Мнение за Бивацин капки

  • 10 813
  • 10
Моля за информация за капки Бивацин ,на нас ни ги изписаха за капане в нослето а на листовката пише,че са за очи и уши,проблема е че ни откриха бактерия в нослето пихме Сумамед ,но явно не помогна после започна страшна суха кашлица и ни изписаха Клацид и след втора седмица на антибиотик вдигнахме температура сега ни изписаха тези капки,но да ги капим в нослето те били с антибиотик.Въпросът е дали стават за капане в нослето като са очи.
Ще съм благодарна ако някоя мама ги е ползвала ми пише за мое успокоение.
Виж целия пост
# 1
Доста често УНГ докторите изписват капки за очи, да се капят в нослето или в ушите. При нас това бяха капки Tobrex, добре че докторът ни обясни, че не се е объркал, а нарочно дава такива. Имали повече противовъзпалително действие, отколкото отбъбващо. Даже веднъж ги капахме в комбинация с капки Виброцил, които пък трябваше да отпушват нослето.

Успех и бързо оздравяване!

П.П. Не ви ли направиха антибиограма на тия бактерии? Да се види от кой антибиотик се повлияват.
Виж целия пост
# 2
На нас, за /доказани/бактерии в носа, ни изписаха бактробан /мас/. Подейства безотказно, в комбинация със Сумамед.
И наистина доста често капки за очи се изписват за нос, но доколкото знам това не е много полезно.
Виж целия пост
# 3
Спокойно аз поне съм ги изпитала върху себе си неколкократно тези капки Бивацин. Страдам доста често от синузит и винаги тези капки ми помагаха, само че ако не се лъжа нещо се случи и изчезнаха от пазара, та ми се наложи по препоръка на аптекарка сама да си ги правя, това ставаше като купувах отделните съставки и си ги смесвах по дозировка. Успех и скорошно оздравяване!!! Praynig
Виж целия пост
# 4
Спокойно аз поне съм ги изпитала върху себе си неколкократно тези капки Бивацин. Страдам доста често от синузит и винаги тези капки ми помагаха, само че ако не се лъжа нещо се случи и изчезнаха от пазара, та ми се наложи по препоръка на аптекарка сама да си ги правя, това ставаше като купувах отделните съставки и си ги смесвах по дозировка. Успех и скорошно оздравяване!!! Praynig
Продават се разтворител + прах в една опаковка. Смесват се по дозировка. Не знам за нос , но за очи са много ефикасни. Отърваха лятото детенцето ми от конюктивит.
Виж целия пост
# 5
Не са ни правили антибиограма.Даже незнам какво е антибиограма.
Виж целия пост
# 6
Стават и за нос, много са ефикасни точно при задна хрема и продължителна кашлица.
Радвам се, че пак са ги пуснали. Наистина от доста време бяха изчезнали от пазара. Дори бях чула, че им е спряно производството.
Виж целия пост
# 7
Да,стават за нос и дори за уши(многофункционални капки).Преди 10 дни ги слагах на Дани и отървахме антибиотика. Peace
Виж целия пост
# 8
Не е страшно, очите са много по-деликатни от носа, и капките са доста по-щадящи.
И на нас са ни изписвали, антибиотика е локален, т.е. действа само на място, действа добре.
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички от вчера започнах да ги капя дано да имат ефект и от другата седмица да сме на градина здрави
Виж целия пост
# 10
Не са ни правили антибиограма.Даже незнам какво е антибиограма.
Взима се секрет от нослето, взима я УНГ лекар, той казва къде се носи за изследване. След 2-3 дена излиза антибиограмата. Представлява горе-долу това - размножават бактериите от твоя нос в инкубатор и после се пробват да ги унищожат с различни антибиотици. На някои антибиотици реагират, а на други - по-малко или въобще. Правят разпечатка и в нея пише всички резултати. Носиш я на УНГ лекар и той казва какъв антибиотик да пиеш. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия