Операция на киста на яйчника

  • 59 665
  • 50
Май ще се наложи да ми правят таката операция Tired Бихте ли ми пропъчали болница в София където да я направя Praynig Много ме е страх ото подобна интервенция и искам да отида на място, където работят наистина специалисти и няма да ме осъкатят, защото все още не съм раждала, а много искам и това да стане някой ден Tired Кистата ми е 5 мм и нямало да мине с лекарства Tired
Виж целия пост
# 1
Предполагам имаш предвид размер на кистата 5 см?  newsm78 Ако е възможно направи лапароскопия вместо коремна операция, по-щадящо е. За лапароскопия бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново.
Виж целия пост
# 2
Предполагам имаш предвид размер на кистата 5 см?  newsm78 Ако е възможно направи лапароскопия вместо коремна операция, по-щадящо е. За лапароскопия бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново.
ами може и сантиметри да са Embarassed Толкова съм се шашнала, че не съм чула правилно сигурно
Виж целия пост
# 3
Каква точно киста е?
Аз имах киста на яйчника, беше точно 5 см, не са ме оперирали, пих дуфастон и тя сама се махна.
Зависи какъв вид е кистата.
Може би е добра идея да потърсиш второ мнение.
 Hug Всичко ще е наред, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 4
Лекар немога да ти препоръчам,защото съм от Варна,но преди около 1 месец мен ме оперираха от киста на яйчника , 51-2 см.Операцията ми беше коремна , кистата беше пълна с кръв .Доста бързо се развиха нещата при мен , защото имах и болки . Не се плаши, има и много по-големи кисти , които са се махнали  по друг начин.Потърси и друго мнение. Peace
Ако те интересува нещо повече питай. Hug
Виж целия пост
# 5
       Аз също съм имала такъв проблем. Оперираха ме. На сестра ми пък и се размина само с лекарства. Но моля те, потърси ЗАДЪЛЖИТЕЛНО второ мнение преди да се решиш да правиш каквото и да било. Това е приятелски съвет!   
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите Hug
Ходих при една лекарка, която ми откри кистата и ми назначи Линдинет 20 за 3 месеца, в момента съм на втората опаковка. Снощи отидох с болки в корема в Бърза помощ и ме пратиха на гинеколог и той ми каза пак, че имам киста, даже искаше да ме реже, но аз тръгнах. Утре освен да отида при трети лекар пък да видим Tired
Виж целия пост
# 7
   Задължително отиди още утре !!!
Виж целия пост
# 8
Потърси още едно мнение. Лапарото не е шега работа. Виж тук; може да намериш инфо

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233986.0

Може и да питаш в седмичната на Проблемното. Момичетата са много мили и със сигурност ще ти помогнат със съвет. Успех!
Виж целия пост
# 9
И на мен май не ми мърда операцията. Откриха ми кистата преди година и опитвах всякакви хормонални екарства. По стечение на обстоятелствата минах през ръцете на трима лекари. Последната ми изписа Ясмин през август. В понеделник ходихме на профилактични прегледи-четвърта докторица ме прегледа и кистата си беше там. Та от форумите събрах инфо и съм се ориентирала към д-р Попов в Шеново, заради лапароскопията. Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам. Мечка-страх, мен - не страх. Стескайте палци. После ще пиша как е минало  Praynig Все се надявам, че като ида и ще кажат, че операция не е необходима, но това си е година без положително развитие на нещата, така, че се настройвам психически и за другия вариант.
Виж целия пост
# 10
И на мен май не ми мърда операцията. Откриха ми кистата преди година и опитвах всякакви хормонални екарства. По стечение на обстоятелствата минах през ръцете на трима лекари. Последната ми изписа Ясмин през август. В понеделник ходихме на профилактични прегледи-четвърта докторица ме прегледа и кистата си беше там. Та от форумите събрах инфо и съм се ориентирала към д-р Попов в Шеново, заради лапароскопията. Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам. Мечка-страх, мен - не страх. Стескайте палци. После ще пиша как е минало  Praynig Все се надявам, че като ида и ще кажат, че операция не е необходима, но това си е година без положително развитие на нещата, така, че се настройвам психически и за другия вариант.
Успех и после да кажеш как е минало. Стискам ти палци Peace
Виж целия пост
# 11
Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам.

И аз това не разбрах да ти кажа.На мен ми казаха коремна и никой не ме е питал какво искам. Sad
Ако можеш да се разминеш с лапаро ще е доста по-добре.  Peace
Виж целия пост
# 12
Ами другия вторник ще стане ясно. Днес се обадих в Шейново да търся д-р Богословова, понеже тя е координатор за фонда, в който имам допълнителна здравна осигуровка. в крайна сметка не разбрах с кого разговарях, но казах че съм си запазила час при д-р попов и ми отвърнаха, че няма никакви проблеми. Единствено ми трябва л.к. и осигурителния ми номер. Ох, нямам търпение веднъж да се свършва, че от притеснение не мога да спя, разсейвам се като работя - с една дума-пречи ми  Sick
Виж целия пост
# 13
Днес ходих при друг доктор и той каза, че тъй като съм млада и още нямам деца, първо ще направи всичко възможно да се махне кистата без операция. Кистата е фоликуларна, размера според него е 4.5 см. В четвъртък ми каза да отида в болница Доверие, че там имал по-хубав апарат да ме види с него. Дано ми се размине рязането Praynig
Виж целия пост
# 14
Фоликулярни кисти, една от които с твоите размери съм лекувала с противозачатъчни  Sick с висока концентрация на хормони. Стискам палци да се размине операцията. Апропо, поискай от лекаря да ти назначи изследване на репродуктивните хормони задължително. Ако ще пробвате друго лечение, то то ще бъде хормонално, а не всеки препарат ще е подходящия за теб. Дано скоро се оправят нещата. Успех!
Виж целия пост
# 15
В момента пия Линдинет 20, назначен от друга лекарка, и тъй като съм започнала опаковката трябва да я довърша. Сегашния лекар каза, че не е сигурен, че точно това е най-добрия препарат, но ще трябва да го довърша и после сигурно друго ще изпише ooooh!
Дано и аз успея да я махна тая киста без да ме режат Praynig
Виж целия пост
# 16
Щом е фоликулярна, това е добра новина;може да я махнеш и с терапия. Не се притеснявай  Hug
Виж целия пост
# 17
*milenna* как разбаха каква ти е кистата ? С ехограф ли ? Аз и досега май незнам каква е била моята ...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 18
*milenna* как разбаха каква ти е кистата ? С ехограф ли ? Аз и досега май незнам каква е била моята ...  Rolling Eyes
ами да, с ехограф
Виж целия пост
# 19
Хм.... Rolling Eyes
А на мен никой неможа да ми каже каква е от ехограф , хем при трима различни доктори бях ходила преди да ме оперират.Странна работа.Дано все пак при теб всичко да се оправи. Hug
Виж целия пост
# 20
Хм.... Rolling Eyes
А на мен никой неможа да ми каже каква е от ехограф , хем при трима различни доктори бях ходила преди да ме оперират.Странна работа.Дано все пак при теб всичко да се оправи. Hug
Ами от къде да знам newsm78 Лекаря каза, че на 100% била фоликуларна Thinking newsm78 Аз като не разбирам на него вярвам Peace
Виж целия пост
# 21
И на мен ми е интересно как от един преглед ще се разбере каква точно е кистата  Thinking Мен 4 лекаря ме гледаха и на всички първата им дума беше "операция"  #Crazy Откакто ми откриха кистата който каквито лекарства ми каже и аз слушам, ама ефект никакъв  Sick
Виж целия пост
# 22
anneli щом всички така ти казват отивай ... за твое добро е .
Аз още съм си вкъщи ... имам 2 месеца болнични ...  #Crazy
Преживява се , аз вече дори забравих че ми се е случвало , а като се сетя колко рев изревах .. ooooh!
Виж целия пост
# 23
Стига бе! Вчера говорих с една братовчедка от София, която ми каза: "Не се притеснявай! Д-р Попов е светилото на болницата, миналата седмица направи лапароскопия на една колежка и вече е на работа.". Освен ако при теб е била коремна операция  newsm78 Аз затова и предпочитам ако обстоятелствата не налагат друго да ми направят лапароскопия - не мога да отсъствам дълго от работа/не че някой ще ми каже нещо/, а и малкото зверче като излезем на разходка почва да хленчи, че го боляло кръста-само и само да я нося  Joy.
Виж целия пост
# 24
Да,коремна беше. Cry
Виж целия пост
# 25
Май ще се наложи да ми правят таката операция Tired Бихте ли ми пропъчали болница в София където да я направя Praynig Много ме е страх ото подобна интервенция и искам да отида на място, където работят наистина специалисти и няма да ме осъкатят, защото все още не съм раждала, а много искам и това да стане някой ден Tired Кистата ми е 5 мм и нямало да мине с лекарства Tired

мила,препоръчвам ти да потърсиш д-р Попов от Шейново,много е добър с Лапароскопиите,аз се оперирах преди месец от киста и това ми помогна да се разбере какво заболяване имам.Недей да чакаш.
Виж целия пост
# 26
Колко време ти беше възстановителния период? Колко дни болнични дават?
Виж целия пост
# 27
Още няма да се оперира, 4 см е
Виж целия пост
# 28
Колко време ти беше възстановителния период? Колко дни болнични дават?

В болницата лежах 5 дни.
Първите 10 дни бяха доста тежки .След това - бива.Дадоха ми 2 мес болнични задължително.Могат да дават до 6 мес.Друг е въпроса,че аз не искам.Нямам търпение да дойде края на месеца и да си ходя на работа. Peace
Виж целия пост
# 29
Ако е възможно направи лапароскопия вместо коремна операция, по-щадящо е. За лапароскопия бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново.
Вече много рядко правят кормни операции. Дори и сложни операции се правят чрез лапароскопия.
Д-р Попов, Шейново - определено!  Peace
Виж целия пост
# 30
Днес бях в Шейново. За жалост д-р Попов отсъстваше  Tired. Ама така и така бих път до Софияпомолих да ме прегледа друг лекар. пратиха ме при д-р Станков/май така се казваше/. Прегледа ме много обстойно и което най-много ме порази-каза, че имало връзка между заболяването и диоптъра на очите ми/нося очила/. Ама как определи, че кистата е ендометриозна  Thinking сега изчетох някои теми-кистата се диагностицира чак след като се оперира-така го разбрах. Както и дае. Направиха ми микробиологично изследване и туморен маркер и в четвъртък да се обадя за резултата. ако всичко е ОК пристъпваме към лапароскопия. Дан този път д-р Попов си е "вкъщи"  Crazy
Виж целия пост
# 31
Днес бях в Шейново. За жалост д-р Попов отсъстваше  Tired. Ама така и така бих път до Софияпомолих да ме прегледа друг лекар. пратиха ме при д-р Станков/май така се казваше/. Прегледа ме много обстойно и което най-много ме порази-каза, че имало връзка между заболяването и диоптъра на очите ми/нося очила/. Ама как определи, че кистата е ендометриозна  Thinking сега изчетох някои теми-кистата се диагностицира чак след като се оперира-така го разбрах. Както и дае. Направиха ми микробиологично изследване и туморен маркер и в четвъртък да се обадя за резултата. ако всичко е ОК пристъпваме към лапароскопия. Дан този път д-р Попов си е "вкъщи"  Crazy
Д-р Станков е доста добър специалист.
Кистата се познава да ли ендометриозна и с видеозон, като не може 100% да се определи, докато не се оперира, но по принцип се различава ендометриозата от фоликулярната киста.
Мисля, че можеш да се довериш на Станков, но със сигурност няма да ти попречи да отидеш и при Попов за още едно мнение  Peace
Виж целия пост
# 32
anneli, Попов преглежда във вторник от 9 до 12.30 и в сряда от 14 до 18-19 часа. Сутринта сигурно е бил на операции, а не на кабинет.
Станков също е добър и много спокоен. И мен ме е преглеждал м.г., но Попов ме оперира.
Успех.  Hug Praynig
Виж целия пост
# 33
Ами аз говорих лично с него и си записах час, но явно нещо инцидентно се е случило. Сестрата не можа да ми намери резултата затова утре пак ще звънкам. Ох, веднъж да се свърши   ooooh!, че празници идват, някой трябва да води хорото  Mr. Green
Виж целия пост
# 34
Здравейте и от мен. Преди един месец ми откриха 5 см. киста на десния яйчник. Изчакахме един месец, за да се види дали не е фоликуларна ....оказа се ендометриозна. Назначиха ми коремна операция за 13.12, но аз съм доста притеснена. Ще ме оперират в 5-та градска - д-р Сидеров. Въпросът ми е колко трае самата операция и колко време се седи в болница ...казаха ми от 7 -10 дена. Ако някой е ползвал услугите на д-р Сидеров,  моля да сподели впечетления. Казват ми, че операцията е лека и възтановяването е бързо, но предпочитам някой, който е минал по този път да сподели
Виж целия пост
# 35
Аз избрах Шейново и д-р Попов. Преди две седмици бях при него на преглед - кистата е вече 6.5см. Другата седмица /най-вероятно/ ми предстои лапароскопия. Седи се около 3-4 дена/включително с деня преди операцията/. Възстановителния период е много по-кратък и операцията е по-щадяща.
Виж целия пост
# 36
Моята киста вече я няма Party Пукнала се е Party Peace Този път ми се размина ножа Praynig дано повече никога не ми се появяват такива гадости Praynig
Виж целия пост
# 37
Сега искам да споделя моя горчив опит с кистите.
Не искам никого да плаша, просто обърнете внимание на думите ми и си направете сметката много добре.

И аз имах киста преди години - 6 см на десния яйчник. От лутане по доктори има или няма и колебания стигнах до стерилитет защото кистата се спука,а се оказа, че е пълна с гной. Оперираха ме по спешност - коремна операция. Спасиха ми живота, но останах бездетна защото получих възпаление на тръбите и огромни сраствания.
НЯМА КАК ДА СЕ РАЗБЕРЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО КАКВА Е КИСТАТА!!!
И още нещо искам да Ви кажа - при толкова големи кисти не знам дали е възможна лапароскопия. По мое време не беше. Дано сега да не е така.
А с лекарства я лекувах повече от половин година и то без успех.

Успех на всички и дано Господ ни пази!
Виж целия пост
# 38
Сега искам да споделя моя горчив опит с кистите.
....
Наистина много съжалявам  Cry

Принципно с УЗИ може да се ПРЕДПОЛАГА само каква е кистата и да се дават предполагаеми диагнози, но когато се наблюдава от опитен специалист, трябва да се прибягва НАВРЕМЕ към лапароскопия.
Моята също беше толкова голяма, махнаха я с лапаро.

Моят съвет пък е: ходете при качествени д-ри.
Аз също си загубих година и половина по некадърници, но Слава Богу на мен ми се размина нещастния край  Shocked

lilia_n_s , още веднъж съжалявам!  Hug
Виж целия пост
# 39
........
Моят съвет пък е: ходете при качествени д-ри.
Аз също си загубих година и половина по некадърници, но Слава Богу на мен ми се размина нещастния край  Shocked

lilia_n_s , още веднъж съжалявам!  Hug

Съгласна съм с теб. Трябва много да се внимава с лекарите!

Не се притеснявай! Преживяла съм го вече! Вече сме подали документи за осиновяване. Има и други начини да стане една жена майка!
Виж целия пост
# 40
Вече сме подали документи за осиновяване. Има и други начини да стане една жена майка!
Разбира се!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 41
Потърси още едно мнение. Лапарото не е шега работа. Виж тук; може да намериш инфо

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233986.0

Може и да питаш в седмичната на Проблемното. Момичетата са много мили и със сигурност ще ти помогнат със съвет. Успех!
Здравейте, предстои ми лапораскопска операция , смятах да я направя при д-р МАзнейкова, но като чета за нея май ще се аткажа. Чудя се за д-р Попов от Шейново, имате ли му коорднатите?
Минава ли тази операция през здравнат каса-каква е процедурата, и колко се заплаща извън нея?
Д-р Мазнейкова ми каза че ще ми скрува 700лв  #Crazy
Виж целия пост
# 42
В "Шейново" вече се плащат 800 лв. на каса за избор на лекар и консумативи. Отделно трябва да имаш направление за хоспитализация от личния лекар, т.е. операцията се поема от здравната каса.
В "Майчин дом" изборът на лекар за тази операция е 450 лв.
Не те съветвам да си правиш лапароскопия в "Св. София" - бившата "Т. Киркова".
Виж целия пост
# 43
Чудя се за д-р Попов от Шейново, имате ли му коорднатите?
Минава ли тази операция през здравнат каса-каква е процедурата, и колко се заплаща извън нея?
Д-р Мазнейкова ми каза че ще ми скрува 700лв  #Crazy
С д-р Попов няма да сгрешиш!  Peace
Но за избор на д-р в Шейново се плаща 800 лв.
Според мен обаче парите си струват. Мен ме е оперирал Ненов, но все пак благодарение на лапарото имам дете и чакам 2ро  Peace
Виж целия пост
# 44
Моята операция беше на 19,12,07. Платих 650лв.за избор на лекар, а от Доверие ми поеха 150лв.за консумативи, престоя и един допълнителен консуматив-ендобаг, който се е налоил по време на операцията. Аз бях при д-р Попов, д-р Ненов също ми направи добро впечатление. Искам само да кажа-дума не може да става за сравнение между прегледите при д-р Попов и тези при лекари в моя град  Naughty
Виж целия пост
# 45
Не zнам дали функтионална и ендомериоzна киста могат да се раzличат, но дермоидната киста се вижда много ясно с ехограф. Кистата е раzделена на 2 чАсти, светла и тъмна.
Точно такава имах и аz, 8 см и ми я отстраниха zаедно а яйчника. При мен примерно иzобщо не беше препоръчително полzването на хормонални препарати, но и такъв вид киста не расте. Правиха ми коремна операция, zащото според лекаря ми лапароскопия при такива раzмери не била zа препоръчване.

Само да поясня, живея в Германия, а и както се вижда от лентичката ми, и с един яйчник стават нещата Wink
Виж целия пост
# 46
В болницата се запознах с една жена. Бяха й отстранени от едната страна яйчника и тръбата, а от другата само тръбата и все пак й дадоха надежда, че може да забременее.
А що се отнася до определянето на вида на кистата, това може да стане ясно на сто процента само след операцията. Аз влязох с предположение за ендометриозна киста, а се оказа на границата преди да стане злокачествена.
Виж целия пост
# 47
Аз бях при д-р Попов, д-р Ненов също ми направи добро впечатление.
И двамата са много добри специалисти.
Мен ме оперира Ненов, той си ми е и гинеколог оттогава.
Резултатът от неговата намеса, операцията и прочее в снимката в подписа ми  Grinning

anneli, пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 48
За съжаление и на мен ми предстои операция. Случайно разбрах ,че имам една хубава киста 8 на 7 мм и се налага операция  Cry Съветват ме да я направя при  доц. Доганов в Майчин дом, чували ли сте нещо за него ? Ще съм ви много благодарна за инфото.
Виж целия пост
# 49
Той е шеф на "Майчин дом". Разрови се из форума за информация за него. Нямам представа как е като лекар. В МД обаче често предлагат лапаротомия за отстраняване на кисти и с тях отстраняват и част или целия яйчник. Ако може да минеш с лапароскопия - не жали средства.  Peace Успех!
Виж целия пост
# 50
Благодаря ти много !  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия