хранителни алергии

  • 1 193
  • 6
диагнозата е:Dermatitis atopika. Rhinitis allergia. Astma br.
алергията ни е към: тимотейка, кон, куче, котка, пелин, бреза, яйце-белтък,мляко краве, риба, брашно, ориз, соя, фъстъци, картофи, ябълка, морков. Лечението ни е такова: Диета на базата на протеинов хидролизат(Frizopep) с изключване на изброените храни, както и целина, цвекло, билкови продукти от цвят, пчелен мед, оцветени храни и напитки, полуфабрикати за 3 месеца. Писах вече тема но никой не ми писа с какво е хранил детето си.!!! Моля ви ако на някой детенцето има подобна алергия да сподели с какво си храни детенцето
Виж целия пост
# 1
Не виждам колко е голямо детенцето ти, но това няма значените, всъщност. Щом е с алергия към белтъка на кравето мляко, бая ще се поизмъчите. Дъщеря ми до скоро беше с такава алергия и не ядеше много неща.  Купувах й пюрета без мляко, яйца, кашкавал. Пусни търсачката и ще намериш. Не са много са нещата, които може да яде, но като се налага...
Виж целия пост
# 2
На 11месеца сме! За момента ядем пюре от тиквички, праз, пипер, зехтин, грах, зелен боб, царевични макарони и намерих един царевичен хляб но има кимион в него и малко ме притеснява, а и заешко. Като свършат тиквичките в Била акъла не ми стига кое ще ни е основното в менюто, следобед имаме кисел от царевично нишесте. Sad
Виж целия пост
# 3
Ами освен заешко можеш и пуешко и пилешко да даваш.  Картофи, ориз, тиква. За сега това се сещам. Щерката бая кус кус хапваше със сладко от круши, праскови, вишни. Лошото е, че вече и плодове почти няма. Правех и сладки от моркови, хлебчета и соленки без яйца, сирене, кашкавал. В дир-а има подфорум алергии и там има бая полезни рецепти. Пожелавам ти тази мъка да е само тези 3 месеца, че при нас беше повече от 1 година и добре че си бях вкъщи, че имах време да й готвя.
Виж целия пост
# 4
Изобщо не мога да ти опмогна с хранителния режим, но за астмата е полезно ходене по планини.
Виж целия пост
# 5
Ние ядем тиква, ябълка, круша, морков, грах, зелен боб, сини сливи, праскови, картоф, овесени ядки, ориз, пиле, пуешко и специалното мляко.
Сутрин яде овесена каша с плод, на обяд- месо с картофи или с ориз, след обяд- правя нишестета (от неоцветено нишесте), кисели или царевично кексче. Вечерята- като обяда, но без месо или някаква друга комбинация от зеленчуци. Много му омръзва на определени моменти, но за сега държи.
Алергията към ориз мисля, че е много рядка, с какъв тест я установиха?
Виж целия пост
# 6
magirz, аз за съжаление с хранителен режим не мога да помогна, но искам да те попитам по-подробно за проявите при вас на алергията. Кога започна и как я установихте, в кой месец по-точно? А кърмихте ли се преди това или бяхте на АМ? И от кой месец започнахте захранването? Просто сега съм се хвърлила в ужас с тези алергии и това ранно захранване, което почти всички го водят виновник за алергиите. Интересувам се при вас дали има връзка ако сте се захранили рано. Благодаря ти предварително и се извинявам, че те питам не по темата.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия