Салмонела

  • 1 343
  • 3
Здравейте момичета, имам проблем и се надявам да ми помогнете със съвети.
Дъщеря ми е на 5г. и преди 3 седмици беше болна от салмонела. Беше със силно разтройство, болки в корема и висока температура. За малко бяхме в болница на системи. Пи Нелидикс 5 дена и направихме 3 контролни изследвания, които бяха отрицателни. Започнах да и давам и Бифидус и Ацидофилус, които продължавам да давам, за подобряване на чревната флора. Никой друг в семейството и в детската градина не е болен. След изследването GP-то каза, че можем да ходим на градина, но трябва 3 месеца подред да правим контролни изследвания. Миналата седмица пуснахме първото и се оказа, че отново има бактерия, но този път не е болна, а е само носител. Отново пи нелидикс и от утре ще пускаме 3 поредни контроли.
Не можах да намеря много информация за салмонелата, ако има някоя от вас, която е минала по този път моля да ми кажете какво да правя по-нататък. Детето се чувства много добре, хапва си всичко, жизнена е, ходи до тоалетна нормално, въобще не личи да е болна. Личната каза, че трябва да се самоизчисти, но това може да трае месеци.
Благодаря предварително на всички за помоща.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Знаеш ли,преди година и аз търсих съвет тук...бях уплашена и притеснена като теб,случая беше аналогичен-всичи здрави,всички в къщи и детската яли едно и също,а само тригодишния ми син болен.Бяха необходими месеци да се самоочисти организма му след антибиотичното лечение.Наистина е права докторката ви,организма сам се справя с бактериите,само че времето е индивидуално за всеки,на нас ни трябваха около 3 месеца.Не се притеснявай,само се зареди с търпение и спокойствие,детето ти е здраво,неприятното  е само това,че не ги искат в детската градина без три поредни отрицателни изследвания.Храни го като здраво дете,то всъщност е здраво де Simple Smileи мобилизирай баби и лели да помагат докато излязат отрицателните проби.Нашия инфекционист каза,че детето само на теория може да зарази някого,аз дори не смеех да го заведа на пясъчника да поиграе с децата.Каза още,че само на теория може да остане носител за цял живот...изобщо страшно съм му благодарна за куража,който ми даде:)Така че,кураж и на теб,страшното вече е минало....времето ще свърши своето:)
Виж целия пост
# 2
Лоша работа минахем през този ад посъщия начин - той заразен, яслата и ние чисти(аз бременна в 6 месец).Пи антибиотик(зинат) и се изчисти, но после 1-2 месеца продължи да ака кашави-меки изпражнения.Не сме влизали в болница. След 3те отрицателни проби не сме давали по-късно проба, освен сега преди 2 месеца когато првихме докумнентите за градината(зарази се 11.2006г.)
Виж целия пост
# 3
всички роднини изследвахте ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия