 6 месеца. Или над 8 беше, не помня, но е тук някъде.
Виж целия пост
# 11
Сандвич е обширно понятие  Laughing
Ако е с типов/пълнозърнест хляб; чисто масло; чисто месо; зеленчуци; читави сирене и кашкавал... Къде е проблемът?
Но ако е с маргарин, майонеза, салами, пастети и прочие...  Sick
Все пак за 10 месечно бебе не го разбирам  Shocked
Виж целия пост
# 12
Прави сте, че сандвича може да бъде приготвен по подходящ начин и да не е толкова вреден! Моята мисъл беше, че да се яде суха храна сутрин и обед не е полезно за детското коремче. И се фрапирах от изказването, че "сандвича е най-добрата храна"! Иска ми се детето ми да яде нещо топло.
Виж целия пост
# 13
Че не е лошо децата да ядат поне веднъж дневно топла храна, е факт. Но това може да бъде и вечерното хранене у дома, когато да предлагаш супа или нещо подобно, готвено.
Ако чисто на тази база тръгнеш да ги убеждаваш, най-вероятно няма да се получи. За да има планът ти успех, виж кое точно е вредното и дали има наистина такова - защото ако сандвичите са приготвени с полезни съставки и в добавка към тях се предлага натурален сок, кисело мляко и чай, тогава никого не можеш да убедиш, че не са полезна храна. Ако са боклучави обаче и ако има лесен, удобен и евтин вариант, с който да може да се предлага топла храна в училище, тогава можеш да изградиш ясен план за действие. Трябва да предлагаш нещо практично насреща, а не само жалбата, че искаш детето да яде и топла храна - в противен случай няма да ти обърнат подобаващо внимание. И е добре да намериш и съмишленици - един глас си е глас в пустиня навсякъде по света.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия