Пръстен Гювеч - ПОМОГНЕТЕ!

  • 5 360
  • 19
Много искам да си купя пръстен гювеч,но явно не знам какво да гледам и как да избирам,защото вече два пъти купувам и при първото използване се пукат Cry Откъде да си купя свестен гювеч?
Виж целия пост
# 1
Много искам да си купя пръстен гювеч,но явно не знам какво да гледам и как да избирам,защото вече два пъти купувам и при първото използване се пукат Cry Откъде да си купя свестен гювеч?
Пука се когато се сложи студен на горещо място / фурна , котлон.../ или горещ на студено място
Виж целия пост
# 2
Сигурно то 10 години ползвам един, мисля, че не трябва да се слага мокър, нищо друго не съм чувала да има по - специфично. Моят е от магазин за домашни потреби
Виж целия пост
# 3
Аз си купувам гювеч-и от пазара - ей така, като ми хареса някоя шарка и го гушвам към вкъщи  Crazy Не са ми се пукали, но мъжът ми често ги посчупва.

П.с.
Да не би да е останала вода по гювеча преди да го вкараш във фурната? От продавачките знам, че най-често това е причина да се пукат.
Виж целия пост
# 4
Много искам да си купя пръстен гювеч,но явно не знам какво да гледам и как да избирам,защото вече два пъти купувам и при първото използване се пукат Cry Откъде да си купя свестен гювеч?
Пука се когато се сложи студен на горещо място / фурна , котлон.../ или горещ на студено място
Абсолютно е така! Какъвто и да си купиш, все ще се пука, ако го слагаш в нагорещена фурна. На женския пазар даже има бележка с инструкции за правилна употреба  Wink
Виж целия пост
# 5
Ами не съм правила нищо което не трябва да се прави....Аз съм израстнала с такъв съд в къщи и знам как се работи с него....Просто купувам гювеча,измивам го подсушавам го,слагам си там каквото ще се готви и го слагам в студена фурна.....Като се загрее фурната поглеждам...... ooooh!   той се пукнал и всичките продукти....УЖАС!МАЗАЛО...........Та затова питам....Знам ли,печенето на глината и тям подобни тънкости са от значение,но аз не ги знам и вече ме е страх да купувам докато не разбера какво да гледам....евентуално. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Не ми се смейте,ама защо си мисля,че съм чувала,че преди първото готвене трябва да се намаже отвътре целия с олио? Ама пък каква му е връзката с това да не се пукне  newsm78
Виж целия пост
# 7
Ммммммм, моите определено не съм ги мазала с каквото и да било - нито големия, нито малките, и фалове не са ставали. Единственото условие, а ти казваш че го изпълняваш, е да не се слага студен гювеч в гореща фурна. Не мога да си представя защо твоите все се пукат - явно попадаш на някакви некачествени боклуци, не знам.
Виж целия пост
# 8
Ами Ха-де....де да знам на какво попадам.Тя и майка ми се шашна.......Та затова питам сега и разпитвам..... Grinning
Виж целия пост
# 9
да не си доливала студена вода newsm78

чак пък на два некачествени да попаднеш, ми се струва много странно newsm78
Виж целия пост
# 10
Може би зависи дали съдът е гледжосан. Т.е. да има гланцово покритие. През лятото си купувах сач от село Ракитово. Чиста глина, добре изпечен. Ама за всеки случай питах жената дето ги продаваше какво се прави та да не се пукат. Бях чела тема във форума, че поголовно се трошали сачовете. Та тя ми обясни, че просто не трябва да се мие smile3556. След ползване се позабърсва и отново се ползва, като мине през огън и си е дезинфекциран. А гювечи имам, ама са от едно време и са си здрави. Единият е от Женския пазар, а другият - от един магазин за бг сувенири.
Виж целия пост
# 11
Не не съм доливала вода.Просто напълвам гювеча,слагам,каквото ще слагам,слагам капака и го бутам във фурната(студена фурна).След около половин час до 45 мин. вече е пукнат и е мазало във фурната.И така със два гювеча  Thinking
Виж целия пост
# 12
Да не би да пускаш фурната на много висока температура? И така гювеча да се нагрява много бързо, а от вътре да се охлажда от все още студените продукти newsm78....де да знам, не съм ползвала отдавна гювеч, но не помня да има други препоръки, за ползване от споменатите вече.
Виж целия пост
# 13
Не не е силна фурната.Абе май всички се шашнаха от моя проблем...   newsm78  Явно аз съм каръка..... hahaha Ще пробвам да си купя пак,пък ще видим.......
Виж целия пост
# 14
Когато си купих моя от женски пазар, жената на сергията ми обясни така: слага се в студена фурна и през 15 минути се покачват с по 50 градусите до достигане на нужната ти температура. Това е тайната. Вече доста време моя не се е спукал. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия