Как се забавлявате удома, зимата?

  • 2 362
  • 41
Момичета, имам проблем  Laughing Предвид лошото време сме затворени удома с малкия и понеже това ни е първата зима, а и той не е кой знае колко напред с уменията - 8 месечно бебе, което се мъчи да върви, не знам какво да правим? Как да си уплътним времето и с какво да го забавлявам? А той милият нали си е щурак само за крака ми е привързан, ходи с мен наляво-нядясно и мрънка, защото му е скучно Cry

Идеи?
Виж целия пост
# 1
Аз намерих спасение в проходилката. Така детето става по-самостоятелно и си намира само занимания, достатъчно е да знае, че ако иска да отиде някъде, може да го направи и не се чувства зависимо.
Виж целия пост
# 2
Позната картинка Grinning. Ами какво правим - вариететно шоу: пеем и танцуваме, като ни писне, търсим из къщи непознати вещи, които стават за игра, ходим неканени на гости по съседките и си играем с технхите интересни работи, при всеки удобен случай все пак излизахме навън, стига да няма вихрушка или порой... Мъкнем гости у нас, че да ни заместват малко в маймунджелъците. Като се изчерпят номерата - пак отначало, пеем   и танцуваме... Приеми го откъм забавната му страна!
Виж целия пост
# 3
 Laughing Laughing Laughing Охххххххх, дълга ще ми се стори тази зима Wink
Ние и проходилка не ползваме, аз съм си наумила, че сам ще се учи да ходи, без помощни средства!
Виж целия пост
# 4
az ostavqm malkiq Aleks koito e na 8m ili v ko6arata za igra ili v paqka,a kato sam svobodna go ostavqm da palzi i da pravi opiti za prohojdane
Виж целия пост
# 5
Бънджи гащите също са някоя друга минутка забавление.
За жалост моя хубавец не им се радваше изобщо.
Най-хубавото е гости с дечица или на гости с такива.
Децата дори и с известна разлика във възрастта се срабитват чудесно!

иначе verte е изредила всичко, което и ние прилагахме
Виж целия пост
# 6
Бейби Айнщайн- осигуряваше ми 20 мин спокойствие. И сега, но по-рядко - гледа, но се разхожда,докато си върви филмчето.
Виж целия пост
# 7
Абе за мен проходилката си е супер удобство!Прекарваме известно време в нея,изследвайки къщата.после в кошарата за игра,където се катери,започнахме да изследваме и пода на 4 крака...Полека-лека минава времето,често й пея или се правя на идиот,за да се смее.А,и да не забравяме и най-добрия си приятел-рекламите!С тях се хипнотизира напълно.На бейби Айнщайн не обръщаме никакво внимание обаче... NaughtyНо досега почти не сме имали ден,колкото и да е студено,да не излезем поне за час.Трябва да свиква на ниски температури,че какво ще правим цяла зима...Водя я и в едно детско клубче до нас,там има меки постелки и се скъсва от пълзене и забавления!Такива ми ти работи...
Виж целия пост
# 8
Наистина не знам какво ще правим зимата, когато може да се случи с дни да не излизаме. Ето днес тук валя цял ден и аз му сменях заниманията непрекъснато. Първо в дървената кошара, после в тази за игра, после в паяка. Първо паяка в хола, после в коридора /където не може да направи беля/. Вече се почудих какви нови неща да му измислям за играчки, нищо, че кошарата е пълна. Крайното решение - като се изкриви преди сън, го пускам да пълзи на пода. Ами, така ще е, трябва да се настройваме. Той е пролетно бебе и нямаше 20 дни, когато го изкарах. Лятото бяхме непрекъснато навън. Той също е свикнал да излиза и му се стяга душата.
Виж целия пост
# 9
Охх с тази тема ми засегнахте болното място.   Mr. Green Моето бебе също като на valliana е пролетно бебе и цяло лято бяхме по разходки.
За сега Бебе Айнщайн спасява положението за по 20 мин, но после почват песни и танци на народите, търкаляне по спалнята, опити за самостоятелно сядане и изправяне (но винаги с моя помощ) и мнооооооого малко сън на ден до 2 часа разхвърляни  - сутрин, ранен следобед и малко след това.  Sad В кошарата вече все по рядко се заиграва.
Тежката ми артилерия при лошо време е - мятам я на колата и отиваме да обикаляме Мола.  Peace Само дето пода на Мола е гладък пък мойта мома е свикнала да и тръска  Laughing та там основно се кокорим на всичко и щипем близко застаналите хора по краката.  Mr. Green
Дълга зима се очертава, щом от сега почваме да изкрейзваме.

Поздрав за всички луднали майчета   bouquet да ни стигнат силите.
Виж целия пост
# 10
У дома положението е почти нетърпимо вече.
Не иска и на  проходилката, защото в нея сса й ограничени местата, до които има достъп.
Затова я пускам да ходи навсякъде - пълзи из цялата къща, пипа всичко... абе един малък ужас  Heart Eyes
Вчера се беше навряла в гардероба Sunglasses
Виж целия пост
# 11
на скоро почна да сяда, на 6 м е.ами въртим се в едната стая в другата,на люлката, в едната кошара ,в другата......като ни омръзне ходим в съседите/но тук сме само роднини и няма проблем/ този и се порадва онзи я вземе...но това привечер-хората работят все пак.
гледането през прозореца също отнема по 10 минутки.пускам уредбата гушкам я и танцуваме -много и е забавно и е добре за линията ми.в критични ситуации пускам топлата вода на чешмата и и давам да я пипа или пускаме водата в тоалетната .като съм пуснала пералня ходим да я съзерцаваме .през деня като и сменям памперса я мия в леген и винаги я оставим да ''порита'' във водата ....пак минава време и е голям кеф.вечер преди къпане я събличам чисто гола в по-затоплена стая  и настава такава еуфория че не се налага да я занимавам.понякога като е в настроение през деня лягам до нея на спалнята и и говоря и я галя подавам и играчки,кутийки ,салфедки,въженца/неща с които не бих и дала да играе сама/ ...винаги по една не да я затрупам и дълго ги изучаваме.
правим муцунки пред огледалото, отваряме шкафове и гардероби и разглеждаме/за това сигурно ще съжалявам/
много и е интересно неизпита бутилка от вода 0.5 л с малко вода вътре.
боря я на леглото...такива работи
Виж целия пост
# 12
Laughing Laughing Laughing Охххххххх, дълга ще ми се стори тази зима Wink
Ние и проходилка не ползваме, аз съм си наумила, че сам ще се учи да ходи, без помощни средства!
И аз така  Laughing  Peace
Виж целия пост
# 13
 И ние сме със същия проблем! ooooh!
 Напоследък малко се заиграва сама в креватчето, ползваме за по малко проходилката, ходи из стаите, здраво вкопчена в пръстите ми Laughing, слушама 1 кууупппп детски песнички. Бих я пуснала и да си пълзи из стаите, но все към печката върви това диване.
 А като дойде истинската зима, направо не знам.......ще луднем и двете........ Joy
Виж целия пост
# 14
Първата ни зима бях накупила от малките книжки с животни, показвах мечки, тигри зайци. Ръмжах, скачах като тях Crazy Танцувахме на детски песни, много ме спасяваше и активната гимнастика. Проходилката я използвах много рядко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия