Идея за стъпка пред тоалетната чиния?

  • 3 063
  • 21
Миналата вечер видях как сина ми се 'опита' да пишка в тоалетната в градината и направо се втрещих  Shocked Няма да се впускам в подробности на това, което видях, но предполагам можете да си представите за какво става дума - тоалетните чинии са с нормална височина и пишкането си е направо мисия невъзможна за малките душички... На момиченцата госпожите помагат да се качат, но момченцата пишкат прави и се оправят сами. Друг е въпроса, че нямат и детски седалки , а са само с нормални /заради което моят син каза, че го е страх да не падне и не иска да сяда на тоалетната в градината/, но това е нещо, което лесно може да се купи.
Чудя се дали няма нещо подходящо, което да занесем за стъпване пред тоалетната /нещо с около десетина сантиметра височина/, за да им е по-лесно и да не се налага да се допират до тоалетната момченцата, докато се мъчат да стигнат до ръба й /което е крайно нехигиенично!/ и да могат да пишкат в тоалетната, а не върху дрехите си. Говорих с едната госпожа от градината и тя е съгласна, но също не се сеща какво може да е това "нещо" за стъпване.
Вие имали си сте такъв проблем?
Виж целия пост
# 1
Има такива стъпалца за баня:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_39&products_id=122
Виж целия пост
# 2


Това ползваме у дома.
В детската градина не съм чула да имат проблем децата.
Виж целия пост
# 3
A горе-долу колко са високи тези стъпалца?
Виж целия пост
# 4
Имам на Нуби- 15-16см е
Виж целия пост
# 5
Достатъчно са високи  WinkИ са точно а това.И за пред мивката-да могат сами да си мият ръцете у дома, където пък няма ниски мивчици.
Виж целия пост
# 6
Тези стъпълца са задължителни където има деца.
Едно от условията на ХЕИ да се отвори детски център е лесен и хигиеничен достъп на децата до тоалетните и мивките. Когато правех моя център ми предложиха следното - или да осигуря такива стъпълца или да сложа детски тоалетни. Детската тоалетна за мен е къде къде по-удобно. А защо не сложите вие родителите такива  малки тоалетни, те далеч не са скъпи?
Това смятам да предложа аз на първата ни родителска среща, че ние сме още по-тежък случай - ориенталски тоалетни. И водели моето дете на тоалетна в съседната група, понеже се страхува от ориенталските. То не е една беда.
Виж целия пост
# 7
А какво значи "ориенталска"? Тези за в клекнало положение ли?

За момченцата е добре да има поне един детски писоар. Много по-удобен е  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
А какво значи "ориенталска"? Тези за в клекнало положение ли?

За момченцата е добре да има поне един детски писоар. Много по-удобен е  Simple Smile
Верно, че ще е супер с детски писоар. Остава да намерим и откъде. Ще се разтърся...
Иначе да това са тоалетните, като едно време по селата, това е ориенталско клекало, по дизайнерски казано.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Калоян не ми е казвалдосега да има такъв проблем, но това не значи че го няма...

Ще разпитам нашите госпожи как точно се случва това при тях
Виж целия пост
# 10
Тези стъпълца пластмасови ли са? Няма ли опасност да се плъзнат и да причинят травми?  newsm78
Виж целия пост
# 11
Тези стъпълца пластмасови ли са? Няма ли опасност да се плъзнат и да причинят травми?  newsm78
Ами такива каквито аз съм виждала по градини са сковани от дърво и статични, и пред тоалетни, и пред мивки. Не знам тези дали са устойчиви.
Но не прави логика, при нас да го искат задължително, а при градините да не е. Просто някой не си е изпълнил изискванията.
Виж целия пост
# 12
Ами такива каквито аз съм виждала по градини са сковани от дърво и статични, и пред тоалетни, и пред мивки. Не знам тези дали са устойчиви.
Но не прави логика, при нас да го искат задължително, а при градините да не е. Просто някой не си е изпълнил изискванията.

Ако са дървени скари - да. Тъкмо децата няма да си мокрят краката. Но ако са тези пластмасовите... Струват ми се доста опасни.
Между другото, не съм виждала ДГ с големи тоалетни чинии - всички, в които съм влизала навремето, бяха с малки, детски. Ако вече не ги произвеждат, не виждам какъв е проблемът да се сложат няколко писоара на по-ниско ниво за момченцата. Не вярвам бюджетът да фалира от това.  Whistling
Виж целия пост
# 13
Тези стъпълца пластмасови ли са? Няма ли опасност да се плъзнат и да причинят травми?  newsm78
И аз това се замислих...
Вкъщи все пак децата винаги ги наглеждате, предполагам  Wink, а в градината ги пращат сами да пишкат. Дали няма да е опасно сами да се качват и слизат?
Предполагам, че нещо по-широко ще е по-безопасно, но не ми хрумва какво да е това нещо... И аз май съм виждала такива дървени сковани и ми се струват по-безопасен вариант, но почистването им е по-трудно  Confused
Виж целия пост
# 14
Ами такива каквито аз съм виждала по градини са сковани от дърво и статични, и пред тоалетни, и пред мивки. Не знам тези дали са устойчиви.
Но не прави логика, при нас да го искат задължително, а при градините да не е. Просто някой не си е изпълнил изискванията.

Ако са дървени скари - да. Тъкмо децата няма да си мокрят краката. Но ако са тези пластмасовите... Струват ми се доста опасни.
Между другото, не съм виждала ДГ с големи тоалетни чинии - всички, в които съм влизала навремето, бяха с малки, детски. Ако вече не ги произвеждат, не виждам какъв е проблемът да се сложат няколко писоара на по-ниско ниво за момченцата. Не вярвам бюджетът да фалира от това.  Whistling

В нашата група тоалетните чинии са си големи, а това, че могат да се плъзнат е така, не бях помислила...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия