Как да съдя община РУСЕ за повреда на МПС?

  • 1 461
  • 23
Здравейте,

моля за съвет всички, които са запознати с процедурата за съдене на общината поради причинени щети на лично МПС.
На път за работа минавам през булевард Тутракан, който при всеки дъжд се заблатява. В случая границите м-у платното и тревните площи са неразличими, водата беше с дълб. около 40-50см, попаднахме в яма, колата застърга отдолу, унесе се, изтряска и чак тогава успяхме да се измъкнем от калния участък. Това трае повече от 20години (при всеки дъжд!) и ако се окаже, че имаме повреда, искам да съдя общината.

Ако има някой с опити, моля да сподели тук.

Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Въпросът ми по-скоро е, как се извършва прегледът, какъв док-т се изготвя, достатъчен ли е печат и подпис от сервиза или е нужна заверка и присъствие на някакво компетентно лице?
Виж целия пост
# 2
При следващото пропадне в дупка викаш полиция, чакаш не знам колко си часа. Те ти правят акт за несъобразена скорост, нищо, че си се движила с 2км/ч и после се съдите. Адвокат и съд.

Полицията е задължителна, друго докзателство май не приемат къде си си строшил колата.
Виж целия пост
# 3
Задължително викаш КАТ и в протокола настояваш да опишат подробно състоянието на пътя като причина за ПТП. После с протокола и всички документи от сервиза завеждаш дело.
Има голям шанс да го спечелиш, но не и да си получиш парите скоро. Обикновено казват, че сумата, за която са осъдени, трябва да бъде предвидена в бюджета, а това става на следващата година.
Виж целия пост
# 4
доколкото разбирам, това ви се е случвало и преди.... а защо просто не си запишеш час за среща с кмета в приемното му време и не поставиш въпроса? той е достатъчно земен човек, смятам , че може да помогне. предварително си напиши жалба и я занеси в Информационния Център, за да ти я заведат с входящо номерче.
успех
Виж целия пост
# 5
Случвало ми се е да плувам в блатото и преди, но слава богу, никога не ми се е случвало да дъня колата по този грозен начин както днес.
Полза от жалба - не виждам.
Кметът едва ли сефте чува за проблема и едва ли ще чака моЙта жалбичка, да се трогне и да реагира.
Цяло лято писах писма до него относно опасността от ПТП, поради свинското състояние на бул. България, който се явява международно шосе (по него влизат чужденците в БГ директно след Дунав мост). Резултат някой да знае?
ЕЙ, ХОРА, НЯМА ТАКАВА КОЧИНА, ВЕРВАЙТЕ МИ!
Цяло лято - от м.май досега - булевардът е разбит и нарязан като за ремонт, някои свързващи отсечки м-у платната са ремонтирани (сякаш те са по-важни от самото платно) и точно там седят зарязани пясъци и камари пръст и всякакви боклуци и остатъци от асвалтирането, островът м-у 2-те платна на места е  затрупан с камари от изкорубени стари бордюри (просто седят там, може би до 3000-та година ще сложат нови бордюри), едното платно - затворено, заверският трафик наред с всички входящи-изходящи ТИР-ове се бута в едното платно, по което минават и градски автобуси, спират, задръства се движението, хора пресичат, може и блъснати да има - нищо чудно, следва мост: АУУУУУ, там е истинско предизвикателство да се мине: отново в 1 платно, само че не в дупки, а ЯМИ, плюс работници (защо ли са там чат-пат, те и без друго нищо не ремонтират!), машини - внушителни и разкривени (отново неясно, защо са там, така или иначе по булеварда не се работи), а г-н Отговорникът по проекта импозантно сее надежди, че срокът за приключването (средата на декември) ще се спази.  hahaha
Просто всичко е толкова антилогично и ясно, че парите се мотат из нечии сметки, та чак ти се убива желанието от всякакви сигнали до г-н Кмета.
Виж целия пост
# 6
доста афектирана си- ясно.
тук можем да ти посъчувстваме, да поцъкаме... аз пък бих настоявала да държа кмета лечно отговорен, особено сега, след изборите!
Виж целия пост
# 7
и как ще докажеш, че точно в тази дупка ти се е разбила колата?
отделно смятам, че не може да бъде осъдена общината за такива щети Peace
Виж целия пост
# 8
Oбщината МОЖЕ да бъде осъдена при изпълнение на посочените от мен условия. Говоря от опит.
Виж целия пост
# 9
Oбщината МОЖЕ да бъде осъдена при изпълнение на посочените от мен условия. Говоря от опит.

хубу де Mr. Green като ми кажеш и основанието, ще млъкна, обещавам
Виж целия пост
# 10
Извинявай, че ще ти ползвам темата ама аз също имам проблем с Общината / или може би със СиБанк, нямам идея/, та ако някой може да даде съвет. Hug

Става дума за един фиш за неправилно паркиране. Още същия ден си платихме глобата в СиБанк, но след няколко месеца получаваме писмо от общината, че глобата не е платена. Бележката от банката не пазя. И като се върна в Русе се чудех към кого да се обърна за проблема. Нямам намерение да им плащам по два пъти глобите  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Бележката от банката не пазя. И като се върна в Русе се чудех към кого да се обърна за проблема. Нямам намерение да им плащам по два пъти глобите  ooooh![/b]
в банката нали се пази тяхното копие- изискай си да ти го копират и дадат
Виж целия пост
# 12
Oбщината МОЖЕ да бъде осъдена при изпълнение на посочените от мен условия. Говоря от опит.

хубу де Mr. Green като ми кажеш и основанието, ще млъкна, обещавам
Основанието е, че общината не си върши работата като не поддържа пътя. И аз имам прител осъдил общината (Габрово).
Виж целия пост
# 13
Бележката от банката не пазя. И като се върна в Русе се чудех към кого да се обърна за проблема. Нямам намерение да им плащам по два пъти глобите  ooooh![/b]
в банката нали се пази тяхното копие- изискай си да ти го копират и дадат
благодаря ти   bouquet не се бях сетила !
Виж целия пост
# 14
Вероятно УРИЕЛ пита за юридическото основание - това е чл. 45 от Закона за задълженията и договорите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия