Моля за съвет за храненето на 6 месечно бебе

  • 774
  • 1
Здравейте Д-р Слънчева.
Бебчо е почти на 6 месеца,кърмя го и съм го захранила от началото на 5 месец и в момента имаме следния режим на хранене:
5-6 часа сутрин кърма
9-10 кърма
12-13 зеленчуково пюре изяжда най-много 140 грама,през ден давам и по 1/4 жълтък,пюрето го правя с водичката в която са вряли зеленчуците
15.30-16   кърма
към 17.30 плодово пюре  около 60-70 грама
към 20.00 кърма
Откакто е роден бебчо винаги когато суче се нахранва за 5,6 минути и незнам колко кърма изяжда ,но според мен не е много като количество,макар че го засища.Един път се наложи да го нахраня с шише и изяде 60мл и се наяде.Наддава си добре ,вече е към 8 кг и към 68см.
Въпросите ми са:
1.Дали общото количество мляко което приема му е достатъчно за тази възраст,имайки предвид че децата на изкуствено хранене поемат по 170-180 мл на хранене,а моето бебе определено не яде толкова.Трябва ли да се опитам да го дохранвам с АМ?
2.Искам да му давам и каши,киселчета,но не мога да ги правя с кърма,защото от известно време насам млякото ми слиза само когато засуче и не мога да изцедя нищо през другото време.Мислех само с Вода,но ми се струва че така ще поема още по-малко мляко като заместя едното хранене с каша и тя е без мляко.С какво АМ ще ми препоръчате като за нашата възрастда правя кашите?
3.Какво друго мога да включа в  менюто на бебчо през седмия месец?
И ако можете да ме посъветвате  за реорганизация на режима ни на хранене ще съм Ви благодарна!
Досега да кажа никога не съм го дохранвала с АМ.Плодови сокове давах ,но вече не ,пие си водичка иначе колкото иска.
Благодаря предварително за отделеното от Вас време !
Виж целия пост
# 1
Режимът е много добър и щом наддава на тегло това значи, че си хапва добре. През 7 м. можете да давате сутрин или следобед безмлечна каша около 100мл. и да го докърмяте още около 60-70 мл. След кашите можете да включите и попара със изкиснато краве сирене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия