Училищна занималня ...

  • 2 563
  • 3
Родители на първокласници ... - "зов за помощ" ...
Синът ми е І клас в 144 СОУ, но живеем в "Мусагеница" . Не успяхме да го запишем в "държавната" занималня в училището, а и аз не бях много съгласна, защото моето работно време е до 18.00 часа, а занималнята е до 16.30 часа. Първоначално ходеше в една занималня, от която учителките ги взимаха от училище, водеха децата на стол и след това в занималнята. Но уви - проблемът с транспорта - се оказа основен, а именно - когато трябва да го прибирам от занималнята, без да излизам по-рано от работа, винаги закъснявах (наистина с 0.30 - 0.40 мин.) , детето вече е "капнало" от цял ден уроци, допълнителни занимания, а и накрая чакане, път, рейсове (а и принципно - преходът от детска градина към училище май се оказа "трудоемък" за малките). След това го записах в друга занималня, коя има собствен транспорт, но проблемът е, че едва ли не детето само трябва да ходи на стол, или цял ден да е на сандвичи, и чак след стола (евентуално) то ще бъде закарано в занималнята. Така ... обаче все пак търся "max." ... прочетох че в занималня "Джани Родари" освен собствен транспорт, (уж) посигуряват храна ... Та - някой има ил впечетления от занималнята "Джани Родари" , наистина ли че карат децата и до домовете им, че подсигуряват храната, каква е обстановката, отношението на учителите - с една дума заслужава ли си да се отиде на място и да се види ... Защото и в другите случаи големи реклами и обещания, да ама като се "опре" до реалността (май какво винаги) - нещато стоят по-друг начин ...

А и какви са цените, освен посочените официални в сайта им - 7,8,9 лв. (става въпрос за полудневната занималня) при различните схеми на плащане (като до колкото разбрах в тази цена влиза и взимането на децата от училище) ...
Виж целия пост
# 1
Здравейте. Моят син ходи в частна занималня Абагар, която се намира в Мусагеница до НСС. Предполагам, че като местоположение ще ви е по-удобна. Вземат го с бус от училище, обядва и закусва /следобедна закуска/ в занималнята, пише си домашните и ако остане време за играе - играе. Условията са прилични, цените им са публикувани  в сайта. Нямам кой знае какви лични впечатления все още. Заради стачката и съответно по-малкия брой деца до този момент, една учителка се занимаваше с всички деца от 1-ви до 4-ти клас.
Синът ми също е в първи клас.  В общи линии занималнята му харесва. Винаги е с написани домашни, освен това му дават да се упражнява и допълнително. Умората е неизбежна, докато влезе в ритъм, доста се уморява и той.

Успех!
Виж целия пост
# 2
За 7-8-9 лева на ден не можете ли да потърсите някоя комшийка или позната да прибира детето от училище и да стои с него вкъщи? Така и вие спокойни, и детето няма да се преуморява. Дори може да няма нужда от занималня, ако учи на спокойствие вкъщи.
И ще яде домашна храна, каквато му приготвите от сутринта.
Виж целия пост
# 3
и аз се интересувам от джани родари, много ми е удобна като местоположение, но искам някой да сподели отзиви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия