Гимнастика за прибиране на матката след раждане?

  • 7 235
  • 15
Привет на всички,
регистрирах се, за да мога да попитам, дали някои знае нещо за така наречената гимнастика за свиване на матката? И дали в Б-я има някаква литература или ако в Интернет има, къде мога да погледна? Тази гимнастика, не е за прибиране на таза след раждане. В Германия е много популярна, но не мога да намеря упражнения в нета.
Виж целия пост
# 1
миличка ,аз нямах време за такива работи а и така се бях ошашкала с това бебе,но ето как се прибра моя корем.
кърмене+колан+много носене и гушкане+неспане+много разходки= на минус 30 кг за 4 месеца
не знам кое повече кое помалко но сега бебка е в 6 м и дрехите от преди да забременея ми се въртят буквално и продължавам да смъквам по 1-2 кг месечно.
Виж целия пост
# 2
Покрай грижите за бебчо доста бързо ще ти се прибере корема.  Peace
Виж целия пост
# 3
За свиване на матката?!
За първи път чувам... Rolling EyesМатката се свива още първите две седмици, че даже още първата седмица след раждането.
За свиване на корема ли питаш? Flutter
Виж целия пост
# 4
Не, точно за свиване на матката! Моето бебе е на 3мес.и 2сед., а корема ми е като на бремена в 4-5 месец.
Двете неща са са отделни мускули. Докато коремните се ползват много често, то тези на матката не се използват. Та по този повод в Германия са направили и гимнастика за свиване на матката, но колкото и да търся по немските сайтове само форуми на тази тема намирам без приложени снимки.
Виж целия пост
# 5
Скъпа, според мен матката се прибира сама, за което помага и кърменето, то предизвиква контракции.Как се упражнява мускул, който не можеш да контролираш? newsm78
Коремът ти не е голям заради матката, а просто не се е прибрал, за което ще ти помогнат малко коремни преси.
Не отричам, че е възможно, но е доста учудващо... Thinking
Виж целия пост
# 6
И аз съм чувала за такива упражнения,но май трябва да се започне правенето им много скоро след раждането.За съжаление незнам какви са точно.
Виж целия пост
# 7
Скъпа, според мен матката се прибира сама, за което помага и кърменето, то предизвиква контракции.Как се упражнява мускул, който не можеш да контролираш? newsm78
Коремът ти не е голям заради матката, а просто не се е прибрал, за което ще ти помогнат малко коремни преси.
Не отричам, че е възможно, но е доста учудващо... Thinking
Точно това исках да кажа и аз Peace
Виж целия пост
# 8
Коремът ми се прибра за 1 месец без упражнения - само кърмене, носене на бебе, бутане на количка по баир и качване стъпало по стъпало до втория етаж.
Виж целия пост
# 9
Коремът ми се прибра за 1 месец без упражнения - само кърмене, носене на бебе, бутане на количка по баир и качване стъпало по стъпало до втория етаж.
аз от родилното без корем се прибрах!!!!!!!
От кеф,че съм мама...
Виж целия пост
# 10
и аз не съм чувала за упражнения за прибиране на матката. Мисля, че тя сама си се прибира до определен период.
Моят корем доста бързо се прибра, без да съм правила никакви упражнения (раждах със секцио).
Виж целия пост
# 11
За свиване на матката?!
За първи път чувам... Rolling EyesМатката се свива още първите две седмици, че даже още първата седмица след раждането.
За свиване на корема ли питаш? Flutter
Ако е за корема - при всеки е различно. Моят се прибра за месец след раждането с леки упражнения и ластичен колан 2 пъти дневно Peace
Виж целия пост
# 12
.Как се упражнява мускул, който не можеш да контролираш?
newsm78
Виж целия пост
# 13
Блазе на всички, които са без кореми. Моят е като мех. Слагам и колан, кърмя(като млеко дойна крава съм),но нищо! Cry
Е не че не качих 30кг. Но сега след като минаха 3мес. от секциото ще се пробвам и с коремни преси, а и ще продължа да издирвам тези пусти упражнения
Виж целия пост
# 14
С гимнастики и без гимнастики, матката си се прибира 40 дена. И ще се вталиш не се притеснявай, покрай грижите за бебчо просто няма начин  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия