КЪРМЕНЕ И БИРА

  • 4 178
  • 20
КАКВО МИСЛИТЕ ВРЕДНО ИЛИ НЕ
Виж целия пост
# 1
А кърмене и чаша вино на ден ?  Blush
Виж целия пост
# 2
Консумацията на една чаша бира или вино 2-3 пъти в седмицата не представлява проблем. Добре е все пак алкохолът да се консумира, когато няма изгледи бебето да суче в следващите приблизително 4 часа. Изцеждането не помага за по-бързо елиминиране на алкохола, така че няма смисъл да се мори човек.
Виж целия пост
# 3
Напротив много полезно за лактацията breastfeeding и за тонуса на мама-поне на мен ми действа отпускащо smile3507 :!!
Виж целия пост
# 4
аз почти през ден пия по 1 бира някой път и малко вино Embarassed
Виж целия пост
# 5
аз почти през ден пия по 1 бира някой път и малко вино Embarassed
И аз  Peace да не кажа и всеки ден  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Да попитам нещо което отдавна ме човърка и мен: Защо след час не може,а след примерно 4ч. по-може?Какво става с алкохола в кърма след тези часове?
Виж целия пост
# 7
аз си пия всяка вечер по 2 малки...ама безалкохолни Wink
Виж целия пост
# 8
Да попитам нещо което отдавна ме човърка и мен: Защо след час не може,а след примерно 4ч. по-може?Какво става с алкохола в кърма след тези часове?
Защото достига пикови концентрации в кръвта (и в кърмата съответно) много бързо, т.е. ако дадеш на бебето да суче половин-един час след като си пила алкохол, ще поеме много по-голямо количество алкохол с млякото. Хубавото на алкохола е, че бързо се метаболизира от организма на възрастните (но не и на децата!), т.е. за кратко време (няколко часа) организмът ти го преработва и концентрациите му драстично спадат както в кръвта, така и в млякото. Т.е. с това отлагане от няколко часа даваш време на организма ти да преработи алкохола и осигуряваш бебето да поеме почти никакво количество от него.
Виж целия пост
# 9
Тук вредата е въпрос на количество. Аз лично си позволявам контролиран прием, което означава 2 чаши вино на седмица по специални поводи. В останалите дни - бираааа! Laughing
Виж целия пост
# 10
napalno sam saglasna  Peace
Виж целия пост
# 11
Благодаря,Хедра!!!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 12
Това са много хубави новини,значи ще съм строг въздържател само около година и нещо,а не като първия път-три години WinkЕх,Хедра,къде беше тогава да ми отговориш,и аз бях пускала подобно питане,ама ме изядоха с парцалите Laughing
Виж целия пост
# 13
На мен пък някой ми каза, че е много полезно за лактацията и всяка вечер пия по 1-2 чаши бира. Мисля, че няма проблем за бебчо.Друг алкохол не си позволявам. Нека да спра да кърмя, че тогава  Wink
Виж целия пост
# 14
На мен пък някой ми каза, че е много полезно за лактацията и всяка вечер пия по 1-2 чаши бира. Мисля, че няма проблем за бебчо.Друг алкохол не си позволявам. Нека да спра да кърмя, че тогава  Wink
Ами не е точно така. Алкохолът по принцип има точно обратния ефект - намалява лактацията.
На бирата се приписват лактогонни свойства заради хмела, който съдържа - той е лактогонно средство, но в повечето бири на пазара (особено в българските) няма хмел, има го само в някои вносни бири, и то далеч не във всичките. Другото, заради което се приписват подобни свойства, е способността на алкохола да помогне на майката да се отпусне, за да може млякото да потече по-лесно. Само че това се постига и с чаша чай, масаж или топъл душ, които нямат никакво вредно въздействие върху бебето, за разлика от всички алкохолни напитки.
Тези теми обикновено не се разбират правилно - всяко количество алкохол е силно неполезно за детето. Въпросът е, че е по-неполезно да го лишаваме от кърмене заради това, че майката може да има желание да изпие по една чаша бира или вино от време на време - такива строги рестрикции са само във вреда за всички, защото може да накарат някоя жена тотално да се откаже да кърми. Затова поради чист практицизъм, понеже е ясно, че са малко хората, които понасят тотално въздържание, е по-добре да се дадат идеи за по-разумно справяне със ситуацията - чаша бира или вино от време на време няма да имат забележим ефект върху детето, особено ако се спазват тези 4 часа въздържане от кърмене след употреба на алкохол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия