Лениво око

  • 2 414
  • 7
Здравейте, преди 10 дни поставиха тази диагноза на дъщеря ми (8 г.). Досега не е имала никакви оплаквания, не сме забелязали нещо нередно, а и педиатърката въобще не ни каза, че трябва да я заведем на профилактичен преглед. В момента е с очила и лепенка на здравото оченце. Лекарите не гарантират, че окото ще се оправи. Детето трябва да носи лепенката 2 месеца и след това да отидем на контролен преглед. Ужасно се притеснихме в началото, но сега съм малко по-спокойна, защото разбрах, че това заболяване, или по-скоро състояние, е често срещано и не пречи на детето да има пълонценен живот, дори и да не се оправи. Моля ви кажете дали някой е имал подобен проблем и каъв е резултата. Ще се радвам ако ми препоръчате и добър детски офталмолог. Досега ходихме при 2 - в правителствена и Александровска болница, но мисля да отидем и при 3-ти.
Виж целия пост
# 1
Синът на нашите кумове имаше същият проблем. Назначиха му същото "лечение" - лепенката и очилата. Бая ги поноси, верно, но се оправи. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай.Синът ми е със тази диагноза.Освен,че оченцето ни е лениво имаме и нарушено зрение.Носим лепенка на здравото оченце.Имаме записан час за 19 декември при доц.Контрова Варна.
Надявам,се да каже,че имаме подобрение.
Виж целия пост
# 3
виж тази тема, там съм описала нашият-вече решен проблем

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134760.0
Виж целия пост
# 4
Благодаря! Прочетох старата тема и се надявам и при нас да има подобрение. След 2 месеца ще споделя.
Виж целия пост
# 5
Благодаря! Прочетох старата тема и се надявам и при нас да има подобрение. След 2 месеца ще споделя.


 newsm10
Виж целия пост
# 6
И дъщеря ми от другата седмица ще носи очилца с капаче.На контроленпр. сме след 3 седмици.
Това което ми каза моя лекар е ,че "мързеливото"око се лекува успешно до 6-7годишна възраст(колкото по- рано се открие,толкова лечението е по- ефективно),след това има някакъв шанс ,но  оперативно.Детето ми е на 3г. и 9мес.

С търсачката намерих 3 теми за "мързеливо око"
Виж целия пост
# 7
Аз съм с лениво око по рождение. За съжаление при мен окото направо си е мързеливо. Лекарите даже не направиха опит да ме лекуват. Вече съм на 27 и просто едното ми око е съвсем сляпо, нищо не виждам с него. Но това не пречи на другото ми око да се развива. Виждам си нормално, ходя често на профилактични прегледи за да открия навреме ако има нарушение на здравото ми око. За съжаление не мога да нося и очила, тъй като разликата в диоптрите между двете очи е огромна и с очила можв да повредя и периферното си зрение. Дано проблема при вас е разрешим. Пожелавам ви успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия