Помощ по психология

  • 673
  • 5
Имам една молба към всички, които са учили или учат психология.
Имам невзет изпит по "Невербална комуникация", професорът ми каза, че без да посещавам лекциите няма как да го взема (имайки предвид това, което се преподава). За съжаление нямам възможност да чакам чак пролетния семестър, трябва да си взема изпита колкото се може по-рано.
Молбата ми е, да ми обясните горе-долу за какво точно става дума и наистина ли е невъзможно да се вземе изпита, ако не посещавам лекциите. Имам конспект с препоръчана л-ра, в момента я издирвам. Общо взето искам да споделите опит и впечатления за тази дисциплина.
Много, много, много ви благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен зависи в каква насока ви се преподава.
Ако се следва модела на "Езика на тялото" е еедно, ако се следва невербалната комуникация на Андреана Ефтимова е друго.

Във всички случаи материалът не е такъв, че да не може да се разбере без да се ходи.
Освен ако той не дава специфични и конкретни казуси, на които държи. И който ако не присъстваш - няма как да научиш.
Виж целия пост
# 2
Имам лекции. Остави си мейла на ЛС и ще ти ги пратя довечера.
Виж целия пост
# 3
Erica, SmaRt - много ви благодаря за отговорите!

Описанието на курса е следното: "Обучението по невербална комуникация е специфично. То не е лекционно, а е от тренингов тип. Дори теоретичните аспекти се преподават като интерактивна лекция. Повечето занятия обаче включват активното участие на студентите, които имат възможността да експериментират ново поведение чрез участие в момента.

След конспекта има посочена литература, която естествено не може да замести т.нар. обучение в действие. Курсът предлага и решаване на казуси, участие в ролеви игри, работа в пленум и в малки групи и други. Обобщаването на материала от курса завършва с обсъждане на специално изготвен учебен филм за невербалната комуникация."

Преподавател ми е проф. Толя Стоицова. Ясно ми е, че е много специфично нещо, просто ми се иска да знам за какво да бъда подготвена.
Виж целия пост
# 4
Е, значи то така написано е ясно - трябва да се ходи.
Обучението щом е под формата на упражнения и участие на момента.

А Толя Стоицова е авторитет по темата.
Знам, че понякога е трудно, дори невъзможно да се посещава всичко, но използвай и ходи колкото можеш.
Виж целия пост
# 5
Мда...Определено ми е много интересно, така че ще направя и невъзможното да ходя. Просто времето ми е кът, но ще напасна всичко останало някакси.
Много благодаря още веднъж! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия