Вирус или бактерия?

  • 958
  • 6
Здравейте момичета! Пак проблеми  Sad .
Малкия три дни вдига до 40 Т, като снощи не спадна в продължение на 2 часа - направо откачих  Close. Според доктора при такава висока Т почти сигурно става въпрос за вирус /гърдите и гърлото са чисти/, ако след 4-я ден не спадне, тогава ще мислим за антибиотик. Преди малко звънях в лабораторията да питам има ли изследване, което може да покаже дали е вирус или не. Нямало такова, но при три дни такава Т сигурно е бактерия Sad .
Вече не знам какво да правя. Моля някой компетентен, или преминал през подобна ситуация да сподели опита си.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Значи то може да си е вирус, но задърже ли температура над 38 градуса за три дни, значи че се е развила вторична бактериално инфекция и вече трябва да лекувате нея. За съжаление - с антибиотик.
Виж целия пост
# 2
Ето за сваляне на температура с подръчни средства


Мисля че може да пуснете изследвания за кръв и урина. Ако са добри ще можете да отхвърлите няколко варианта.
Виж целия пост
# 3
Преди малко се обадих на доктора, за да му разкажа за снощните ни преживелици.  Каза, че е нормално да е такава Т, и че сигурно и днес ще е същото. Общо взето не е притеснен. Забравих да напиша, че вчера имаше и разстройство /днес само веднъж/, което според лекаря още повече затвърждава мнението му за вирус.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за съветите! Аз снощи направо го мариновах, слагах белтък, къпах го..., но два часа не мръдна под 40 Т Shocked. Той вече като ме види да приближавам с мокри чорапи изпада в ужас.
Виж целия пост
# 5
Ето нещо за Т, може да ти е от полза Rolling Eyes
http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

По-добре потърси съвет и от друг лекар Confused
Виж целия пост
# 6
Ами може и да е виру може и бактерия Confused
Не съм компетентна,но сме същия слу4ай затова пиша.
При на се оказа вирус (засега)-ходихме на доктор,които каза,4е ако до 10 дни не спадне температурата-тогава можем да мислим за антибиотик (разбира се в слу4ай,4е нещата не се усложнят-тоест да са налице и други симптоми.
Бързо оздравяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия