Айде и мене да ме консултирате;)

  • 1 810
  • 20
 Преди почти месец си боядисах косата - смесих тъмно кафяво на палете и лилаво на Лонда. Преди това ми беше боядисвана само с тъмно кафяво и исках да придобия лилав отенък просто. Повече обаче неискам да си боядисвам косата. А и е много трудно да олуча подходящия цвят, най близък до моя, който да хване на таз смесица от бои на главата ми. Искам да знам, кое е по-безвредно - къната за коса или боята? Като за последно да я направя нещо, поне лилавеещото да се махне и да я оставя да расте. Ама наистина искам да знаем, кое щади повече, нищо, че така или иначе последно ще я мацам. Пък и от последната смесица получих страхотен обрив по главата - не е ясно дали от двете различни марки бои стана или от новия ми шампоан, но и двете спрях да ги ползвам и + алергозан се оправих. Кажете сега за последен път какво да я направя.
Виж целия пост
# 1
А защо си решила да ги смесваш?  #Crazy
Бях чувала да смесват къни, но не и боя  Naughty
Аз никога не бих го направила.
А по въпроса кое е по-безвредно - уж се говори, че къната подхранва и ала-бала.
Защо не си купиш боя с отенък?  newsm78 Аз съм се боядисвала с черно със син отенък.
И един съвет - отиди при фризьор на консултация, а и на дерматолог върви.
Виж целия пост
# 2
Къна върху боя не хваща, така че отпада.  Naughty
Моят съвет е отиди на салон да те направят с професионалните бои на Лореал с цвят близък до естествения ти (кафявата гама им е стрхотна). Аз получих лек обрив около ушите от палете, много е силна явно  ooooh!
Виж целия пост
# 3
В днешно време технологията с професионалните бои,в частност Лореал е толкова напреднала,че не вреди по никакъв начин на косъма,дори го подхранва.Не бих спряла да се боядисвам за нищо на света Grinning.
Та и аз се придържам към прения съвет Peace
Виж целия пост
# 4
Ми...аз съм в много малък град и тук има само една наистина кадърна фризъорка, която работи с професионални продукти, но все по-често започна да клепа със това което клиента си донесе...незнам защо. И миналия месец, моя позната се опита да изсветли косата си при нея от тъмно на светло кафяво - направила я  първо на кичури, и след 2-3 боядисвания цвета стана наистина страхотен, но аз толкова неискам, нито кичури, нито пък ми хареса първоначалния резултат. А и е доста скъпо. Затова реших, че може и в домашни условия. Все пак не е кой знае каво - просто цвят върху моя. Нищо драстично, нищо ново и т.н....
 П.С. Незнаех, че къната не хваща върху боя. Но може да пробвам, ако наистина е по-безвредна.
Виж целия пост
# 5
Ако нямаш бяла коса, бих ти предложила да поддържаш косата си с т.нар. тонери - мисля че Палете имат такива. Струват около 2-3 лв. пакетчето. Само придават нюанс и мисля, че издържат до 3-5 измивания. Ако имаш обаче и побеляла коса мисля, че не е добре да не се боядисваш. Неподдържаната жена е жалка картинка.

Относно къните -  в сегашните има доста химия и се конкурират с боите. В миналото, те са се правили от специална глина и билки. Затова, тогава са се читали за по-безвредни от боите за коса. Така че, никой не би могъл да каже, кой от 2-та продукта е по вреден.
Виж целия пост
# 6
Отиди на добър фризьор, който да ти направи боя с цвят почти същия като естествения. Боядисай се и чакай да израсте косата, като през това време нищо не и правиш. Това според мен е единственият начин.
Виж целия пост
# 7
След този лилав отенък, който си направила, много трудно ще се получи цвят, близък до естествения ти. Знам, че боя върху къна не хваща, за обратното не съм чувала. Но ако не се получи цвета с къната, после не можеш да го поправиш с боя. Какъв ти е естествения цвят, Кати?
Виж целия пост
# 8
Ако се боядисаш с Лореал Кастинг  Thinking От нея косата става много хубава и бляскава. Въобще ако решиш отново да се боядисваш в домашни условия, вземи някоя боя на Лореал Peace
Виж целия пост
# 9
Ако се боядисаш с Лореал Кастинг  Thinking От нея косата става много хубава и бляскава. Въобще ако решиш отново да се боядисваш в домашни условия, вземи някоя боя на Лореал Peace

Абсолютно Peace
А и на Кастинг има доста цветове с оттенъци.
Виж целия пост
# 10
Това , че къна върху боя не хваща, не е вярно! Naughty Преди се боядисвах, изкарваше ме мах. 2 седмици. Започнах да се къносвам и направо се родих. За мен си мога да кажа, че къната е 100 пъти  по-трайна отколкото боята. А и ти - както искаш да се боядисаш с цвят, близък до твоя, мога да ти кажа, че ако удариш една кафява къна, ще ти се налага 2 пъти в годината да си освежаваш цвета, което смятам е идеално Simple Smile Ползвам къна Йигъл. Успех
Виж целия пост
# 11
Не къна върху боя не хваща, а обратното - боя върху къна не хваща!
Виж целия пост
# 12
Ако нямаш бяла коса, бих ти предложила да поддържаш косата си с т.нар. тонери - мисля че Палете имат такива. Струват около 2-3 лв. пакетчето. Само придават нюанс и мисля, че издържат до 3-5 измивания. Ако имаш обаче и побеляла коса мисля, че не е добре да не се боядисваш. Неподдържаната жена е жалка картинка.


Нямам бяла коса. На 23 съм все още и понеже доста време я боядисвах ( щото ми беше омръзнал моя цвят), та сега реших поне докато има време още да стане бяла, да и се порадвам ,а и да живне малко. Мисля, че слагането на тонер на косата през 3 дена не е по-малко вредно от боядисването всеки месец. А и нямам нужда да освежавам цвят, искам си моя.

След този лилав отенък, който си направила, много трудно ще се получи цвят, близък до естествения ти. Знам, че боя върху къна не хваща, за обратното не съм чувала. Но ако не се получи цвета с къната, после не можеш да го поправиш с боя. Какъв ти е естествения цвят, Кати?

Естествено съм тъмно кафява. За мое голямо щастие обаче ,
(след  обрива), боята ми почти падна. Тоест лилавото поне де.....след боядисването, косата ми започна да се омазнява направо часове, след измиването. Бях пуснала тема тук и някои момичета ми казаха, че може би това е естествена реакция на кожата към боята и алергията. Скалпа започва да се омазнява страшно бързо, опитвайки се да се "избави" от боята....После се появи обрива и от тогава, до снощи включително вече почти месец, при всяко къпане ( през 2 дена), тече лилаво от косата ми.  От както се помня, боя ми е текла така от косата, максимум до 3-тото измиване, а сега цял месец. Мисля, че просто не успя да се задържи на косъма боята и опадва. Затова, смятам, че ще е по-лесно да сложа друг цвят и да си чакам търпеливо да израстне.
Виж целия пост
# 13
Само да доуточня, че тонер не се слага на косата през 3 дена, а писах че издържа 3-5 измивания.



Виж целия пост
# 14
Обривът по главата ти едва ли е от боята, минало е много време. Щом казваш, че лилавото е паднало, какъв е проблемът да се боядисаш с безамонячна боя примерно? А за къната- намен точно на Ийгъл не ми хвана върху боята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия