Дали е период?

  • 840
  • 8
Здравейте момичета, реших да се посъветвам с вас. Дъщеря ми е на 1,4м. все  още казва само отделни думички: мама, тате, баба, деде, кака и някои срички. Преди почти 2 месеца започна да крещи, но крещи силно, в повечето случай когато е гушната, решава че нещо е много важно и започва много силно да крещи, например Мамооооооо! няколко пъти в ухото ми или в лицето ми, даже вече се научи да ми обръща главата към даденото нещо. Не че не съм го видяла и не съм обърнала внимание, напротив. Но не, трябва да се крещи силно. Започнах да я уча какво е тихо, говоря й тихо за да разбере, но и това не върви. Вече си мисля, че явно ние вкъщи говорим неосъзнато на висок тон и тя следва нашият пример, не се и караме и много рядко сме повишавали тон /това между нас  двамата с  баща й/, на нея не й крещим. От известно време с баща й си мислим дали не е период, през който преминава. Наистина вече идва в повече, на няколко пъти така ми е изкрещявала в ухото, че после няколко часа ми пищи и имам тъпа болка. Дайте някакви съвети, как да я отуча.
Виж целия пост
# 1
Това е временно и нормално. Не се притеснявай. Не й показвай, че го забелязваш и че те дразни. Реагирай, откликвай и толкова. Ще отмине  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Временно е. Дано отмине по-бързо.
Виж целия пост
# 3
И все пак една консултация с УНГ няма да навреди.
Виж целия пост
# 4
Благодаря момичета, поолекна ми малко.
baibibi, ами не мисля, че е проблем с ушите, ако това си имала предвид. Много добре си чува, чува и много тихи шумове, паднало листо на плочките например, веднага казва Па! /превод: Падна/, нищо че е на 3 метра разстояние от него и не го вижда. Беше на 5-6 месеца, когато я водихме на УНГ във ВМА, защото отказваше да се обърне на ляво, все едно не чува с лявото ухо. Всички изследвания бяха наред и 2 дни след тях, тя сама реши, че ще се обръща, когато я викаме отляво. Бях много паникьосана тогава и знам как да проверя, така че това отпада. Тя може и тихо да говори, пее си нещо, но и крещи, когато трябва да се обърне специално внимание на нещо.
Виж целия пост
# 5
Период е  Crazy

Минахме през него на вашата възраст, замина и сега за мое учудване се започна пак  Laughing

Направо сме се замислили за тапи за уши вече  Hug
Виж целия пост
# 6
ritka, голямата ти дъщеря да не би да е зодия рак?  Видях ти лентичката и явно е с една година по-голяма от Ани. Ако е раче, ще трябва да ми дадеш насоки за по-нататък Wink
Виж целия пост
# 7
Не знам колко е дълъг този период,но Тери все още се присеща и си крещи.Не е идвала на ухото ми,но си е доста стряскащо.Нищо не правя,даже обикновено ми става смешно и се кикотим.
Виж целия пост
# 8
ritka, голямата ти дъщеря да не би да е зодия рак?  Видях ти лентичката и явно е с една година по-голяма от Ани. Ако е раче, ще трябва да ми дадеш насоки за по-нататък Wink


Maxim, рак ама отвсякъде Simple Smile

За потвърждение мога да кажа че като бебе пролази първо назад и после напред  hahaha

Нямаш проблем за съвети, но всъщност искам да ти кажа че децата рачето от това което виждам до момента са доста разбрани, обичливи и инатливи Simple Smile Но пък и са разумни, с малко повече приказки и аргументи могат да бъдат убедени в правотата на дадено твърдение Simple Smile Или поне щерката е такава  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия