Вижте това!

  • 1 838
  • 27
 
  http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-11-07&article=210195

  Не че е нещо изненадващо,  но е още един щрих към ситуацията в нашето здравеопазване и грижата за новородените  Close
Виж целия пост
# 1
Аз лично не се учудвам  Tired Всеки би избрал по-доброто за себе си и за семейството си  Thinking
Виж целия пост
# 2
Хич и не се очудвам с това заплащане, което им се предлага тук. Свекърва ми е рентгенов лаборант с 30г. стаж и взима 200лв./чисто/  #Crazy , а на запад това е една от най-платените професии от средния мед. персонал. Жалко е!
Виж целия пост
# 3
При това мизерно заплащане и аз не се учудвам, в БГ всичко е възможно за съжаление
Виж целия пост
# 4
'' Акушерките, които ги обслужват, трябва да мият ръцете си и да сменят престилката за всяко дете.
Дали обаче им остава време винаги да го правят, при положение че обслужват 10 вместо 2 бебета, какъвто е европейският стандарт, пита риторично доц.''

А при нас минаваха по стаите да питат за вестници  да си четат понеже са много заети.Съмнявам се че не смогват.Абе не ти ли идва отвътре да си съвестен и на ниво ....и да им вдигнат заплатите пак  ще са си същите.
А да не говорим как блъскат количките с децата една щеше да ми обърне детето пред очите-колелото се беше завъртяло а тя блъска ли блъска и не поглежда.Хайде да приема,че е случайно ама направо избеснях като бяха вкарали едно татенце в стаята с бебетата /беше си с обувките дето ходи на вън/ и се обадих.После дежуряхме с другите мацки да си пазим  бебетата от ''посещения'' и ни гледаха на криво че май им развалихме бизнеса.
Това съм видяла с очите си в МД на 7 ет.
Виж целия пост
# 5
Нормално за Бг. Всеки се спасява. Лошото е, че потърпевшите са бъдещите майки и малките бебета.
Виж целия пост
# 6
А при нас минаваха по стаите да питат за вестници  да си четат понеже са много заети.Съмнявам се че не смогват.Абе не ти ли идва отвътре да си съвестен и на ниво ....и да им вдигнат заплатите пак  ще са си същите.
А да не говорим как блъскат количките с децата една щеше да ми обърне детето пред очите-колелото се беше завъртяло а тя блъска ли блъска и не поглежда.Хайде да приема,че е случайно ама направо избеснях като бяха вкарали едно татенце в стаята с бебетата /беше си с обувките дето ходи на вън/ и се обадих.После дежуряхме с другите мацки да си пазим  бебетата от ''посещения'' и ни гледаха на криво че май им развалихме бизнеса.
Това съм видяла с очите си в МД на 7 ет.
Напълно съм съгласна с теб.И аз видях какво ли не по време на моя престой в болницата при раждането на дина ми.Права си,че човек ако е съвестен си гледа добре работата независимо от всичко.Страшно и жалко е обаче да се подлага на риск живота на беззащитни деца,защото живеем в държава на абсурдите.Да няма кувьози,лекарства,пари за лечение в чужбина...И как,питам аз,да бъда стимулирана да родя още едно дете,когато трудно отглеждам първото?18 лв детски и 180 лв майчинство....За къде сме тръгнали????
Виж целия пост
# 7
Ами така ще е докато няма адекватно заплащане-колкото и да си добър в работата си мислите за това,че нямаш да дадеш пари днес на децата си за у-ще или това да не обядваш на работа и да остенеш без кафе,за да можеш да купиш хляб довечера като се прибираш...Ами колкото и да искат да се с позитивна нагласа спрямо пациентите...трудно става.
Затова отиват в чужбина-нали и те имат деца и трябва да мислят за тях.

Виж целия пост
# 8
Никой няма право да съди сестрите и акушерките.
Те също имат семейства и след като могат да им подсигурят по-добър живот, изкарвайки по 6000лв. месечно ги подкрепям.
На тяхно място и аз бих избрала това решение.
А за немърливоста....цялата държава тъне в нея!
Виж целия пост
# 9
Ами какво да правят, разбирам ги. Не са учили, за да получават колкото чистачка.
Виж целия пост
# 10
Не смятам,че ако получават адекватно заплащане,отношението им ще е същото!Не ме разбирайте погрешно,не ги оправдам за отвратителното,понякога граничещо с безотговорност отношение(аз също имах неприятни изживявания в МД)!Убедена съм,че това е резултат от озлоблението им спрямо системата,все пак те имат и нощни и целодневни дежурства,работата им е невероятно отговорна,а в края на месеца получават 200-250 лева чисто!!!!!!!!!!!
Моята първа специалност е рехабилитация,заплащането е същото,поради което аз лично се преориентирах,но  какво би станало ако всеки го направи или замине за чужбина?
Виж целия пост
# 11
Разбирам ги напълно!При тази отговорна професия  да стоят тук за чест и слава ли???Всеки търси най-доброто решение за себе си.
Виж целия пост
# 12
Ами така ще е докато няма адекватно заплащане-колкото и да си добър в работата си мислите за това,че нямаш да дадеш пари днес на децата си за у-ще или това да не обядваш на работа и да остенеш без кафе,за да можеш да купиш хляб довечера като се прибираш...Ами колкото и да искат да се с позитивна нагласа спрямо пациентите...трудно става.
Затова отиват в чужбина-нали и те имат деца и трябва да мислят за тях.

Съгласна съм! За съжаление!
Виж целия пост
# 13
Не е голяма новина. Способните хора си намират работа с адекватно заплащане.
Лошото е, че държавниците ни тук крадат на поразия, и за бюджетната сфера остават трохи. Затова и специалистите търсят по-добри начини за препитание.
Другото лошо е, че на никого в правителството няма да му светне лампата и да се притесни за ситуацията, докато не се почувства заплашен да остане без каца с мед.
Виж целия пост
# 14
То беше от ясно по- ясно, че хората ще се ориентират там където им е по- изгодно.

Държавата сега се чуди какво става ли? Милата тя. Hug Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия