Резултати от хоромално изследване и ПКК

  • 1 995
  • 13
Момичета,
много ви моля, погледнете резултатите от тези изследвания! На една приятелка са. Притеснени сме! Sad
Причината, поради която я накарах да ги пусне е, че последните и два цикъла са с дължина 16 и 20 дни. Преди това не е имала проблеми!

Копирам резултатите:

хемоглобин - 150 (реф. ст-сти: 120-160)
еритроцити - 3,93 (4,2-6,2)
левкоцити - 8,8 (3,5-10,5)
хематокрит - 0,354 (0,37-0,54)
тромбоцити - 326 (140-440)
СУЕ - 7 (11-12)
кръвна захар - глюкоза - 3,6 (2,78-6,2)

LH - 4.90 (2-12)
FSH - 7.4 (1-12)
Prolactin - 42.72 (0.1-18.1)
Естрадиол - 27 - няма референтни стойности

Хормоните са пуснати 4-ти ден.
Пролактина е висок. Какво трябва да се направи? Има и други показатели, извън нормата. Съотношението LH/FSH  e по-малко от 1-ца.

Накарах я да си пусне хормоните тук, в Търново, защото нямаше възможност да отиде на лекар в Плевен. Обезателно ще си запази час при гинеколог в Плевен, но дотогава....Притеснили сме се!
Моля ви да погледнете резултатите и да дадете съвети!
Благодаря на всички! Hug
Виж целия пост
# 1
Хоупче,посещение при ендокринолог и може би ЯМР заради пролактина.
Виж целия пост
# 2
Божеее, колко съм боса по тези неща! ooooh! За да направи ЯМР, трябва да отиде при личен лекар за направление ли?
Мерси, Цеци! Hug
Виж целия пост
# 3
Аз не виждам проблем в ПКК и в другите хормони освен пролактина.
Слушай Цецито, тя е минала по този път Peace
Виж целия пост
# 4
За ПКК не съм специалист, но потърсих малко инфо:
Хематокрит е лабораторен показател, който показва съотношението между обема на червените кръвни клетки и обема на цялята кръв. Това е относителен показател, който се използва при оценка на остра и хронична анемия и обезводняване на организма, както и промени във водно-електролитното равновесие. Неговото значение се вписва в общия анализ на показателите от периферната кръвна картина.
Това намерих за хематокрит. На мен в болницата помня, че ми го изследваха заради обезводняването.

СУЕ е утайка, мисля, че е по-ниска при анемия.

Не е лошо да се повтори изследването на Пролактин като се спазят изискванията за изследването му, предполагам ги знаеш.  Laughing
Освен с гинеколог не е зле да се посъветва и с репродуктивен ендокринолог. Това може да направи в Плевен щом така или иначе ще ходи там.
Виж целия пост
# 5
Пращам я в Плевен, че тук, освен нещо да я объркат некадърниците, друго няма да стане! Close

За хематокрита и СУЕ-то, може да има връзка с факта, че мацката е с астма и скоро беше на лекарства, защото имаше нещо като криза. newsm78

Пролактин-а със сигурност ще го повтори! Peace Ще се консултира и с репродуктивен ендокринолог!
Отивам да тормозя Цецито на лични! ooooh!

Много ви благодаря, момичета! Не мога да опиша, колко много означава за мен бързия ви отговор! Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 6
Преди да предприеме по-сериозни изследвания може да опита да коригира пролактина с медикаменти.
Виж целия пост
# 7
Кратките цикли могат да се дължат на високия пролактин и на ниското ЛХ. Предполагам, че ако пролактина влезе в норми, ЛХ ще се вдигне.
Виж целия пост
# 8
И да го повтори пак Ще е висок пролактина. Доста е увеличена стойността, едва ли Ще е zаради стреса. Вера е права, ако вкара пролактина в норма и ЛХто Ще се оправи. Поне при мен беШе така. Освен това zадължително да иска да и се направи ЯМР.
Виж целия пост
# 9
Да повтори непременно Пролактина при спазени условия за взиване на кръв!!!
Може да съчетае ходенето в Плевен с консултация с д-р Катя Тодорова в клиниката на доц. Конова.
Според мен няма нищо толкова страшно. Въпрос на малко хапове. Wink
Виж целия пост
# 10
white , zа съжаление не винаги е въпрос на малко хапове.  Sad При мен  е аденом на хипофиzата, а го откриха след като години се тъпках с хапове. Повечето лекари не ги интересуваШе дали има неЩо. Нали с хаповете държах пролактина в норма.  Rolling Eyes За това смятам, че при толкова zавиШен пролактин е zадължително да се направи ЯМР. Моя пролактин беШе 19, при горна граница 14 и аденомът беШе 8 мм. Никой не вярваШе, че при теzи стойности Ще има и аденом. 
Виж целия пост
# 11
Съгласна съм, че съществува и такава възможност, но първо трябва да се провери да няма грешка в резултата.
Виж целия пост
# 12
За съжаление и аз като Миле бях с леко завишен пролактин,но с аденом.Все пак нищо не пречи да се повтори изследването.
Виж целия пост
# 13
Още веднъж, много ви благодаря, момичета! Heart Eyes Hug

Момичето ще повтори изследването, после ще направи и ЯМР! Peace
Уайт, аз също си мислех за д-р Катя Тодорова, добри отзиви съм чувала, ти затвърди мнението ми!
Чудесни сте всички! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия