една дъвкана и предъвкана тема......

  • 4 166
  • 51
то май тази тема е дъвкана и предъвкана много, но и аз да питам

Та казуса е следния,  моя приятел  иска всяка седмица да ходим на гости в техните, на мен почна вече да ми тежи всяка седмица да ходим на вечеря при майка му и мъжа и, не че имам нещо против тях, но ми дотяга, особено мъжа на майка му е един приказлив, не си затваря устата и по принцип само той говори, никой не може да вземе думата от него и то за някакви неща дето, никой не го интересуват, тотално изкуквам след всяка вечеря у тях, става ми много нервно smile3511! Знам, че той ходи заради майка си, но пък ми се сърди, че му отказвам, не иска сам да ходи а все със мен - сега поредното цупене, че няма да отида тази вечер с него, а ще трябва сам да си ходи! А на мен ми е предостатъчно да ги виждам веднъж месечно!Аз моите родители ги виждам веднъж на 4месеца ( в друг град живеят), та неговите ли всяка седмица!
Какво повече да му говоря и да не се цупи, че не ми се ходи с него, казах му каква е причината, нямам нищо против майка му, не ни се натрапва, но мъжът и е нон стоп с нея и примерно нямам как двете да седнем да си говорим за женски работи, защото мъжът и постоянно се меси в  разговора ни,  и вие как избягвате тези ситуации????

Виж целия пост
# 1
А ти обеснявала ли си му как се чувстваш?
Виж целия пост
# 2
Знам ,че не е учтиво да се прекъсва човек докато говори,но опитай да започваш друга тема в момента в който той се увлича в досадни речи.Дай му да разбере , че думата не е само негова.Говори повече от него и ми се струва че ще има ефект.
Говоря за мъжа на свекърва ти.
Виж целия пост
# 3
Ако той толкова настоява, нека ходи с теб през седмица, а сам-всяка седмица. Peace
Виж целия пост
# 4
Е, любовта ти към приятеля сигурно е достатъчно силна, за да можеш да изтърпиш и един досадник от време на време. Просо поговорете с любимия да не е много често.
И те съветвам - избягвай сравненията "аз моите родители-толкова, ти твоите родители - повече/по-малко). Грозно е. А и не е в твоя полза.
Търсиш мнения - давам ти.
Виж целия пост
# 5
Ами просто като стане досаден мъжа на майка му вземи да не му обръщаш внимание и започни друга тема на разговор в ккоято евентуално той не може да участва и обясни на приятеля си,че нямаш нищо против майка му,но заради този човек не ти се ще да си разваляте вечерта. PeaceРазредете ходенията и така
Виж целия пост
# 6
Ако той толкова настоява, нека ходи с теб през седмица, а сам-всяка седмица. Peace
Нещо в този дух. А с досадниците винаги можеш да излезеш на глава като подхванеш тема, по която си сигурна че няма да може да вземе думата - примерно конкретен "женски" въпрос, насочен към майката.
Аз лично също не обичам да ходя на гости при бащата на приятеля ми, не защото е досаден, а защото толкова много се престарава - то са едни подготовки, все едно сме на официална вечеря, 20 пъти се обажда само, за да уточним менюто. Но поне по един път на месец ходим, защото си мисля, че така е редно. В края на краищата за 2-3 часа нищо няма да ми стане.
Виж целия пост
# 7
Не може да се излезе на глава с досадник. Той е компетентен по всички въпроси  Mr. Green
Разреди контактите, мъжът ти както се сърди, така и ще се отсърди ако види, че не ти пука.
Виж целия пост
# 8
Вземи си книжка,седни по-далече от досадника и си чети -без да го слушаш или отговаряш.
Виж целия пост
# 9
Нищо ти няма. Ще издържиш. Да не мислиш, че вечно ще се случва, каквото ти искаш? Я се стегни.
Виж целия пост
# 10
   Ти си късметлийка ,виждаш тези хора веднъж в седмицата за няколко часа ,а има други които нямат възможност един път в седмицата да останат на спокойствие 2-3 часа.    Laughing
Виж целия пост
# 11
Вземи си книжка,седни по-далече от досадника и си чети -без да го слушаш или отговаряш.

Това с книжката съм го пробвала ,нямаше ефект
Виж целия пост
# 12
Имам познати със същия проблем. Само че мъжа е "длъжен" да търпи мъжа на тъщата . В крайна сметка се получи така - майка и дъщеря се изпокараха, защото мъжете им немогат да се траят.
А те и двамата са приказливци.Искат все те да говорят нещо и винаги разбират от всичко -мъжете!
Виж целия пост
# 13
Аз пък мисля че можеш да се прежалиш веднъж в седмицата, за да доставиш удоволствие на приятеля си. Освен това, поведението ти може да се изтълкува от него сато неуважение към майка му, а някои мъже са доста чуствителни на тази тама.
Аз бих стискала зъби заради човека, на когото държа.
Виж целия пост
# 14
 Ако смяташ да живееш с този човек за в бъдеще, ще ти се наложи да преосмислиш нещата Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия