отказва АМ преди лягане, нощем се буди гладен

  • 585
  • 12
Момичета, дайте съвет какво да правя, моля ви!
Синът ми е на 6 и 1/2 месеца и вече повече от 10 дни отказва да пие АМ преди лягане. След това ми се буди по 2 пъти нощем да суче. Явно кърмата не му достига. По принцип още го кърмя, но вечер вече не ми остава много кърма и му правя 100-ина мл, от които той пиеше колкото си иска - обикновено 20-50 мл., рядко всичките 100. Имаше период, в който вкусът на млякото не му допадаше и му слагах 1 доза от капките му за колики, та да е с дъх на банан. Това вече отмина, но сега май има непоносимост към биберона /силиконов, Авент/. Дърче го, чеше си венците с него, но отказва да смуче каквото и да било.  Кажете как да го дохранвам вечер, защото очевидно той заспива не съвсем сит. Иначе към лъжичката няма възражения, също пие от чашка горе-дору сполучливо, ама как да го храня вечер така...?!
Виж целия пост
# 1
Пробвай да смениш шишето и биберона. Аз смених всички видове, докато открия този който допада на сина ми. Ако това не помогне, може да пробваш с друго АМ.
Спокойно - детето ще свикне с шишето, щом си решила да дохранваш. Ние също минахме през този период. Нормално е кърмено бебе да свикне по-трудно с шишето.
Виж целия пост
# 2
Смени биберона с каучуков. Също така може да го изчакаш да заспи и тогава да му дадеш да пие мляко - поне при нас действа.
Виж целия пост
# 3
  Казваш, че го дъвче, да не би да му растат зъбки и затова да се буди неспокоен.
Виж целия пост
# 4
Да, първите две зъбчета ще се покажат скоро, предполагам. Венецът му е мнооого надут. Дъвче каквото свари, даже и мен понякога зверски ме захапва. Въпросът е обаче какво да направя, за да не остава гладен преди да заспи, щото кърмата явно не стига.  newsm78
Снощи се събужда 3 пъти, хапва си и пак заспива.
Благодаря за идеите, които сте ми дали!   bouquet
Днес ще потърся каучуков биберон. Авен имат ли такъв?
Виж целия пост
# 5
  Не мисля, че има значение дали е каучуков или силиконов биберона, на вкус ли се различават? Не вярвам  newsm78

   Ти казваш, че е пиел макар и малко. Има и друго - като суче приема малко кърма, но често. С АМ е друго - приема по-голямо количество, но и по-рядко. Може би не е гладен, когато му предлагаш вечерното мляко.

  Освен това, те всеки месец си променят мнението - тази зъбна история ще свърши и пак ще си промени режима. Точно ще свикнете и идва ред на нови зъби - безпокойство от тях и ново будене...
Виж целия пост
# 6
На вашата възраст и синът ми започна да отказва АМ вечер. Дори и да е гладен не искаше да изпие и една глътка. Принудих се, за да приема АМ да го сгъстявам с каша и да го давам с лъжичка. Така го приемаше и спеше по цяла нощ. Но трябва да отбележа, че синът ми е на АМ от 2 месечен, а вие щом се кърмите е възможно поради тази причина да отказва биберона или може да не е гладен, може да го мъчат зъбки или просто да отказва АМ както правят някои бебета (незнам и аз защо  newsm78).
Виж целия пост
# 7
При нас също се случва от време на време, и аз я чакам да се поунесе и така и давам млякото. А някой път и в заспало състояние, ако иначе не го иска.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е на 6м. и 20дни и имаме абсолютно същия проблем.Сменях млека,биберони,но без успех. Дори да не е яла 4 часа по-вече от 100гр. не поглъща.Кърмих я до 6м. ,но спрях,защото не наддаваше,не акаше по 3 дни и плачеше на гърдата ми за още мляко,но нищо не потичаше.Сега слагам мляко в зеленчуковото пюре,в плодовото и през останалото време я храня докато спи.Моят съвет е да не спираш да кърмиш,така може и малко да е,но пие мляко.   Аз съжалявам,че спрях сега чакам да заспи,че тогава,а ако се разбуди пак не ще.Да не сте като нас само,че много е трудно.Пожелавам ти успех от сърце.
Виж целия пост
# 9
А ако опиташ да му пробуташ папо в полусънно състояние няколко часа след като си е заспал?

Или ако спреш да го кърмиш (от гърда) за няколко дена (може да доиш), та да огладнее хубаво - сигурно ще се навие и на шише?
Виж целия пост
# 10
  Казваш, че го дъвче, да не би да му растат зъбки и затова да се буди неспокоен.
И ние имахме този проблем, но временно. После всичко се нормализира
Виж целия пост
# 11
Ние нямаме такъв проблем но една приятелка се побъркваше когато на мъничето запомнаха да му растат зъбки. Не искаше да се храни с биберон по никакъв начин. Тя си реши проблема с млечни каши лека нощ. Това беше временно явление и сега отново си хапва както преди.
Виж целия пост
# 12
Моя син също понякога не иска АМ преди сън. Когато заспи, му правя млякото. Сукателния рефлекс присъства у бебетата дори, когато спят и това е чудесно, защото леко потърквам в устните му биберона на шишето, и той си изцоква млякото, след това му давам бибата и продължава да спи без дори да е трепнал  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия