За СИП-а в училище

  • 14 302
  • 45
Мами  във вашите училища какво се придлага като СИП? Аз в момента съм бясна Twisted Evil защото дъщеря ми е 7ми клас и днес ми донесе декларация която трябвало да подпиша задългително да кара СИП - хореография. Е питам аз малко ли хора играхме два месеца, та и сега вместо СИП физика, химия, български, математика ... ще трябва да тропкаме пак по тяхната гайда. Точно в седми клас смятам че това  е абсолютно излишна дисципллина. Не може ли Този СИП да се използва за оползотворяване на изгубеното в стачка време. Всяко дете ще избере предмет който смята че  има нужда от допълнителни знания.  И друго - На ден имат 7 часа плюс един нулев. От тях само  един или два не са разказвателни.Дали да искаме спещно среща с учителите да разрешим проблемите на децата... newsm78 Незнам вече как да постъпим. Но сме мнооого бесни всички родители на седмите класове....
Виж целия пост
# 1
При нас и СИП и ЗИП задължително са математика и български. Даже смятам, че малко в повече идват. Може ли са нещо друго да ни сложат. Не че тези два предмета не са важни, но чак пък толкова часове.....
Виж целия пост
# 2
Летисия в кое училище сте? Аз също съъм от оТърново. Да, множко става, но в случая след като загубихме толкова време в стачка, мисля че това е начин да се помогне на децата да усвоят добре материала.
Виж целия пост
# 3
В каква паралелка сте?С какъв изпит след 4 клас е формирана паралелката?Ако сте обикновена е нормално да запълвате .
Виж целия пост
# 4
Марияна, моята е частна ученичка и не е записана в търновско училище. Така, че не мога да съм ти полезна  Sad
До момента не е губила нищо от материала, защото си учи още от първия учебен ден и може би затова ми се струват множко тези сипове и зипове. Но ако трябва да се наваксва, такова продължително не учене може би не е лошо.
Може би ще трябва да говорите с класната си да се направи нещо по въпроса, точно заради изгубеното време.
Виж целия пост
# 5
Какво значи да запълвате?СИП преведено означава СВОБОДНО ИЗБИРАЕМА ПОДГОТОВКА ,така че детето може да не участва и в никакъв СИП,ако няма желание за това или училището не предлага подходащи.Търсете си правата -никой не може да ви засължи да подпишете.
Виж целия пост
# 6
Не могат да ви задължат! Можеш да се оплачеш и в РИОКОЗ за броя на часовете. Не, че ще направят нещо кой-знае какво, май само ще глобят училището.
Но първо те посъветвам да се обадиш на класната и да провериш точно така ли стоят нещата. Понякога децата не разбират правилно или пък представят нещо, което им се иска да стане, като задължително.  Peace
Виж целия пост
# 7
Ние пък изобщо нямаме СИП, за което и аз съм бясна. Незнам от кой зависи дали да има или да няма. Според мен тези часове трябва да са деца, които се подготвят за олимпиади и други такива състезания. Това с хореографията не ми звучи сериозно, явно на някоя учителка не и достигат часовете за пълен норматив.
Виж целия пост
# 8
Аз говорих точно с класната и тя ми отговори, че - това си е учебен час - и е задължително. #Crazy Освен всичко се опита да ме убеждава , че не разбираме правилно що е СВОБОДНО ИЗБИРАЕМА ПОДГОТОВКА. Аз пък и обясних че някога в час по български език учителката ни държеше да работим с речниците  и да четем книги , а не да гледаме на видео  ПОД ИГОТО затова чудесно знам какво е ИЗБИРАЕМА подготовка. В Общи линии се заформя голям скандал в училище, защото се събрахме доста недоволни родители на седмокласници.... Не знам докъде ще стигнем, но сме твърдо решени да защитим децата си... #Crazy
Ох, малко съм объркана вече и мноооого ядосана.
Виж целия пост
# 9
За разлика от ЗИП, СИП не е задължително да се посещава. Ако някой има желание да си постига норматив часове- не това е начинът. Ако не ви се занимава с хореография- не подписвайте такава молба.
Виж целия пост
# 10
За предишните години бях за Peace, но тази година и при създалата се ситуация(стачката) мисля по-удачно е този СИП да бъде с предмет, който ще е в помощ на децата..
Виж целия пост
# 11
За предишните години бях за Peace, но тази година и при създалата се ситуация(стачката) мисля по-удачно е този СИП да бъде с предмет, който ще е в помощ на децата..

Така е. Миналата година синът ми беше в 7-ми клас и имаха СИП само по БЕЛ и математика. Като желаещите за математика бяха толкова много, че учителката изрично предупреди на родителската среща, че ще гони за най-малкото нарушение - липса на домашно, закъснение, лоша дисциплина в час. Никой не възропта.  Wink
Виж целия пост
# 12
И при нас СИП-овете са БЕЛ и Математика- в трети клас сме
Виж целия пост
# 13
Може би поради увеличения брой часове с цел наваксване на учебния материал, учителите по по-сериозните предмети са заети максимално и затовеа са ви натресли хореографията като СИП. При положение, че имате по 8 часа реално, май това не е чак толкова лош вариант. Защото както и да го погледнем, 8 часа са си много и децата имат нужда да разпуснат. Неприятното обаче е, че става въпрос за 7-ми клас когато се кандидатства и наистина трябва да се наблегне на математика, български, физика и т.н. И е абсурдно хем да е свободно избираема подготовко, хем псевдо изборът да се свежда до един предмет.
Виж целия пост
# 14
Желанията за СИП се заявяват в края на учебната година. По подадените молби се формират групи. След това трябва да бъдат одобрени от РИО.
Така че, ако дъщеря ви е заявила желание миналата година, сега трябва да го потвърди. Иначе никой не може да ви задължи. А щом се иска и подпис, значи трябва да се досетите, че пак вие решавате, а не е задължително. За другите предмети ЗП(задължителна подготовка) не се изисква подпис и молба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия