Най-добрата детска градина във Варна,район "Одесос"?

  • 7 569
  • 17
Здравейте,момичета  bouquet

Предстои ми да избирам детска градина за сина ми ,а искам най-доброто за него(но вие знаете как е).Не знам дали ще е от значение районът в който живеем,но май прочетох че ще връщат районирането.За това направо питам за детските градини в район "Одесос",Варна ,а именно:Светулка,Теменужка,Слънчо,Христо Ботев,Звездичка,Пушкин,Щастливо детство,Палечко.Вече прочетох мнения на някои мами  в други теми  относно част от изброените градини,но ми трябва още информация от "първа ръка".

Благодаря ви предварително & Поздрави
Виж целия пост
# 1
Пред вид трудното приемане на децата в детските градини те съветвам да подадеш документи на колкото се може повече детски градини и да се надяваш че ще приемат детето някъде.

Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за съвета.Точно така смятам да постъпя още в първите дни догодина .За щастие има кой да гледа малчо, така  че мога да почакам.Все пак някой има ли мнение за споменатите детски градини-в случай ,че сме от късметлиите  Laughing и ни приемат на няколко места?
Виж целия пост
# 3
Успех в чакането. Hug
Аз ще подавам януари за ясла, а 2009 - за градина. И мен ме чака същото. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Района на детската градина не е същия като на града. Ето тук можеш да видиш кои улици  са в района на конкретната ДГ.  Трудно можеш да подадеш молби във всичките ДГ,освен ако не сте цялата фамилия по опашките. Затова е най добре да подадеш молба там където отговаряш на всички необходими условия за прием.
Ето това е реда по който се приемат децата :
 7. Децата се записват за постъпване в детско заведение по следния ред:

    * деца с тежки хронични заболявания, посочени в Приложение № 5 към чл. 21 т. 7 от Наредба № 19 за експертиза за инвалидност на децата до 16 г. /ДВ. Бр. 84, от 13.10.2000 г./;
    * деца, на които поне един от родителите е I или II група инвалид;
    * деца на неизвестни родители;
    * деца на загинали при производствени аварии и природни бедствия;
    * деца на загинали в изпълнение на служебния си дълг;
    * трето и следващо дете на многодетни родители;
    * деца-сираци или деца с един родител;
    * деца, чиито родители са редовни студенти, или бащите отбиват редовна военна служба;
    * прието друго дете в едно или същото детско заведение или ясла;
    * дете, настанено в семейство на роднини или близки, както и дете, настанено за отглеждане в приемно семейство, съгласно чл. 26 от Закона за закрила на детето;
    * деца, живеещи в прилежащи на детското заведение територии;
    * деца на работещи родители по реда на входящия номер;
    * деца на неработещи родители по реда на входящия номер.

За всички деца, които се приемат по горепосочения ред, родителите трябва да представят необходимите документи.

Не е отпадало районирането ,поне не и в ДГ. в центъра.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти Милена,
разбирам че на практика мога да подам документи и в детска градина моято не е в моя район,но ще ни приемат едва след като запишат децата от района   bouquet
Виж целия пост
# 6
записвам се да следя темата
то е ясен трудния прием , но е интересно все пак кои от тези градини са добри
а някой може ли да ми каже какво представлява филияла на Звездичка и къде се намира?
Виж целия пост
# 7
Филиала на "Звездичка" се намира на ул.Ген.Колев срещу църквата Св.Петка. Двора и е много малък и граничи с Руското училище.
Виж целия пост
# 8
Най-добрата градина в Одесос е "Звездичка" - централна сграда. Голям двор, закътана е между блоковете, стаите са просторни, спалните помещения са отделени, хигиената е на ниво. Единствено групите са с прекалено много деца в тях или поне бяха до миналата година.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти, JuliaP .И от други майки съм чувала добри неща за Звездичка.Смятам тя да е една от градините в които ще подам документи.
А иначе в сайта на общината виждам ,че нашата улица е към Христо Ботев-имате ли информация за нея-мен единствено ме притеснява разположението-близо е до  ромската махала,но ако условията и учителките са добри ...пак ще претеглям "за" и "против".
Виж целия пост
# 10
Най-правилно е да отидеш лично в детската градина, която те интересува, да се срещнеш с директора, да помолиш да надникнеш в занималните, физкултурния салон и изобщо да се запознаеш с условията, като цяло. Това е твое право - да си наясно, къде ще прекарва по-голямата част от времето си, твоето собствено дете в близките четири години.
Виж целия пост
# 11
Моят син беше в ДГ"Христо Ботев" и мога да те успокоя,че е много добра градина.Почти няма от малцинствата,а учителките на които ние попаднахме бяха прекрасни. Непрекъснато се организирват различни мероприятия и празненства. Аз също бях много скептична към тази градина,но живот и здраве и малкият ще го запиша там. И не на последно място- градината има огромен двор и с много дървета,което е супер за игра.
Виж целия пост
# 12
Аз пък не мисля, че имаме избор при държавните детски градини. Въпрос е на районираниране или връзки.
От кои си?
Виж целия пост
# 13
Аз пък не мисля, че имаме избор при държавните детски градини. Въпрос е на районираниране или връзки.
От кои си?

Ами от тези без връзките и за това се надявам на късмет.Нямам нищо против районирането,но не дай си Боже градината в района т.е учителките да са неблагонадеждни...тогава освен да се надявам на късмет да приемат детето в друга детска градина, друго не ми остава.Rosalka благодаря наистина ме успокои-кой знае може децата ни да играят заедно в  ДГ"Христо Ботев"-живот и здраве  Peace bouquet
Виж целия пост
# 14
Момичета,някоя от вас знае ли къде в нета да открия формуляра който трябва да попълня за записване на детето в детска градина?

Благодаря  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия