Скарлатина и контакт с бременна

  • 1 088
  • 4
Въпросът ми е дали има риск за плода, ако бременната е в контакт с потенциален носител на скарлатина.
Виж целия пост
# 1
Доколкото си спомням скларлатината сама по себе си не е проблем за бременността. Друг е въпроса че при нея се поддържа с дни висока температура, която би могла да бъде проблем. Освен това както лесно се предава и толкоз трудно се предава, защото е въпрос на имунна система.

Все пак не съм лекар  Thinking Една консултация с гинеколог би свършила добра работа  Thinking
Виж целия пост
# 2
Доколкото си спомням(когато бях бременна) само рубеолата е опасна за плода и до до 4 мес. Единствено високата Т може да е опасна както е написала ritka . Но най добре се консултирайте с лекар.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите. Това, което аз прочетох по въпроса е, че възрастен човек не боледува от скарлатина, а само е носител, ако е в контакт, също и че не било опасно за плода.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите. Това, което аз прочетох по въпроса е, че възрастен човек не боледува от скарлатина, а само е носител, ако е в контакт, също и че не било опасно за плода.
Ти ли си бременната или ти си носителят на скарлатината?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия