Макарички в ушите и трета сливица - моля за инфо?

  • 7 897
  • 21
Здравейте мили майчета,

имам следния проблем: от три години дедто ми се оплаква от болки в ушите. През 2005 я заведох при д-р Улевинов и той каза, че няма проблем не е нужно да се маха трета сливица и не е нужно да се пипат ушите. Каза ми три четири неща които да правим и това беше. През 2006 отново имах ме болки в ушите и аз я заведох с направление в ИСУЛ, беше през лятото попаднах ме на млад д-р той ми назначи лекарство и капки за нос. След 20 дена лечение каза че всичко е ОК. Сега година по-късно дъщеря ми отново се оплака от болки в ушите и от това че не чува. Вчера я заведох в ИСУЛ първо попаднах на един ужасен лекар д-р Михаил Брайков Маджунов който се държа с мен сякаш съм отишла в къщата му. Каза ми от вратата че била за операция, но на мен нямало какво да ми обяснява ако искам да я оперирам ако не искам да се оправям сама. Излязох почти разплакана и се обадих на позната която ми препоръча друг лекар от ИСУЛ. Върнах се отново там и след няколко прегледа се установи че тя има тежък отит и трябва да и се поставят макарички и на двете уши и да се премахне третата сливица, която запушва каналите и създава всички проблеми.

моля ви за повече инфо за тази интервенция, която се извършва с пълна упойка.


Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Има закована тема за третата сливица. Писали сме много и за макаричките там. Ако имаш време прочети я. Има координати на добри УНГ- специалисти, болници, клиники. Много майки са описали много подробно опитът си с ваденето на третата сливица, със самата операция, с подготовката. Мисля, че ще откриеш всичко, което те интересува там. Темата е много дълга и вече в три части, но е наистина много полезна.
Виж целия пост
# 2
насрочиха ми операция за петък, имам да свърша куп неща до тогава а и съм с бебе нема как да изчета всичко, а и повечето инфо е за сливица а аз питам за въпросните макарички в ушите ако някой има впечатления от претърпяна подобна операция просто да сподели с мен защото съм в страхотен стрес за дедето си
Виж целия пост
# 3
Ние претърпяхме такава операция края на юли месец, самата процедура беше около 15мин и аз също като теб бях доста притеснена ,но слава богу всичко мина Ок Hug.  Дори същият ден ни изписаха. Ако имаш въпроси питай ще се радвам да ти отговоря и да помогна с каквото мога Hug
Успех и ще стискам палци Hug Praynig
Виж целия пост
# 4
Здравей,
  Бих искала да те успокоя, минала съм по този път миналото лято с дъщеря ми (тогава тя беше на 5г.). Извадиха й третата сливица и й сложиха тръбички (макарички) в ушите в ИСУЛ.
   Процедурата е елементарна за опитните лекари. Всичко свършва за около 15-20мин. Възможно е при излизането от упойката детето да е неспокойно и да плаче много. Също така много кашлят като се събудят.
  Нас ни изписаха същия ден и 3часа след операцията дъщеря ми се натъпка в Мак Доналдс.
  Не се притеснявай, довери се на лекарите, не е голяма трагедия.
   На дъщеря ми операцията я извърши въпросният д-р Маджунов и съм супер доволна от него. С мен се държа много човешки и отговорно. Знам, че към някои родители е заядлив, не знам защо, но за мен е страхотен специалист.
   Ако искаш можеш да ми задаваш всякакви въпроси, мога да отговарям и да споделям опит.
  Пожелавам ви успех и пиши какво се случва с детенцето.
 
 
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря много сте мили.

Утре трябва да занеса документите в ИСУЛ и да я прегледат.
Не питах колко време след това се възстановяват но щом е яло детето мак доналд значи всичко е ок.

Да се надявам че всичко с упойката ще е ок защото тя е много алергична. Днес я водих на алерголог да тестваме упойките и сега и давам капки и сироп за по-сигурно.

Това е още веднъж благодаря и стискайте палци.
Виж целия пост
# 6
Ще стискаме разбира се ,със теб сме Peace знам какво ти е в момента, но повярвай ми не е чак толкова страшно колокото изглежда  Peace на нас ни слагаха само макарички, не са ни махали третата сливица ,но както каза zori13  само поплакахме малко след упойката и наистина доста кашляше ,като че ли се задавяше. Ние стояхме само час час и половина след като излязохме от операционната ,но докторите ни накараха първо да хапне и да пийне нещо там за да го видят и след това ни пуснаха. Нямаше никакво болки ,само  на другия ден го боляха крачетата -но това било нормално Hug Стискаме палци,всичко ще мине успешно не се притеснявай  Peace Чакаме да пишеш как е детенце Peace
Виж целия пост
# 7
malkataeliza Успех в петък. Ще стискаме палци !!!
Виж целия пост
# 8
Здравейте на всички които ги интересува този проблем.
Ще разкажа как мина за да има инфо във форума и за други като мен.

Приеха ни в болница ИСУЛ в 8:30 минути като предния ден ни приеха документално. Дадоха легло на малката и ни оставиха да чакаме. Бях ме в отделението за възрастни защото там беше доктора с когото се уговорих. Към 11:10 взеха дъщеря ми за операция. След 30 мин. я докараха в полу сънно състояние. Около 40 мин. се борих с нея да не става и да не плаче. Кашляше и се молеше да я пусна, но това беше от упойката. После заспа и спа около час и половина. В 15:00 помолих да ни пуснат и в и половина ни изписаха.

Доктора каза да се пазят ушите от мокрене. Тази вечер на течности а от утре на нормална храна.

Третата сливица и е била колкото слива и едното и ухо е било пълно с течност.

Спрете да ползвате клечки за уши. Мъжа ми е изхвърлил всички клечки днес и сега няма нито една в къщи. С тях си причиняваме доста страдания.

Това е от мен.
Виж целия пост
# 9
  Радвам се, че всичко е минало добре.
  Колко време ще ви стоят тръбичките? Какви съвети от тук нататък ви даде лекаря? Ще ходите ли на контролни прегледи, през колко време?
  Питам, защото това са основни въпроси, които интересуват майките с този проблем.
  Мога да кажа при нас как беше: почти една година с тръбички; всеки месец на контролен преглед. Голямо пазене от вода и от инфекции. Никакви капки в ушите преди да я види лекаря.
  В началото е доста неприятно, но се свиква с това да пазиш детето.Аз й миех косата като запушвах ушите с памуче намазано с вазелин и залепвах  водоустойчиви лепенки за да не паднат памуците.
  Сигурна съм, че всичко ще е наред и при вас. Много поздрави и целувки на детенце!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Доктора каза след 7 - 10 дена на контролен преглед. Никакво мокрене на ушите. Ние сме взели силиконови тапи, но нещо не ми вдъхват доверие. Ти ме подсети да си купя лепенки за баня. Каза още, че ще ги носи около 6 месеца и после ако не са паднали сами ще ги махне той.

Това е за друго не е казвал че има проблем. Дъщеря ми тренира карате но забравих да питам дали има проблем и като отида на преглед ще попитам.

Това е от мен.
Виж целия пост
# 11
 Ние сме взели силиконови тапи, но нещо не ми вдъхват доверие.

И ние бяхме взели такива тапи, но нашия доктор каза да не ги слагам и, че могат да причинят големи бели (забравих обаче защо).
Още си стоят неразпечатани. Не се притеснявай, памучетата с вазелин и лепенките вършат чудна работа.
Виж целия пост
# 12
Много благодаря още днес ще купя и лепенки и вазелин. Вчера не посмях да я къпя с тези тапи.

Малко и тече кръв от ушите това нормално ли е. Сутринта нямаше това се появи само след първата нощ.
Виж целия пост
# 13
Здравейте, сина ми има сложени макарички преди близо 4 г. , като преди 2 г. ги смениха с такива които не падат ,защото едната беше паднала. Но от както ги смениха много често му тече гной от ушите. Казаха ми че е нормално, т.е затова са сложени тръбите като име проблем да се дренира и не е страшно! Искам да ви попитам като ви се налага да ходите на УНГ ползвате ли направления от касата и как ви дават постоянно? На мен Джипито ми направи проблем преди време , аз по принцип имам приятел УНГ и не взимам за обикновенните прегледи ,но понеже имаме и проблем със слуха и се налага да правим аудиограми чат пат взимам направление. При вас как е ? Имат ли някакви права от рода на диспансеризация децата ни при положение че се нуждаят от постоянен контрол от УНГ специалист?
Виж целия пост
# 14
До сега аз нямам проблем с направленията за УНГ от нашата лекарка. Не ми се е налагало до да ходя често, но аз знам, че за деца на личните лекари им се отпускат достатъчно бройки направления така че няма право вашата лекарка да ви отказва направление за УНГ дори това да е често. Искай си без да се притесняваш те са длъжни да ни дават иначе много лесно можем да ги сменим.  #2gunfire Трябва да свикнем да си търсим правата, а не да се страхуваме от личните си лекари.
Моята лекарка такъв проблем ми направи за направление за гинеколог че съм бясна, но за децата до сега не съм имала проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия