Трябва ли да се дават витамини на дете под 2 г. възраст?

  • 1 989
  • 15
Четох една статия, че не е редно да се дават витамини на деца под 2 г. възраст, защото производителите ги правели с фенилалалин /дано правилно да го изписвам/. Вярно ли е това? А какво давате вие на децата си за предпазване от грип и простудни заболявания?
Виж целия пост
# 1
не знам до колко трябва или не но аз давах мултисаностол(май така се пишеше )и отделно давах много плодове просто защото той си ги обича. варях чай и може би така оцеляхме не минахме без настинка де.....сега ве4е е по4ти на 3..и му давам есберитокс......и съм доволна Laughing Peace
Виж целия пост
# 2
Има витамини, които са подходящи за новородени до 3 годинки. Следващите детски за над три. Съставката е фенилаланин. Аз давам на сина ми такива за над 3, защото педиатър обясни, че е рисковано, само ако детето има заболяване или алергия, свързано с нея. Щом се притесняваш, вземи витамини за най-малките, те са без тази съставка  Peace
Виж целия пост
# 3
От както Мими направи годинка и давам Мултисаностол.
Виж целия пост
# 4
Предписвали са ни Киди и Имуно бейби, но не съм се замисляла дали трябва...  Rolling Eyes Слушам лекарите, чета етикетите на сиропите и така...  Embarassed
Виж целия пост
# 5
когато са ни предписвали витамини съм ги купувала и съм ги давала. Пепи е пил до сега Киди и Леатон. Сега като се разболя от гнойната ангина му изписаха други, но ми изхвръкнаха от главата. Слушам си лекарката, чета винаги упътванията и ако има нещо което ме притеснява й се обаждам.
Виж целия пост
# 6
Не само на бебето, но и на голямото си дете и на нас, възрастните, не даваме нищо синтетично, включително и витамини и имуностимулатори, освен при налично заболяване и доказана нужда от такива. За здравия човек, пък той и бебе, няма по- добър стимулант от тренировката на имунната система и регулирането й по естествен път.
Виж целия пост
# 7
Не само на бебето, но и на голямото си дете и на нас, възрастните, не даваме нищо синтетично, включително и витамини и имуностимулатори, освен при налично заболяване и доказана нужда от такива. За здравия човек, пък той и бебе, няма по- добър стимулант от тренировката на имунната система и регулирането й по естествен път.

Подкрепям. Не давам никакви изкуствени витамини и досега не се е разболявал.
Виж целия пост
# 8
Не давам нищо освен пресни плодове и зеленчуци в големи количества.
Виж целия пост
# 9
Не само на бебето, но и на голямото си дете и на нас, възрастните, не даваме нищо синтетично, включително и витамини и имуностимулатори, освен при налично заболяване и доказана нужда от такива. За здравия човек, пък той и бебе, няма по- добър стимулант от тренировката на имунната система и регулирането й по естествен път.
  202uu
Виж целия пост
# 10
На дъщеря ми съм давала Киди и Мултисаностол,и то защото е скарана с храната,особено с плодовете и зеленчуците.
Истината е,че нищо не може да замени разнообразното хранене.
Виж целия пост
# 11
На скоро четох някъде, че било безмислено да се дават витамини до две годинки. Не помня защо, имаше обоснование, но не помня. Аз лично не давам.
Виж целия пост
# 12
Дали трябва не знам, но аз не давам.
Виж целия пост
# 13
Давам само вит.С, ампула, но само като е започнал да се разболява. Не знам дали трябва и през останалото време да му давам нещо.  Rolling Eyes А, и Вигантол
Виж целия пост
# 14
Аз от време на време им давам kidi  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия