Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 252
  • 396
# 195


Ето я и моята последна добруджанка,оцеляла за снимка Laughing.

Не знам защо,обаче като забърках тестото една чаша кис. мляко ми дойде малко и сложих поне още половин чаша допълнително. newsm78И ползвах бакпулвер-1 пакетче.
Виж целия пост
# 196
...

Ето я и моята последна добруджанка,оцеляла за снимка Laughing.

Не знам защо,обаче като забърках тестото една чаша кис. мляко ми дойде малко и сложих поне още половин чаша допълнително. newsm78И ползвах бакпулвер-1 пакетче.

Я кажи точно с каква поредност го правиш. Щото аз нали омесвам първо всичко без брашното и бакпулувера. После си симвам малко брашто отгоре барбар с бакпулувера и почвам да бъркам и добавям брашно докато не се получи това дето го искам.

Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
Виж целия пост
# 197
Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
Точно това бях замислила от няколко дни да правя, и тази сутрин за закуска го направих. Формичките са ми силиконови, правоъгълни, ето товае резултата:

Формичките ги напълних почти до горе, дозата точно стигна за всички 8 гнезда.
Виж целия пост
# 198

Я кажи точно с каква поредност го правиш. Щото аз нали омесвам първо всичко без брашното и бакпулувера. После си симвам малко брашто отгоре барбар с бакпулувера и почвам да бъркам и добавям брашно докато не се получи това дето го искам.

Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
Ами карах по рецептата-смесих брашното-2ч.ч./пресято/ с 1 пак. бакпулвер,прибавих 1 ч.ч. кис мляко и започнах на бъркам,в рецептата се казваше накрая сиренето,и аз така направих.Но понеже всички коментираха,че тестото става рядко,а на мен не ми стигна даже за стегнато,та сложих още малко млекце.Моите толкова ги харесаха,че спасих само едно за снимка да се отчета. Laughing

Мартинче,здраво подкара мъфините  Grinning,вече и аз намерих хартиени подложки в Пикадили,за което   bouquet
Виж целия пост
# 199
 Спазих точно рецептата  и получих това Peace

Виж целия пост
# 200
Рецептата е супер,стават толкова пухкави и вкусни,че свършват много бързо.Аз само направих едно малко видоизменение,като в тестото сложих малко чубрица и малко зеленчукова пикантина.

http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/0908/db/b99fec0bdb5c.jpg.html

Виж целия пост
# 201
Тези Добруджанки /сиренки/ ги знам от едно време от майка ми и напоследък често ги правя - така прелъгвам детето да хапне малко сирене. Правя ги от 2ч. брашно и по една чаша сирене и мляко и един бакпулвер и малко сол. Но последния път нямах бакпулвер и ползвах сода за хляб, пак станаха. Всъщност като по рецептата от първа страница.  Но рядко снимам храна та няма как да покажа мое творение. Моите приличат като тези на vangobi.
Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
Дядо хаджия с този диалект да нямаш нещо общо с панагюрци. Извинете за спама.
Виж целия пост
# 202
Най-накрая и аз ги направих,
харесаха ни.  newsm10
Виж целия пост
# 203
...Дядо хаджия с този диалект да нямаш нещо общо с панагюрци. Извинете за спама.

Отговорих ти на лични за да не притесняваме другите.

Апропо отново апелирам да ги пробвате във вид на малки питки (то те и ся са си такива по рецепта) ама леко по голями наистина стават нещо чудесно. Тая вечер се прибрахме от почивка и това ми дойде като спасение. Амчи внучката ги яде на сандвич с кашкавал. Аз пък нали така да не иде зян имахме едно парче луканка та рекох да опитам по нейния начин та да ви кажа, че ми хареса. Синът пък и кетчуп си тури на всичкото от горе.

Твърдо съм решил кога ми дойдат гости вместо да търча за хляб да им направя тия чудесии.
Виж целия пост
# 204
Привет! Да покажа и моите творения. Направих ги без масло, но това не промени вкуса им.

Виж целия пост
# 205
Отчитам се и с моите Добруджанки,топли-топли с мед.
http://media.snimka.bg/4070/014394638.jpg
В моята рецепта няма масло,много лесна и бърза е,правя ги само с мляко,сода,сирене,олио и брашно.
Виж целия пост
# 206
Страхотна идея са тези Добруджанки!
Как съм ги изпуснала.
Ще се правят при всички случаи.
Дядо Хаджия, добра е идеята за гостите. Много различно и ефектно.
Виж целия пост
# 207
еееее, след тази снимка и аз ще трябва да ги направя   chef
Виж целия пост
# 208
Ето една много лесна и бърза рецепта за закуска без месене и втасване:
1ч.ч. кис мляко с 1 лъжичка сода
1ч.ч. натрошено сирене
2ч.ч. пресято брашно
Всичко това се омесва хубаво с вилица.В добре намазнена тавичка се редят топчетата като отгоре се слага бучка масло.Пече се в предварително загрята фурна до 180 градуса около 25-30мин.Стават много вкусни!

Една от най-хубавите закуски, много сполучлива рецепта   Simple Smile а и не отнема много време.
Виж целия пост
# 209
Тази сутрин ги изпържих като мекици. Станаха супер! Ядохме ги с мед. Пробвайте!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия