КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов

  • 99 116
  • 381
Добре дошъл Д-р Константинов  bouquet
Тук ще задаваме въпросите си към Вас и с нетърпение ще чакаме Вашите препоръки .
Благодарим Ви
Виж целия пост
# 1
  bouquet  Добре дошъл Д-р Константинов в нашия форум   bouquet
Виж целия пост
# 2
д-р Константинов добре дошъл и от мен
Виж целия пост
# 3
Доктор Константинов, поздрав и от мен. Много съм чувала за вас и ви приветствам с добре дошъл при нас.
Виж целия пост
# 4
Доктор Константинов добре дошъл   bouquet
Виж целия пост
# 5
Добре дошъл докторе и от мен!  Hug
Виж целия пост
# 6
Добре дошъл, д-р Константинов! Поздрави и от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Благдаря за приема и се надявам да съм полезен. Не чакайте отговори на момента, но ще се старая да не се бавя.
Виж целия пост
# 8
Добре дошъл,д-р Константинов!!!  bouquet
Много се радвам,че сте сред нас и ще можете да помагате на много майки и дечица Hug
Обещавам да не Ви тормозим много Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Здравейте на всички във форума.!
Редовно чета, но досега не съм писала. Embarassed
 Заслугата сега да пиша е появата на д-р Константинов във форума.
Голямо БЛАГОДАРЯ на Вики и Мама за съветите и времето, което ми е отделяла   bouquet.
А сега към д-р Константинов:
Имам дъщеря Александра на 2 г 4 м. Диагнозата е хипоплазия на папилите. Папили  - жълти, бледи, с недобре оформени граници; съдове – умерено стеснени; периферия и макули – без груби промени.
От ЯМР се вижда липса на corpus colosum.
Запис на зрителни потенциали от 15/12/2005 г Заключение: данни за определен дефицит на зрителната аферентация на предимно перифирно ниво /прехиазмално/ с превес на проблема в лявото око. Централните структури на зрителния анализатор реагират в границите на нормата за възрастта.
Запис на зрителни потенциали от 24/03/2006 г ЗЕП – при изследване с FLASH, друстранно се регистрира зрителна аферентация ограничена по обем , но с латентни времена в границите на нормата за възрастта. Изразена интерхемисфериална асиметрия – в дясната по-ниски стойности на ЗЕП. В сравнени е с предишното изследване – значително по-добре изразени основни компоненти на ЗЕП.
Епикриза – заключение от 17.12.2005 г  ......касае се за изолирана частична хипоплазия на зррителните нерви и наличие на зрение повече в дясното око.
А в заключението от друго изследване под наркоза, направено на 07.02.2007 г пише : H 00.1 Chalazion palp sup OD. Strabismus cnverg. concom. Hypoplasia n.optici oc utr S>D. Myopia
В заключение на всичко : развива се нормално, ориентира се сама дори и в непозната обстановка и разпознава цветовете. От последното изследване под наркоза не е водена на преглед.
Д-р Константинов, от всичко казано до тук какво следва според Вас да се направи, защото никой нищо конкретно не може да ми каже?
Благодаря предварително.

Виж целия пост
# 10
Здравейте, док Simple Smile и аз да попитам
това лято водих големият си син на преглед и ми казаха , че имал смесен астегматизъм . Компютърната диагностика показа два съвършенно различни резолтата и аз съм в една голяма питънка от тогава (макар за сега да не ни се налагат очила). Казаха ни да ходим всяка година на профилактичен преглед и да не се чудим ако двама доктора ни дадат две съвършенно различни диагнози . До тук добре , но когато един доктор каже , че се нуждае от (примерно) -1 диоптър , -0,5 цилиндър при еди какъв си градус , а другият каже точно обратната диагноза ..... ами тогава кой вариант очила да се правят и кой не ? Няма ли да навреди на детето ако сложим примерно полужителният , а всъщност е било по-добре с отрицателният? Как да изберем кой вариант е правилният ?
благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Здравейте! Благодаря за въпроса. Астигматизмът е състояние а не болест. Има различни видове. напр. хиперметропичен, миопичен и смесен. Смесен значи че вертикалния и хоризонталния меридиан на роговицата са с различен знак, плюс и мнус. Такъв астигматизъм обикновено се съпровожда с недобро зрение. Ако е така тогава корекцията е задължителна защото най-важното при децата е да се създадат условия за най-добро зрение. Дали ще се изпишат очила с - цилиндри или с + цилиндри е предпочитание на лекаря. По-масово се изписват минус цилиндри в комбинация на + сфери.
Виж целия пост
# 12
Здравейте и благодаря за въпроса!
Така описано състоянието на Вашето дете е от по-леките форми на агенезия на корпус калозум. Хипоплазията на очните нерви е вторична. Всичко се определя от това колко влакна в зрителните нерви са потентни т.е. провеждат информация към мозъка. От изледванията  има надежда че такива съществуват и че зрението ще е задоволително но бъдещето ще покаже. За съжеление лечение на основния проблем за сега не е познато. Чекуват се обаче някои от последиците като кривенето на очите, рефракционна аномалия ако има такава и т.н.

Здравейте на всички във форума.!
Редовно чета, но досега не съм писала. Embarassed
 Заслугата сега да пиша е появата на д-р Константинов във форума.
Голямо БЛАГОДАРЯ на Вики и Мама за съветите и времето, което ми е отделяла   bouquet.
А сега към д-р Константинов:
Имам дъщеря Александра на 2 г 4 м. Диагнозата е хипоплазия на папилите. Папили  - жълти, бледи, с недобре оформени граници; съдове – умерено стеснени; периферия и макули – без груби промени.
От ЯМР се вижда липса на corpus colosum.
Запис на зрителни потенциали от 15/12/2005 г Заключение: данни за определен дефицит на зрителната аферентация на предимно перифирно ниво /прехиазмално/ с превес на проблема в лявото око. Централните структури на зрителния анализатор реагират в границите на нормата за възрастта.
Запис на зрителни потенциали от 24/03/2006 г ЗЕП – при изследване с FLASH, друстранно се регистрира зрителна аферентация ограничена по обем , но с латентни времена в границите на нормата за възрастта. Изразена интерхемисфериална асиметрия – в дясната по-ниски стойности на ЗЕП. В сравнени е с предишното изследване – значително по-добре изразени основни компоненти на ЗЕП.
Епикриза – заключение от 17.12.2005 г  ......касае се за изолирана частична хипоплазия на зррителните нерви и наличие на зрение повече в дясното око.
А в заключението от друго изследване под наркоза, направено на 07.02.2007 г пише : H 00.1 Chalazion palp sup OD. Strabismus cnverg. concom. Hypoplasia n.optici oc utr S>D. Myopia
В заключение на всичко : развива се нормално, ориентира се сама дори и в непозната обстановка и разпознава цветовете. От последното изследване под наркоза не е водена на преглед.
Д-р Константинов, от всичко казано до тук какво следва според Вас да се направи, защото никой нищо конкретно не може да ми каже?
Благодаря предварително.


Виж целия пост
# 13
Здравейте! нека и аз обесня  нашия случай на кратко.  Имам син на 2години и полвина, с вродена глаукома на двте очи. Оперирано е няколко пъти от Доц. Петкова в Александовска, но така и ВОН беше в границата на нормалното само за кратко, и след това пак се повишаваше. Към днешна дата, детето е оперирано в Германия / Гониотомиа/,който резултат съ6то беше само временен. В университетската клиника в Колн, му бяха поставени / имплантирани/ Баервелдт имплантанти, за мое ОГРОМНО съжаление налягането беше добро само няколко месеца, и така до преди един месец се наложи пак да се оперира, като се скъсят дранажите на имплантите,  и " почистят"........  сега е добре уж.  въпроса ми е : имали нещо друго, което мога да направя за детето ми, някакви нови методи за лечение? И моля кажете ми, имали някаква вероятност очния нерв да се стабилизира , тъй като и това чух...... понеже детето е малко.
БЛАГОДАРЯ.
Виж целия пост
# 14
Здравейте,др.Констанинов!
Моят въпрос е малко глупав,но все пак да попитам:
преди една година определиха диоптер на сина ми:
<R>    SPH       CYL      AX
          +0.00    +0.75   131
          +0.25    +0.50   124
          +0.00    +0.50   121
AVE    +0.25    +0.75   125

<L>    SPH       CYL      AX
          +0.00    +0.50   80
          +0.25    +0.50   70
          +0.25    +0.25   71
AVE    +0.25    +0.50   74

PD=65mm

В момента синът ми казва,че без очилата вижда по-хубаво,а с тях по-лошо.Възможно ли е това?Питам,защото той не се срамува от очилата и отказа да ги носи не е просто каприз.А бихте ли ми дали координати-направо да  го доведа за преглед?
Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия