микроаденом на хипофизата

  • 6 056
  • 13
Здравейте,аз съм на 21г от Пловдив  и от 5години ми намериха микроаденом на хипофизата.Първоначално се лекувах с парлодел,но аденомът не намаляваше.От април месец тази година започнах лечение с достинекс,но онзи ден си направих изледване за пролактин и беше под нормата.Сега ми предстои отново да ходя на лекар за да ми определи нова доза.Още нямам планове за бебче,но много ме е страх дали някога ще уиспея да имам.Моля ви препорачай те ми някакъв ендокринолог и ми кажете какво се случва с вас,след като са ви открили аденома и има ли надежда накога да се излекува мекаментозно или трябва операция.Моч аденом е 4мм.Всеки ден плача с мисълта,че никога няма да се излекувам и да имам възможносста да се радвам на бебче.,
Виж целия пост
# 1
Я се успокой,мила.Ще имаш бебче и още как.Аденомът ти е малък,щом и пролактинът е в норма,нямаш повод да се притесняваш!Аз лично посещавам доц.Орбецова и съм доволна от нея.Ако имаш въпроси питай,а между другото можеш да разгледаш и другите теми от форума за аденоми и завишен пролактин!
Виж целия пост
# 2
Аз бях при др.Троев и заедно с др.Орбецова ми назначиха това лечение.Колкото и да е незначителен аденома той все ми е в главата и за него мисля.А много ме  е страх от операция,защото не е гаранция,че пак няма да се появи.На една позната даже и заседнаха нерв докато са я правили..Сега пролактина ми е малко по нисък и сигурно ще трябва да пия по малка доза достинекс.Сега пия един пат седмично.Не вярвам ялой ден да се оправя само от хапчета Sad Sad Sad
Виж целия пост
# 3
Винаги има надежда не падай духом spoko
Виж целия пост
# 4
И аз пия по едно седмично.Имай доверие на лекарите си.Срещала съм се и с д-р Троев,изглежда ми свестен и той,но доцентката е много добър професионалист.Микроаденомите не се оперират.Аз честно да си кажа никак не го мисля в момента този аденом,защото сега имам една единствена цел-бебе.Но все пак те съветвам да не се тревожиш излишно Hug
Виж целия пост
# 5
от отдавна ли се мъчиш за бебче и пролактина ли ти влияе или аденома newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 6
Да,отдавна,но аденома и пролактина мисля,че не ми пречат в момента.Проблемите са комплексни и при мен, и при съпруга ми,така че не се навявай на мисълта,че ще имаш проблем със забременяването заради аденома!
Виж целия пост
# 7
kukli4ka86 ще преместя темата ти в здравния справочник, понеже този тук е "Проблемно забременяване".
Искренно ти пожелавам да не попадаш в него наистина!
Пролактина се регулира - ще имаш бебе, щом го решите!
Виж целия пост
# 8
kukli4ka86, не се притеснявай. И аz имам аденом, но zабременях о първия опит. За съжаление zагубих бебето, но това не беШе zаради пролактина или аденома. За доц. Орбецова съм чувала само добри неЩа. Довери и се. А толкова малки аденоми не се оперират.  Peace
Виж целия пост
# 9
Здравейте!!!
Аз съм нова тук. Пуснах google да ми намери какво означава аденом на хипофизата, проследих линка с този форум и ето ме тук! Днес на ЯМР във ВМИ ми откриха микроаденом на хипофизата в десния лоб с размери 6/5 мм. Много се стреснах, защото точно от това най-много ме беше страх като разбрах изобщо, че съществува такова нещо. Исках да ви попитам, тези, които сте минали по моят път. Какво следва от тук нататък? Прочетох вече доста неща. Говореше се нещо за проблемно забременяване, дори стерилитет. Аз по принцип нямам намерение да забременявам скоро (все още съм на 19 и мисля да направа доста неща преди това), но като всяко момиче се притеснявам и за това. Също така искам да попитам дали като в следствие от този аденом се напълнява. Аз съм 51 кг, но това ми е кошмар! Не искам да напълнявам! Sad Колко време изобщо ще ми отнеме да се справя с този аденом? Незнам, много съм объркана и стресната. В началото си мислех най-лошото, вече го отхвърлих, но въпреки всичко много се притеснявам. Моля ви обяснете ми (който е минал през това) за какво става въпрос. БЛАГОДАРЯ!!!
Виж целия пост
# 10
Здравей! Аз бях на твоите години когато ми поставиха същата диагноза.Започнах лечение при д-р Орбецова с Бромокриптин 3 по 1 след 6 месеца аденома не се визуализираше беше се свил но въпреки това вече 6 години пия всеки ден Бромокриптин и на фона на него преди близо 2 години забременях и родих сина си -едно здраво и прекрасно бебе.Казвам ти го защото съм изживяла същите страхове-дали ще имам бебе е .........имах и то след втория месец от почване на опитите.До 7 месец пиех бромокриптин по препоръка на ендокринолозите и след това го спрях.Веднага след раждането започнах пак с бромокриптина и на контролния ЯМР/1 г след раждането/ не се визуализира аденом.
Дълго стана само исках да ти кажа че ще имаш бебе когато решиш.Успех.
Виж целия пост
# 11
CuCuHka^^ , съжалявам zа диагноzата, но не се притеснявай. Открили са ти микроаденом, които не се оперира, а се лекува медикаментоzно. Но се приготви да гълтаШ лекарства поне няколко години. Иначе със zабременяването няма да имаШ проблеми. Стерилитет има когато пролактинът е zавиШен и няма овулация. Щом се нормалиzира с медикаменти, zначи можеШ и да zабременееШ.  Hug
Виж целия пост
# 12
cucinka,i za men be6e mnogo stra6no,kogato mi nameriha adenoma.Ve4e si misleh,4e tova e ne6to mnogo lo6o,no dosega sam razgledala vsiakakva informacia za nego i nikade ne sam vidiala niakoi da e umrial ot nego Joy Joy :hahaha:Teb te pritesniava napalniavaneto.Az biah 60kg kogato zapo4nah da pia ham4etata a sega sam 52kg.Edinstveno moje da ti e lo6o edin 4as sled priemaneto na lekarstvoto,drugi strani4ni efekti niama.Uspeh4eta
Виж целия пост
# 13
Притесненията са Ви излишни. Аз имам дъщеря на 17 години и син на 1г. и 10 месеца. След раждането на дъщеря си ми откриха микроаденом на хипофизата. Продължавам да го имам. Но имам и мъничък син... Лекувала съм се хаотично - не съм особено дисциплиниран пациент. Приемала съм парлодел и бромокриптин. Но не особено редовно.
Факт е - забременях... и си родих здраво детенце.
В момента, в който се отказах от мисълта, че мога да имам повече деца, и се примирих с участта си, точно тогава се случи чудото. Прекрасно е!...
Тревогите са най-големия Ви враг. В момента пролактинът ми скача до небесата, но какво от това - имам си бебче... Не губете надежда. Лекувайте се. Бъдете постоянна! Има чудеса!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия