Нещо с бишкоти

  • 2 698
  • 10
  bouquetЗдравейте дами,
Нуждая се от вашата помощ. Купих бишкоти с идеята да направя  нещо с тях за 08 .11. 07. Детето ми има имен ден. Рових и търсих, но не намерих нищо интересно .Моля ако някоя от вас има нещо интересно да помогне. Благодаря ви предварително.  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
   Като пуснах търсачката и излязаха ПЕТ страници с рацепти за бишкоти само от форума.За GOOGLE да не говорим!

 Как да разберем за теб кое е интерсено и кое не?!Или е по-лесно да се пусне тема, токолкото да се потърси нужната информация Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
 Twisted EvilОХ Биляна--извинявай ,че съм те ядосала с въпроса си .
За първи път си позволявам да пусна тема при вас благодаря ти за топлото посрещане .Търсих в GOOGLE но не попаднах на нищо интересно. А ти приеми .че не всички са отворени като теб и може да им хора които се нуждаят от помощ при работа с търсачки намиране на информация от нета .Благодаря ти за тона и моля модератора да ми изтрие темата .Имах нужда от помощ.---- а не от зъбла    bouquet
Виж целия пост
# 3
Ето ти една рецепта, не знам дали ще ти хареса, но се надявам  Laughing

Желатинова крем-торта

6 белтъка се разбиват на сняг с 2/3 ч.ч. захар.
6 жълтъка се разбиват с 1 с.л. брашно и малко прясно мляко
1/2 л. пр. мляко се кипва с 1/3 ч.ч. захар. Прибавят се жълтъците и се сварява до рядка каша. Като изстине, се прибавят 2 ванилии. Прибавят се 2 с.л. желатин, разтворен предварително във вода. С леко бъркане се добавят белтъците.
Разделя се крема на две. В едната се поставят 2 с.л. какао, разтворени в малко мляко и леко загрети на котлона. (внимава се да не загори какаото)
В тортена форма с отделяща се стеничка се изсипва по 1 с.л. от жълтия и кафявия крем, като се редуват.
Отгоре се нареждат бишкотите (2 пакета), потопени в малко мляко с 1-2 с.л.ром. Поръсват се печени орехи, счукани на едро. Отгоре отново се нарежда крем по 1 с.л. жълт и кафяв. Слага се в хладилника, за да се желира.

Извинявай, малко е объркано, но нямам време да го напиша като хората. Прецени колко желатин ще сложиш, защото рецептата ми е от мноооого отдавна и тогава се ползваше руски насипен желатин.
Ако пробваш, кажи как е станало. Laughing
И да кажеш кои имена празнуват на 8.11.  bouquet
Виж целия пост
# 4
  http://kitchenbg.com/content1_2.php?id_art=83
 http://www.babapena.com/?cat=13
 http://gotvarstvo.georgievi.net/a/bishkotena_torta
 http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=1130
Виж целия пост
# 5


 Нищо, че съм зъбла Joy, отстоявам си на написаното. GrinningПоне уточни какво имаш като идея, за да може някой да ти даде съвет.Ако ли не, въпреки, че форумът не е мой за да съм гостоприемна, ще ти копирам всички рецепти от тук и гугъла Flutter
Виж целия пост
# 6
  Heart Eyes Heart Eyes :love:krikri  Благодаря-- групата на Дюкан винаги е готова да протегне ръка за помощ, ето за това съм горда ,че съм част от вас ,благодаря ти пак за стотен път.
   :bouquet:aleks -благодаря, че си отделила време за мен и ,че си ме разбра какво ми трябва. Извинявай ако съм те затруднила с неточния въпрос. Благодаря .
    chef  chef  chefБиляна --нямах предвид, че ти си зъбла ,а че ми се зъбиш. Грешката е моя ,че не уточних, че търся сладкиш с бишкоти, а не телешко с тях .Благодаря за помоща .  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 7
Ето и от мен
Мока Щарлота
14 грама желатин се накисва в хладка вода.4 жълтъка 150 грама захар ,2 ванилии и 1 супена лъжица какао се разбират на крем.Прибавя се 4 супени лъжици кафе еспресо..Желатинът се разтваря на водна баня и бъркайки ,постепенно се добавя към жълтъчено - захарния крем.Оставя се дасе охлади.
Белтъците и 400 мл. сметана се разбиват поотделно.Постепенно се смесват с другия крем.
Бишкоти се подреждат плътно на дъното на тортена форма и се поръсват с готовото кафе еспресо..Около стените на формата вертикално плътно се слагат бишкоти .Част от крема се заделя за гарнитура, а останалия се изсипва във формата.Готовата шарлота се оставя за 2 часа в хладилника.Украсява се с останалия крем, може и с шоколадови пурички или настърган на едро шоколад и се поръсва с какао.
Виж целия пост
# 8
            GrinningВ такъв случай, ето сладкиш с бишкоти, който много хареса на семейството ми.Може да се направи само от компот, не са задължителни пресните плодове.




 Плодов сладкиш с бишкоти

 Избират се плодове по желание.Аз сложих плодовете на един компот от праскови+ 2 пресни праскови и една кофичка от кисело мляко замразени ягоди.

 3 пакета бишкоти от по 125гр. единия, 3 кисели млека, едно пакетче кокосови пръчици, 3 пакета желатин. 1ч.ч. пудра захар, прясно мляко.

           

 Киселото мляко и захарта се разбиват хубаво.Плодовете се пасират и се прибавят към млякото, след което се добавят и кокосовите пръчици.Сместа отново се разбърква много добре.

 Трите пакета желатин се разтварят във вода според указанията на опаковката.След като се снеме от водната баня и се охлади се прибавя към киселото мляко.Бишкотите са потапят за много кратко в прясното мляко и се редят на дъното на дълбок съд.След това се заливат с желатиновата смес, слага се пак ред бишкоти, до изчерпване на количеството.По желание сладкиша може да се украси с настърган шокаолад, плодове, или сметана.Добре е да престои една нощ в хладилника.

           


 Добре доша във форума Heart Eyes Wink

   
Виж целия пост
# 9
Аз като чуя за бишкоти и се сещам за тирамису.Пусни търсачка,има много рецепти за тирамису.

Биляна-много ми хареса твоята рецепта,ще я пробвам в най-скоро време.  bouquet
Виж целия пост
# 10

Биляна-много ми хареса твоята рецепта,ще я пробвам в най-скоро време.  bouquet


 Наистина е много лек и вкусен.И най-вече подходящ за деца.Ще чакам да споделиш впечатлението си и ти Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия