Какво е поезията за вас ?

  • 2 464
  • 22
    "Водопад от стихове"  -   "Пезията е духовен свят без граници,забрани и канони.Високо,като Феникс полети възкръснала от пепел и огнйове..."       "Поезията е вълшебен път,извежда те от бездната на мрака,дарява те със жажда за живот и сила да пребориш самотата..."     Поезия е звездното небе обсипано с безчет надежди и още толкова мечти от нашите сърца родени..."    Поезия е слънцето в зори с лъчите победило тъмнината,усмивките по грейнали лица,цветята и децата на Земята...."    "Поезия е всеки миг напомнящ,че си част от вечност,че трябва да оставиш и след теб пътека по която да те следват..."    "Поезия е капката сълза отронена от радост или мъка,но тя е капна чистота,не се срамувай да поплачеш..."   "Поезия е всяка капка кръв и болката по пътя към Голгота,щом носиш тежкият си кръст не се страхувай от съдбата...."
Виж целия пост
# 1
Дано не се намери някой,който да отговори на този въпрос.
Виж целия пост
# 2
Храна за душата - колкото и клиширано да е - много е точно. Пристрастена съм - чета стихове всеки ден, независимо в какво настроение и моментно състояние съм.
Виж целия пост
# 3
Наистина е храна за душата.
За съжаление не се сещам сама да чета поезия, защото не съм сигурна дали я разбирам. Но ако някой ми даде нещо да прочета или ми изрецитира, с удоволствие се отдавам на това изкуство.
Малко завиждам на хората, които имат дарба да пишат поезия.  bouquet За съжаление не притежавам пози талант.
Виж целия пост
# 4
За мен поезията е свобода. Когато всички врати са затворени знам, че тази е винаги отворена за мен.
Виж целия пост
# 5
Лесно ги пиша, трудно ги чета.
Виж целия пост
# 6
ЗАРЯД
Виж целия пост
# 7
Лесно ги пиша, трудно ги чета.

Аз - обратното  Hug
Виж целия пост
# 8
Не бих могла да отговоря на въпроса,но мога да кажа кое нещо е поезия за мен.
Природата е поезия.Понякога попадам на гледки които буквално ме хипнотизират.И си мисля колко много Hеща,които Бог е създал не могат да бъдат възпроизведени с думи и изобщо не биха могли да бъдат възпроизведени по никакъв начин.Дори и най-умелите художници и фотографи не биха могли да интерпретират красотата,в цялата и прелест която окото и разума долавят.
Любовта е поезия,чувството което те преобръща върте в самия теб,изгарящата тръпка в стомаха ти,когато видиш човека когото обичаш.Такива ми ти работи... newsm78
Виж целия пост
# 9
Поетите са мързеливи прозаици.
Не им се занимава с многословие.
Виж целия пост
# 10
Поетите са мързеливи прозаици.
Не им се занимава с многословие.

Да не говорим за онези които се занимават със съчиняване на хайку. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Начин на себеизразяване.
Може да предаде неща, за които думи няма, но които мнозина усещат, по свой начин.
За мен е това.
Виж целия пост
# 12
Поезията е един полет на душата към прекрасните простори на необятното..
Виж целия пост
# 13
Нормални хора не създават художествени творби. Те са свръхчувствителни към живота и природата и затова за способни да ги тълкуват и за останалите хора. Но ако не внимават, същата тази чувствителност често води и до негативни последици.
Виж целия пост
# 14
Нормални хора не създават художествени творби. Те са свръхчувствителни към живота и природата и затова за способни да ги тълкуват и за останалите хора. Но ако не внимават, същата тази чувствителност често води и до негативни последици.
Демек,за теб е вид заплаха Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия