Майчин дом Варна с нови цени...

  • 7 032
  • 22
От днес 05.11.07 Майчин дом Варна са с нови цени     --на какво ли основание???
При това цената включвала 3 дневен престой само!-ако случайно се наложи да поостанеш заради теб или бебето- не-дай си боже- се доплаща 75 лев на ден легло ден+всички други грижи. Ако пък в хода на раждането се наложи цезарово не ми се коментира за цените--погледнете ги сами.
Да не говорим, че вече на няколко пъти чувам от различни места, че по частните клиники макар и да влизаш по ЗК за нормално раждане, накрая се измисляли нещо за да направят секцио, че да вземат повече пари от ЗК. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
То не останаха болници във Варна където човек да иде да ражда с кеф и на спокойствие!!
Виж целия пост
# 1
Здравната каса плаща една и съща сума за нормално раждане и цезарово сечение,именно поради тази причина да не се злоупотребява.
Виж целия пост
# 2
Аз не разбрах, кое ти се поема по ЗК в Майчин дом?
Нищо! Ако имаш пари отиваш там, ако не има още две места.
Мен ме побъркаха в Окр., нямам коментар за никое от трите места вече. Навсякъде те гледат в джоба!
Виж целия пост
# 3
Прибери патлаците и карай по-кротко!
Частна клиника е и винаги могат да си вдигнат цените, също както и аптеките лекарствата.
Здравна Каса им поема само част от разноските и то само ако си здравно осигурена.
Когато раждах там, цената също включваше само три дневен престой ( при нормално раждане ). Където и да родиш, ако е минало нормално и бебето е ОК, те изписват.
А щом си решила да родиш там, трябва да си подготвенна, че дори и да искаш вагинално раждане, може да се наложи секцио - тоест, приготви повече пари.
Ако не - чантичката, коремчето и мизерията на държавната болница.
Виж целия пост
# 4
Е това не е истина  ShockedВчера им преглеждах сайта Rolling Eyes Леле, колко скъпо ми излиза това дете  Simple Smile Ама , като съм там на консултация няма как  newsm78 Ще си плащам и това е...Частна клиника са, т.е. търговци имат право да си вдигат цените когато пожелаят Confused
http://www.maichindom-varna.com/article.php?ref=art_prices
Виж целия пост
# 5
Леле, колко скъпо ми излиза това дете  
Без коментар
Виж целия пост
# 6
Частна клиника е и винаги могат да си вдигнат цените, също както и аптеките лекарствата.

Извинявам се за оффа,ама цените на лекарствата се регулират от държавата - има минимална и максимална граница,не е като сиренето на пазара днес ми кефне да го продавам за 3лв,утре за 3.50лв,пък сега що да не го пусна по 6лв.
Виж целия пост
# 7
Аз нещо не мога да разбера какво толкова ви ядосва момичета. Това е частна клиника, тоест там се плаща, колко ще се плаща е въпрос на политика на клиниката. Разбирам да няма алтернатива в града, да се ядосвате, но има още 2 места на които можете да родите и то без да плащате нищо. Там също така има и ВИП зали и стаи, ако пък искате нещо по-добро за вас и децата ви. Всеки сам преценява къде и какво може да си позволи.
Виж целия пост
# 8
Аз разгледах линка и не видях кой знае каква разлика с цените, когато раждах преди 1 година и половина - без здравна каса.
Моето раждане струваше 820 лв, епидурална 100лв.
Сега са го намалили на 700 лв и са сложили сума от 100 лв за първият ден. Ако раждах в мизерията на АГ, пак трябваше да плащам по 75 лв на легло за ден. Така, че все същото идва.
Цената за нормално раждане по здравна каса пък си е най-нормална за частна к-ка.
Вип - мип, за да си изберете екип в друга болница, пак толкова ще платите, а обстановката и отношението ще са по-кофти. Казвам го, защото съм раждала и в АГ и в Майчин дом.
Хайде стига мелодрами....
Виж целия пост
# 9
Олинце да нямаш акции от Майчин дом  Wink
Чак пък мелодрами  Confused 
Всеки се простира според чергичката си Wink
И не мисля , че е нормално да се радваш като ти вдигат цената на услугата, най-малкото си изненадан нали? ThinkingИли бъркам нещо?!
Виж целия пост
# 10
evil, аз съм др. Яков под прикритие  Joy
Виж целия пост
# 11
Не виждам какво толкова са вгиднали-нормалното беше 550,а сега е 600,а секциото беше 800,а сега е 920.А тези цени ги имаше и преди на сайта но не бяха в сила.
Виж целия пост
# 12
ей , вчера ги гледах ..че съм се запътила натам.
тук на няколко места чета че в другите болници също се плащало но не разбрах регламентирано ли?
плаща ли се ако си здравно осигурен и отидеш просто така за секцио в окръжна например?
Виж целия пост
# 13
  Когато си здравно осигурен не плащаш нищо,даже и потребителска такса за престоя в болницата.Ако ползваш ВИП стая тогава си плащаш ,защото си я избрал по собствено желание ,май се движат между 60-100лв.
  Цезарово сечение се прави само ако има индикации за него,по твое желание няма да стане.
  Но...ако сама си избереш лекар и се уговориш с него ,че искаш секцио ,ти се измисля причина за него и си плащаш пак,ама под масата.
Виж целия пост
# 14
Аз разгледах линка и не видях кой знае каква разлика с цените, когато раждах преди 1 година и половина - без здравна каса.
Моето раждане струваше 820 лв, епидурална 100лв.
Сега са го намалили на 700 лв и са сложили сума от 100 лв за първият ден. Ако раждах в мизерията на АГ, пак трябваше да плащам по 75 лв на легло за ден. Така, че все същото идва.
Цената за нормално раждане по здравна каса пък си е най-нормална за частна к-ка.
Вип - мип, за да си изберете екип в друга болница, пак толкова ще платите, а обстановката и отношението ще са по-кофти. Казвам го, защото съм раждала и в АГ и в Майчин дом.
Хайде стига мелодрами....

Олинце -евала  Peace  bouquet

В държавната плащаш като поп без документ,на тоя и оня и все ще се намери някой ,на който не си платил и ще те третира като отрепка ..Имам база за сравнение-плащах в държавна болница и освен свестния лекар всичко друго беше неописуема мизерия и отвратително отношение-кошмар!!!!!!!!!Плащах и в частна болница и с кеф си дадох парите,получих адекватно отношение,грижи,внимание и пр...Държа да подчертая дебело Никой,ама никой не ме е карал да раждам секцио,въпреки опасенията за едро бебе,а аз съм 50 кг .Напротив д-ра много държеше да е вагинално дори и бебето да е 4,5 кг.Раждах при д-р Яков!А това,че има такава частна болница може би е повлияло поне мъничко на решението ми за второ дете ..

Който не е доволен от цените да не отива,никого на сила не дърпат там да ражда,нито да ходи на консултации  Peace


Да ви кажа в държавната болница с всички неща,които трябваше тогава да нося,купя,заплатя,рушвети искани и неискани и пр. може и по-скъпо да ми е излязло.Само дето беше такъв кошмар,че бая години ми "държа влага" ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия