Кърмене и малки гърди?

  • 2 515
  • 27
Искам да попитам има ли значение големината на гърдите за количеството на млякото. Имам малки за фигурата ми гърди и доста се притеснявам дали ще мога да кърмя за по дълго време. И ако може да споделите какво трябва да се похапва през периода на кърмене.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!  Simple Smile

Размерът няма значение! Той се определя от мастните клетки, а не от млечните жлези! За храненето - от всичко по-малко, без да прекаляваш и повече течности!

Желая ти дълго кърмене!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Абсолютно няма значение големината  Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
За щастие що се отнася до големината на гърдите и кърменето фразата "размерът няма значение" е наистина на място. Във по популярният му смисъл е не особено верен  Mr. Green
Даже е доста по удобно да се кърми с малък бюст. За подкрепа на твърдението, двете най дългокърмещи майки сред моите познати (едната кърми от 2 г. другата от почти 3г.) са с доста малки бюстове. Постоянно им се случва да им се пулят разни необразовани лелки с фразата "е ти откъде я вадиш тая кърма..."
За яденето, хапвай пълноценно и здравословно, не се вманиячявай, няма смисъл. Гледай да се храниш балансирано за да се чувстваш добре и здрава през периода на кърменето. А както може би вече знаеш, за успешното кърмене рецептата е ....кърмене, без режими и с вслушване в сигналите на бебето.
Приятно и дълго кърмене  Hug
Виж целия пост
# 4
Няма значение. Аз съм "жена магьосница"  Laughing Гърди хич, кърма на корем вече 2г и 3м.
Виж целия пост
# 5
Няма значение. Аз съм "жена магьосница"  Laughing Гърди хич, кърма на корем вече 2г и 3м.
Аз пък съм цялата цици ама ей на...на АМ сме. Няма значение габарита с количеството Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Тук размерът няма значение, хи-хи. И аз съм с малки гърди, а кърмя успешно.
Виж целия пост
# 7
Аз също към със супер малък бюст, бебчето ми вече повече от три месеца е само на кърма Peace
Виж целия пост
# 8
И моите гърди са малки,никакъв проблем не е.Все пак гърдата не е склад,а производител Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
Айде и аз да се изкажа. Моите гърди не са големи и ми прави впечатление , че дори да са препълнени ( течащи) на малката не й стига да се наяде само от едната, което ме навежда на мисълта, че малките гърди се препълват от по-малко кърма, докато големите могата да съхранят повече, без да се препълват
Виж целия пост
# 10
Да,размерът няма значение за процеса на производство .. но не е ли важен капацитета според вас?
Някъде бях срещнала израза "като малка чашка,която трябва да се пълни по-често".И аз съм с малки цицки,бебо беше изцяло на кърма до края на 5-я си месец,но вече по никакъв начин не му стига,т.е. не мога да му наваксам.Правих всичко да си увелича кърмата,но тя не може да се увеличи до плюс безкрайност все пак.И ей на,дохранвам по 2 пъти на ден с ам вече ... добре,че няма предпочитания цицки или шише.
Виж целия пост
# 11
И аз съм с малки гърди,ама ей ме на-9 месеца кърмя вече.Дохранвам,но не го отчитам като проблем произтичащ от големината на гърдите,а от действията ми с храненето на новороденото бебе...
Виж целия пост
# 12
Гърдите ми са доста малки, но вече 8-ми месец кърмя без никакви проблеми. Размерът няма значение. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
  Гърдите ми почти не си личат, за съжаление, но вече година и три месеца кърмя близнаци  Simple Smile По време на бременноста имах абсолютно същите притеснения, но благодарение на форума и разпитите на които подложих познатите ми мами кърмачки се успокоих, че наистина размера няма значение.
  А най-важното за количеството кърма  е честото сучене от страна на бебето. Храненето е важно, но не чак толко, от втория месец не спазвам никакви специални диети, а и съм 45 кг някъде, но благодарение на честото им кърмене количеството кърма е напълно достатъчно. Кърмата се произвежда на принципа търсене-предлагане, така че ако се дава на бебето да яде всеки път когато иска, организма разбира неговите нужди и произвежда достатъчно количество мляко  Simple Smile Успех, радвам се че още от сега се интересуваш от кърменето, желанието да успееш и мотивираността е един от най-важните ключове към успешното кърмене  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Никакъв проблем, даже след кърмене изцеждах по още 50-80 мл
Докато кърмех, бяха станали по-големи.
Не само, че не пречи, но ми се струва има предимство - по-лесно се изцежда, по-лесно се усеща има ли някъде нещо подуто, запушено и тн.
Големите гърди са всъщност много мазнина, а млечната жлеза е сравнително еднаква навсякъде. И при кърмене се увеличава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия