как се махат треските?

  • 4 126
  • 21
Здравейте мами,

Искам да попитам как да се справя с треските по главичката на дъщеря ми?Не са много,но ги има и аз не знам как да ги махна.Не смея да стържа с пръст по главата на детето все пак.Ние се къпеме с Тео бебе шампуан и със същия сапун.Решя я по време на банята,но ми се струва,че треските не намаляват много.Моля, споделете вашия опит.
Виж целия пост
# 1
И ние имахме на вашата възраст и педито ми каза да мажа с много мазен крем и да разресвам,след около 10 дена се изчистиха  Peace
Виж целия пост
# 2
Крустичките махнах като преди баня мажех обилно главичката с памучен тампон напоен със зехтин и в банята докато го къпех го сресвах с детско гребенче. За 2-3 пъти крустичките напълно изчезнаха.
Виж целия пост
# 3
Каква е тази дума"трески"?Дъщеря ми крусти е нямала,но след като се прибрахме от родилното и миех главата с пяна за новородени на Мустела PeaceМустела имат крем против крусти!
Виж целия пост
# 4
Ако са дървени- с рендето, за фина обработка- с пила.

Вероятно авторката има предвид бебешките корички. Чела съм, че педиатри препоръчват ресане с мека четка. Други- мазане с бебешко олио и след това отново ресане с мека бебешка четка.
Виж целия пост
# 5
Не са трески.
Това е вид дерматит. Ресането и мазането с олио, зехтин, оцет и подобни не помагат.
Мустела имат продукт за премахването на "треските", ефикасен е.
Виж целия пост
# 6
Аз мазах 2-3 пъти със зехтин,но посе забелязах че след баня се махат по-лесно след като са омекнали от водата.
Виж целия пост
# 7
Ние се борихме при двата броя именно с намазване главата с бебешко олио, престояване около пет минути, след което баня и ресане с четчица. Отне ни около месец някъде.
Виж целия пост
# 8
Ние се борихме при двата броя именно с намазване главата с бебешко олио, престояване около пет минути, след което баня и ресане с четчица. Отне ни около месец някъде.

а с мустелата често изчезват след първата потреба  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Абе "спукахте ме"от смях!Доколкото сьм чела не им ли викат бебешка кал?
Виж целия пост
# 10
Ако пък е кал- с лопатата и една кофичка...
Виж целия пост
# 11
Съжелявам!Мислех,че така се казват.Става дума за малки кафеникави корички върху горната част на темето.
Виж целия пост
# 12
Съжелявам!Мислех,че така се казват.Става дума за малки кафеникави корички върху горната част на темето.
Да бе,всички те разбраха много добре,ама нали да се смееш на чужд гръб е най-лесно....  Tired

На Калина крустите ги мажех с бебешко олио преди баня,а после ги разтърквах с четката за коса.Постепенно се изчистиха Peace
Виж целия пост
# 13
Абе не сме ли възрастни хора тук, поне повечето? Разбира се, че е ясно, пък не виждам причина защо някой трябва да се засяга, дано не е оперирано чувството за хумор на участниците.
Виж целия пост
# 14
Ние ползваме шампоан пяната на Мустела за крустички, също така и кремчето Стелакер(и то е на Мустела) и нямаме крустички вече. Честно казано аз не бих посмяла да къпя малката с шампУана на Тео
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия