Стрептококи

  • 1 086
  • 5
Имам племенник, който е на 3 години и страда от т.нар. бактерии-стрептококи. Постоянно е със зачервено гърло. Пие антибиотик, минава и и след малко време е отново болен.
Някой може ли да ми пише повече за тези стрептококи как ги е излекувал.
Питам защото ни посъветваха да си направим и ние специални изследвания( със секрет от гърлото),  макар да нямаме преки контакти с детето. Възможно било да страдаме от такива коки, но при нас да не се проявява заболяванв, а само  един вид да "носим зараза", при евентуален контакт.Моля отговорете ми това възможно ли е? И къде в каква лаборатория трябва да си направим такова изследване? Дано съм уцелила правилния форум.
Виж целия пост
# 1
Много зависи ккъв вид са стрептококите. Важно е да се лекуват защото водят до усложнения. Лекуват се трудно, много са упорити. Бих ти дала следните съвети, от горчивият ни опит в борбата с тях - заведете детето на добът УНГ, вземете след гърленият и сливичен секрет, направете си и вие посявка. На вас и личният лекар може да я направи. Стрептококовата инфекция се лекува с АБ. Ако те интересува още нещо пиши, ако искаш и на лични. Аз от много време пиша в темата за третата сливица, за нашата борба с тази бактериална инфекция, ако ти се чете, разгледай и тази тема
Виж целия пост
# 2
Непременно! Благодаря много!
Виж целия пост
# 3
Да, възможно е човек да е носител на стрептококи- много хора са- и да ги предава на детето. При постоянно повтарящи се стрептококкови инфекциии, леквани с АБ, но пак поватрящи се, след консултация с добър УНГ, може да бъде препоръчано вадене на сливиците или противострептококова ваксина или и двете.
Направете посявки- праявт се във всяка микробиологична лаборатория.
Виж целия пост
# 4
На детето на моя приятелка му  откриха стрептококи и сега се лекува. На нея са и казали, че детето може да се е заразило само от болнична инфекция още при самото раждане и това го чувам от втора майка също с болно детенце, а техните са вече почти на 2год. и чак сега ги откриват и то по настояване на майките.Скоро ще си водя и моето дете за изследване. Разбрах, че имало и стафилококи, знаете ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 5
http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococus
http://en.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия