Прекратихме взаимоотношенията си заради......Апартамент.

  • 4 534
  • 52
Здравейте!Искам да споделя с вас това.Имахме апартамент в Плевен,в който живееше брат ми.Той реши да дойде в София, за да си търси работа.В началото беше по квартири,в последствие не знам как успя да накара родителите ни да продадат апартамента и той си купи апартамент в София.Мотива беше че му е трудно под наем.Ние също сме в София  под наем ,но сме в общинско жилище.Сега вече има 3 магазина и се е включил в ново строителство на апартамент.Спрял е всякакви контакти с нас.Истината е че вече 4 години се боря с това предателство.Трудно намирам отговор на въпроса(Защо така се случи?)Питам се дали той осъзнава вината си.Благодаря че прочетохте това!
Виж целия пост
# 1
Неразбрах точно как те  е предал - родителите ти са си продали апартамента и са купили нов на брат ти,а на теб не.Така го разбирам. Къде е тук епредателството  - нито апартамента е  бил твой, нито  пък брат ти е виновен в такъв случай, защото родителите са решили така. По -скоро виждам завист от твоя страна, отколкото някакво предателство.
Виж целия пост
# 2
Животът е прекалено кратък, за да се смразяваш с брат си заради апартамент!! Казвам ти го като натрупала доста отрицателен опит, свързан с родители и имоти. Ако съм се била поддала на подобни манипулации, и аз трябваше досега да не си говоря със сестра ми.

Настроила съм се отдавна, че подкрепа или имот от родители няма да имам и бих се радвала много, ако поне на сестра ми помогнат с нещо.

Petrova_, за каква завист става дума. Нормално е момичето да е огорчено, защото родителите й са постъпили несправедливо. Аз лично не бих приела нещо от родители, ако няма същото и за сестра ми, така че определено има кофти момент. Но да се развалят отношения заради имоти - не си струва, това е истината!

Да помогнеш само на едното си дете, без да има същото и за другото е много гаден родителски номер. Казвам го от опит. Но изобщо не е най-страшното нещо, което може да се случи. Направо е бял кахър даже според мен.
Виж целия пост
# 3
Неразбрах точно как те  е предал - родителите ти са си продали апартамента и са купили нов на брат ти,а на теб не.Така го разбирам. Къде е тук епредателството  - нито апартамента е  бил твой, нито  пък брат ти е виновен в такъв случай, защото родителите са решили така. По -скоро виждам завист от твоя страна, отколкото някакво предателство.

Въпрос на гледна точка и на морални принципи. По моята ценностна система, ако бях на мястото на брата щях да се чувствам предател./най-меката дума която ми изплува е това/
Виж целия пост
# 4
Животът е прекалено кратък, за да се смразяваш с брат си заради апартамент Но да се развалят отношения заради имоти - не си струва, това е истината!

напълно вярно!
не разбрах точно каква е ситуацията, но смятм, че грешката е на родителите ти, а не на брат ти, в крайна сметка те решават на кой да купят апартамент, не зависи от него
Виж целия пост
# 5
Животът е прекалено кратък, за да се смразяваш с брат си заради апартамент!! Казвам ти го като натрупала доста отрицателен опит, свързан с родители и имоти. Ако съм се била поддала на подобни манипулации, и аз трябваше досега да не си говоря със сестра ми.

Настроила съм се отдавна, че подкрепа или имот от родители няма да имам и бих се радвала много, ако поне на сестра ми помогнат с нещо.

Petrova_, за каква завист става дума. Нормално е момичето да е огорчено, защото родителите й са постъпили несправедливо. Аз лично не бих приела нещо от родители, ако няма същото и за сестра ми, така че определено има кофти момент. Но да се развалят отношения заради имоти - не си струва, това е истината!
Еми  аз останах с впечатлението,че не е само огорчена, ами леко завижда на брати си - имал магазини, строял си апартамент и тем подобни. Моите родители нищо не са ми дали  - всичко е за брат ми,ама много отдавна съм го превъзмогнала - тяхна си е собствеността  да я правят каквото искат. Напоследък ми разправят как щели да ми препишат  един имот. Категорично отказах. Но не бих си развалила отношенията с брат ми, заради имоти.
Виж целия пост
# 6
Е, ако всичко е за брат ти, не виждам защо и ти да не вземеш 1 нещо Simple Smile

Виж целия пост
# 7
Ами брат ти явно си е стъпил на краката...с три магазина... Сигурно спи малко, работи повече, едва ли само апартаментът, купен от родителите ти за него, е единствената причина да върви напред и нагоре. А вие през това време какво правехте?
Виж целия пост
# 8
Според мен завист няма, а има ощетение... И на мен не би ми било приятно примерно да купят било то на сестра ми, било то на брат ми   жилище а на мен не...
Все пак един родител (под родител имам предвид и майката и бащата)м който има две, три ,5 .. деца, би трябвало така да нареди нещата, че да има zа всички по равно...
И затова и смятам, че начина по който са постъпили не е правилния.
Виж целия пост
# 9
А вие през това време какво правехте?

Какво zначение има иzобщо те какво са правили преz това време  Thinking
Едното няма ама грам нещо общо с другото...
Виж целия пост
# 10
А вие през това време какво правехте?

Какво zначение има иzобщо те какво са правили преz това време  Thinking
Едното няма ама грам нещо общо с другото...
Ами според мен има- ако аз съм си дала здравето си , и лишавам семейството си от присъствието си , за да развия бизнеса си, работи ми се и имам амбиции, родителите ми с радост ще ми помогнат с каквото могат...
 В същото време , ако брат ми или сестра ми се натискат в къщи на топло, и търсят "под вола -теле", когато стане въпрос за работа, и чакат на апартамента, който ще им бъден даден от родителите ни...не знам-говоря за моите си родители-те няма да си мръднат и малкия пръст, докато не видят децата си достатъчно амбицирани да се реализират в живота....
Виж целия пост
# 11
Лелеееееееееееееееее ами ако нямаше кой да ти помогне в този не лек живот?Какво би направила тогава?Я се стягай,с хленчене нищо няма да постигнеш.Абсурдно е да се сърдиш на брат си,заради имот!!!Животът наистина е кратък и трябва да се уважаваме и обичаме.Я си представи,че брат ти е сериозно болен(Да пази Господ),тогава няма ли да искаш да дадеш всичко за него,за да го излекуваш???Срамно е брат и сестра да се сърдят за такива неща.А ако той е започнал строеж на жилище,за да не останеш ощетена ти,няма ли да ти е малко кофти след всички това,което си написала?
Виж целия пост
# 12
А вие през това време какво правехте?

Какво zначение има иzобщо те какво са правили преz това време  Thinking
Едното няма ама грам нещо общо с другото...
Ами според мен има- ако аз съм си дала здравето си , и лишавам семейството си от присъствието си , за да развия бизнеса си, работи ми се и имам амбиции, родителите ми с радост ще ми помогнат с каквото могат...
 В същото време , ако брат ми или сестра ми се натискат в къщи на топло, и търсят "под вола -теле", когато стане въпрос за работа, и чакат на апартамента, който ще им бъден даден от родителите ни...не знам-говоря за моите си родители-те няма да си мръднат и малкия пръст, докато не видят децата си достатъчно амбицирани да се реализират в живота....
Подкрепям мнението на TIHA VODA с две ръце! Peace Peacedanatea,навярно вече си пълнолетна Joy
Виж целия пост
# 13
А брат ти защо е спрял всякакъв контакт с вас? Не разбрах.
И второ: ако е перманентно ощетяването ти от родителите заради брат ти.. да. Но не виждам какво лошо има - имали са тази възможност хората, помогнали са на него, понеже той е имал нужда тогава. Ти вече си била в София и си имала къде да живееш.
Не ми е много ясна историята ти от това, което си написала. Извинявай, ако съм в грешка за нещо.
Виж целия пост
# 14
Според мен завист няма, а има ощетение... И на мен не би ми било приятно примерно да купят било то на сестра ми, било то на брат ми   жилище а на мен не...
Все пак един родител (под родител имам предвид и майката и бащата)м който има две, три ,5 .. деца, би трябвало така да нареди нещата, че да има zа всички по равно...
И затова и смятам, че начина по който са постъпили не е правилния.
и аз съм на това мнение Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия