Стиска си устните и не иска да яде

  • 2 094
  • 13
Само моя хубосник ли така си стиска устата и неще да яде.  Сега уж го захранвам, стана на 6 месеца ...ама то зор! Каша с кърма, с вода, със сок...бананово пюре ....на вси4ко си стиска устата и аз едва му набутвам кокото съм приготвила, 4е и се кара! Два три пъти му бутнах по-пълни лъжи4ки и той прави една физиономия, сякъш нещо гнусно му давам и запо4ва ядосано със  сбър4ени вежди да  вика та та да та да та  ...някакви си звуци там!! Да се смея ли ...какво да правя незнам.....Ще го опитам със зелен4уци....де такъв късмет ако не оби4а сладко....Дали да не му дам домашно сма4кан банан.....аз сега купени му давах. Но ние от 5-6 дни се захранваме де....Ама това стискане на устата ....само да допра лъжи4ката и ....стисва си муцунката.  
Вашите бебета как бяха??
Виж целия пост
# 1
Пове4ето бебета,реагират така в на4алото.Ние също се захранихме от 6-ти месец и хи4 небяхме о4аровани от твърдата храна ooooh!
Даже и сега,хапваме не пове4е от стотина грама на ден,има дни в които изобщо неиска,но пък неотказва да су4е,затова и не се притеснявам.
Всяко дете е разли4но,някои запо4ват да се хранят с лъжица все едно винаги са го правили,на други има трябват няколко седмици за да свикнат с новата храна-ние сме от вторите,но не съм 4ула за дете,което не се е нау4ило да яде рано или късно:wink:
В на4алото едва изяждахме двайсет грама,понякога хапвахме по 50,60,80-100мл,но вси4ко зависи и от настроението и нагласата на детето.Аз ли4но храня 4ас след като съм го кърмила-колкото изяде -това е.
Виж целия пост
# 2
Мойто пиле е същата история-особено на зеленчуковите пюрета, хич не ги долюбва, а вече месец и половина му ги давам. Кефи се на плодовите пюрета-круша, ябълка, сливи и т.н. Понякога го залъгвам като слагам в зеленчуковото пюре няколко лъжички плодово, ама си е мъка.....В кашите също слагам плодово пюре и ги приема що годе.
Абе много търпение и постоянство му е майката! Успех по дългия път на захранването Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз съм от късметлийките с ящни деца.Никога нищо не отказва и ако не спра да давам, ще яде, докато му стане лошо Embarassed Защо ли подозирам, че някой ден това ще се окаже не дотам късметлийско Confused
Виж целия пост
# 4
И ние сме така. Вече от 3 седмици се боря с това захранване, но без особен успех. Единственото, което е научила е като усети в устата си храна на прави пррррр и да се хили и всичко опръсква наоколо. Също не отваря уста, но аз и правя гримаси, пея й и тя като ми се ухили, хоп, пъхвам лъжицата, но тя веднага пррррр  Simple Smile  Иначе като й давам вигантола с лъжичка и отваря уста, после й давам няколко лъжички само кърма и тя ги хапва, но не и ако е пюре или каша. Пробвах да й давам с пръст и тя го облизва. Иначе пробвах да й дам парче ябълка и тя го смучеше с интерес, също и с банан, като внимавах да не отхапе парче и да се задави. Банана мисля, че го хареса, но като й го пасирах и добавих към кашата ... пррррр. Сега съм решила да я оставя на мира за няколко дни и после да пробвам пак.
Виж целия пост
# 5
Абе и ние от 4 дена се захранваме с домашна оризова каша, но си отваряме устата в началото, после сигурно се наяжда и стиска устни, но аз не го насилвам. Давам му лъжицата от време на време и той си я пъха в устата, но доста дълбоко и тръгва все едно да повръща. Голяма картинка! А като му давам кашата прави такива физиономии все едно му давам някаква гадост и яде с отвращение. Grinning   Ще видим по нататък със зеленчуците и плодовете.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Мимоза
Пробвах да й давам с пръст и тя го облизва. Иначе пробвах да й дам парче ябълка и тя го смучеше с интерес, също и с банан, като внимавах да не отхапе парче и да се задави. Банана мисля, че го хареса...



И аз така бях опитала ...и му хареса и ябълка и банан да ближе, и отваря една голяяяяма уста  и езика навън и даже плодово мляко му дадох само да близне ...знам 4е не ехубаво, но така ме гледаше като си ядях, 4е....и даже му хареса и си отваря устата само като му пипна носа с пръст после....ама с тези каши .... Ще опитвам няма как ...трябва да пробва разни неща все пак, а гладен няма да остане , нали су4е поне....
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Bobka
Давам му лъжицата от време на време и той си я пъха в устата, но доста дълбоко и тръгва все едно да повръща. Голяма картинка! А като му давам кашата прави такива физиономии все едно му давам някаква гадост и яде с отвращение. Grinning  

Същата картинка! И аз му давам лъжи4ка и 4ашка ...да свиква уж ....но сам като си играе с тях си ги лапа мнооого хубаво...и аз реших да седна до него да му покажа какво се прави с лъжи4ката ....и пак стисна устата , когато е от моята ръка.  А ина4е 4ашата от тези неразливаемите ...си я лапа от където трябва и си 4е6е венците май, но само толкова, не засмуква нито 4а6а нито биберон.
Виж целия пост
# 8
Ние сме от рано захранените и не съм имала такива проблеми.Първо като са по- малки са по- глупави и по - лесно се залъгват и второ не може да прави прррр или бррррр.Сега вече е свикнала и как се радва като види чашката и лъжичката  Grinning  Grinning аммаамамамааааамма. #Milti  #Milti
Виж целия пост
# 9
Ох, и ние се мъчим от 2-3 седмици Crazy ! То цели представления изнасям, за да я накарам да отвори уста! Някой път, има резултат, някой път не! Надявам се, че ще свикнат!  Flutter
Не се отчайвай.След седмица, две може да даде добро и с охота да започне да хапва!   Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 10
Ние сме от късното захранване - отначало така стискаше устни, хапне малко и иска кърма. Постоянно ми се вреше в блузите да търси млякото. Но никога не е плюл, каквото влезе в устата - си го изяждаше примерно. Така до към 9-я-10-я месец и като почна едно голямо ядене, та така и досега. Голям лакомник си имам! Е, то разбира се има и дни когато си хапва със зор, но общо взето рядкост са.
Та, майчета, заредете се с търпение! Твърдата храна в периода на захранване не е за наяждане, а за опитване. Нормално е бебето да си търси млякото, нали досега само такова е яло.
Виж целия пост
# 11
Ако искаш детето да поема по-големи количества твърда храна задължително трябва да бъде гладно, когато му я предлагаш. Не бива обаче да забравяш, че кърмата/ формулата са най-важни и постепенно ще дойде момента, когато бебето ще поема и твърда храна в по-големи количества. Този момент при някаи деца идва по-късно и в това е съвсем нормално и няма никаква причина за притеснение. Вие сте в началото и за да не се разочароваш е по-добре, да не очакваш бебока изведнъж да свикне с твърдата храна, каквано и да е тя.
Виж целия пост
# 12
Аз му давам да държи нещо интересно докато го храня - телефон,ключове.......,знам,че не е хубаво,но само така си отваря устата Grinning иначе е абсурд да го нахраня,голямо въртене и стискане на уста пада.Може и така да е свикнал вече да яде,но върши работа,пробвай да му дадеш някой телефон или дистанционно и му бутни набързо една лъжичка Grinning
Виж целия пост
# 13
Ще свикне, всяко начало е трудно. Аз давам каша поне 2 час след кърмене, за да е гладен. ПОнякога яде 190, понякога само 30 гр.  - колкото иска - толкова.

МОят син предпочита кашите на ХИПП с малко пасирана ябълка или круша в тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия