Моля за съвет- за пътуване в 36 -та гестационна седмица...

  • 12 301
  • 28
Майчета, след 2 седмици излизам вече в болничен, но на 01.12.07 по повод служебен семинар и годишно парти на работещите в моя бранш от цяла България се "налага" пътуване от Варна до Пловдив с кола. Става въпрос за 1 ден -път+парти+семинар+нощувка +  2 ден обратен път. Всички мои колеги ще ходят и шефа ми ме пита дали и аз искам да ида.
Ходи ми се - "две не виждам" ::, хем развлечение последно преди бебо, хем с колегите за последно, но..... newsm78. Тук вече ме хващат сериозните мисли на бъдеща майка-дали е нормално в тази напреднала бременност да пътувам толкова надалече, там на партито ще има висока музика и 600 човека от цяла България-с много цигарен дим  #Crazy. Ами ако стане нещо и бебо тръгне да излиза по рано... Thinking За момента всичко е нормално с него, и аз съм добре, доколкото позволява състоянието ми де...един ден ОК, друг ден като умряла кокошка се влача  Laughing
Раздвоена съм. Дали не подхождам егоистично като мисля само за "ихото" и не трябва ли да мисля вече само за бебо? newsm78
Мъжът ми не е във възторг, но ...все пак аз трябва да си реша.

Моля посъветвайте ме как да постъпя.
Виж целия пост
# 1
Ти ще решиш. Аз ходих на едно такова парти, но на 2 часа път от София.... Беше 17 декември, Шош се роди на 26-ти...

Леко парти и весело раждане!  Laughing
Виж целия пост
# 2
Прецени сама, стига да се чувстваш добре би могла да обмислиш пътуването.

 Аз лично съм страхлива и не бих се наела.Бих си представяла как раждам в автобуса пред колегите Laughing..............но както ти казах съм страхлива.
Виж целия пост
# 3
И аз съм от страхливите.Не бих тръгнала на такъв път,че и след ден обратно.Доста натоварващо ми се струва.В последните седмици бях такъв балон,че въобще нямах желание за купон или парти EmbarassedНо това съм аз,с мойте си страхове.Ти прецени за себе си и бебето ,какво и най-правилно!
Виж целия пост
# 4
Ако се чувстваш добре и нямаш контракции-защо пък не.Консултирай се с доки който ти следи бременността.
Виж целия пост
# 5
Момичетата преди мен добре са го казали,ако се чувстваш добре и ако лекаря ти няма нищо против отивай и се забавлявай!
Виж целия пост
# 6
Аз лично не бих предприела такова пътуване и купон. Но това е мое мнение. Имам познати, които до последно си джиткаха и се забавляваха. Всичко опира до това какво е състоянието ти. Ако лекаря ти прецени че няма опасност за теб и за бебето... но си е риск все пак.
Виж целия пост
# 7
Аз лично пътувах до последно ( 1седмица преди да родя) и то бях километри си навъртах. Всичко зависи как ти се чувстваш. За по-голямо успокоение иди и питай доктора си - моят ми каза, че няма проблеми да пътувам.
Успех и дано да идеш и да се повеселиш Hug
Виж целия пост
# 8
Решението е изцяло твое.
И вярвам, че ще е правилното  Hug
Виж целия пост
# 9
Ако се чувстваш добре, заминавай.
Виж целия пост
# 10
Аз мисля,че след като нямаш проблеми и се чувстваш добре - защо да не отидеш....
С първото си дете бях на сватба на 150км. -  10 дни преди да родя, даже и хорце си тропнах Laughing
Сега съм в 26г.с. и не се ограничавам от никакви пътувания - така,че приятно изкарване от мен
Виж целия пост
# 11
Когато бях в началото на деветия месец ми се наложи пък да пътувам за полагане на изпити за докторантурата ми. Чувствах се добре, при първата си бременност, със съпруга ми "запалихме" автомобила и поехме. Няма нищо страшно. Само си носи комплекта за родилното с теб. Аз тогава пътувах не само за тези изпити. Тъй като работех до последния ден и в командировки ходех и по дела в други градове пътувах.
Виж целия пост
# 12
Трудно ми е да ти дам съвет. Габриела се роди в 35-та седмица. Да, в 36-та пътувах, но вече не бях бременна.
Виж целия пост
# 13
Ти най-добре ще прецениш! Лично аз не бих предприела такъв дълъг път в подрусване само заради единия купон. От36-та г.с. раждането може да започне във всеки един момент и не мисля, че риска си заслужава!  Naughty Ще има още купони и срещи с колеги, на които да отидеш, но сега бебето е най-важно!  Peace

Това е моето мнение, явно се различава от това на повечето мами... Обмисли добре "+" и "-"! Каквото и да решиш, желая ти леко раждане и сладко бебче!   bouquet

П.С. Допълвам се, че не съм от страхливите, а от предпазливите!   bouquet
Виж целия пост
# 14
В 6-и месец ходих до Русе-от друскането ужасно ме заболя корема,не бях пълноценна на партитата двете вечери и по обратния път вече бях гроги.
Това ми беше последното пътуване на дълго разстояние за бременността.
Не бих рискувала. Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия