Вечеря - от кога

  • 461
  • 8
Педиатърката ми вече ме посъветва да давам за вечеря супичка с хлебче. Но аз повече вярвам на форума, отколкото на педиатърката си и за това искам да Ви попитам от кога се започва с такава вечеря?
Виж целия пост
# 1
Поли от седмица ходи на ясла и оттам им дават зеленчуково пюре за вечеря + половин кофичка кисело мляко .
Слагат ми храната в бурканчета , а аз вкъщи и давам само млякото и няколко бисквитки да си чеше зъбките .
Най-често и давам да вечеря адаптирано мляко , иначе по книга вече би трябвало да яде зел.пюрета.
Виж целия пост
# 2
ами аз не знам кое е правилно , но Гери все още ве4еря 120 гр адаптирано мляко + 120 гр каша  = не винаги изяжда вси4ко и се приспиваме с цицка Simple Smile .  но ти запитаи педиатъра ,а освен супи4ка , друго какво ..... в краина сметка всеки си решава за себе си ,аз например 4есто слушам съветите на педиатъра си ..все пак за това са у4или  Wink
Виж целия пост
# 3
Сина ми е на повече от две години и още яде кисело мляко с бисквита за вечеря, много го обича и спи спокойно след него, за разлика от вечерите, когато сме били на гости у свеки и е ял от нейните манджи Imp   Аз и сестра ми сме яли кисело мляко за вечеря до 3 годишни Simple Smile
А и на мен така ми е по-лесно, цял ден го хранят на яслата, аз вечер само вадя млякото от хладилника и хоп-готово, не си играя да готвя специално за него, че това готвене, хич не ми е присърце. Все се чудя на другите мами как им се играе да правят дом. пюрета, но това е друг въпрос.... Wink
Та, така де, няма лошо да си останете на адаптирано мляко до доста по-късно, супа може и през деня да ядете Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Здравей,
Детето ще ти покаже кога иска разнообразяване на вечерята, ще ти откаже млякото или ще започне да се буди през нощта гладно. Довери му се  Wink , освен ако нямаш някакви притеснения за наддаването.
Моите започнаха да се мръщят на шишето с млякото рано  Sad  и минаха на бисквити с кисело мляко, които отказаха към година и 2, 3 месеца (ако не се лъжа  Embarassed ) тогава започнах да давам домашна супа със сухар или постна манджа + кисело мляко.
Много майки дават за вечеря обедната супа от детската кухня, но аз не смятам, че това е правилно, защото тя е предвидена за обедно „разяждане” и по моему си е почти чиста вода. Лично мнение  Wink .
Успех в избора  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Детето ми до момента си има ритуал. Къпя го, обличам го, кърмя го и го слагам в кревата. До 10 минути след това е заспала. Винаг исе  ебудила много през нощта, за да я кърмя. От друга страна е 8.900кг, което било в граници все още, но в долната граница. Също така има алергия към белтъка на кравето мляко и не мога да й давам кисело мляко.
едиатърката ми препоръча супата с хлебче, за да не се буди нощтно време и да качи кг. Но същата педиатърка ме натискаше да й давам сокче на 2 месеца и т.н., та за това изявих съмнение
Виж целия пост
# 6
Аз преди случката с иселото мляко, бях започнала да и давам на Ева вечер по 50-60 гр. преди кърменето от кашите "Лека нощ" на Хип, но да ти кажа, ефект с буденето нямаше. Сега понякога ако ми е останала кърма от изцеденото на обяд (за кашата) и дробя в нея бисквита или и давам вечер да си изхрупа един сухар или бисквита. Давах и супа два-три пъти, ама и с нея и без нея - все тая. Забелязах, че колкото по-дълго стоим навън през деня, толкова по-бързо заспива и по-добре спи. Сега сме свели буденията до 1, рядко 2 Wink
Виж целия пост
# 7
Аз от няколко дни давам каша за вечеря. До сега за вечеря давах само кърма и бебо заспиваше на гърдата. От няколко дни обаче не заспива със сукането и вилнее 1-2 часа след това и по никакъв начин не мога да го приспя. Та за това опитах да давам  към 20.30ч. каша (оривова/овесена/царевична с плод) и след около 2 часа към 22.30 - заспива на гърдата след като си вземе и дажбата кърма.  Wink  Така хем не си ляга с пълното коремче веднага след твърда храна, хем пък е позаситен от кашата и не му се вилнее толкова и с кърмата заспива безотказно. Така че според мен за да решиш дали да въвеждаш супичка за вечеря (или каквато и да е твърда храна) по-добре виж как се отразява вечерята на детенцето - ако заспива с кърма спокойно и спи 3 часа след това непробудно, може и да не даваш друга храна.
Виж целия пост
# 8
Ами няма би да й стане множко два пъти на ден каша? Четох някъде, че така ставало много еднообразно менюто на детето. А иначе тя като заспи вечерно време, не се събужда точно 4-4:30 часа. Общо взето се буди в 12:30-00ч., 3-4ч. и към 6-7ч. и всичките са за ядене. Сутрин вече става между 8:30 и 9:30ч.
А и аз забелязах, че от както излизаме на разходка й се доспива по-често и спи по-дълго, както през деня, така и през нощта.
Благодаря на всички за отговорите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия