Към майките приучили рано децата си на гърне

  • 2 236
  • 28
Здравейте, моето бебче е на 10 месеца и от осмия месец се мъчим с това гърне, с едно прекъсване, когато бяхме в болницата. Първоначално купих гърнето, защото тя сутрин като станеше и задължително се изакваше и аз си мисля "Защо да не я пробвам, пък каквото стане". И в началото имаше един период от 10-тина дни в които да сме имали един, максимум два пропуска с голямата нужда, като я слагах като стане от сън. После обаче стана така че седи на него и нищо не върши, а като стане и след няма и десет минути почва да се напъва и докато събуем гащите и сложим гърнето....Аз въпреки всичко, с извинение, изсипвам това което е в паперса и я слагам на гърнето, но така я прекъсвам и тя в повечето случаи нищо друго не свършва, освен това от памперса. Вие как процедирате? И първо учите да ходи по голяма нужда, като порастне още, по-малка или и двете наведнъж, имам предвид слагате през определено време, или ако свърши голямата работа, чакате до следващия път или как?
Стана дълго, но исках да съм ясна във въпросите си.
Виж целия пост
# 1
И аз съм в това положение  Peace и ще ми е интересно какво ще кажат мамите  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз сложих Каката за първи път на гърне когато стана на 7 месеца и седеше стабилно. Стояла е по 1 час на гърнето поради същата причина  - сложа и памперса и си свърши работата. Стана така, че я бъзикаме че живота и протекъл върху гърнето  Laughing. Дори и сега е така сяда на всеки час, че не може да стиска повече от 1 час и се напишква, а и спря да си казва че и се пишка  Cry. Съвсем затвърдихме мнението за гърнето.
Виж целия пост
# 3
Така е, около година продължава "ученето", въоръжи се с търпение  Simple Smile

Имаш 2 варианта:
- да се "учите" още 1 година, през това време ще го слагаш на определен час на гърнето и да чистиш напишкано и наакано
- да изчакаш детето само да каже: "Искам да пишкам като големите", тогава няма учене и напикаване.
Виж целия пост
# 4
Колко често и колко време е редно да се държи на гърнето, един час ми се струва малко в повече, то така и се отличава гърнето на дупето пък Praynig
Исках да я науча преди да тръгна на работа, че ще я гледа майка ми, а тя не трябва много, много да вдига тежко и затова изчаквам да почне да ходи самичка и ако я науча и да се изхожда по голяма нужда, поне да не се налага да мие и така, да не ви занимавам, всеки със своята си история Whistling
Виж целия пост
# 5
Аз сложих Каката за първи път на гърне когато стана на 7 месеца и седеше стабилно. Стояла е по 1 час на гърнето поради същата причина  - сложа и памперса и си свърши работата. Стана така, че я бъзикаме че живота и протекъл върху гърнето  Laughing. Дори и сега е така сяда на всеки час, че не може да стиска повече от 1 час и се напишква, а и спря да си казва че и се пишка  Cry. Съвсем затвърдихме мнението за гърнето.
Ама как успяваш да задържиш дете на тази възраст един час на гърнето! ShockedМоето е на 3 г. и повече от 30 секунди не стои на едно място.
Темата не е за мен, аз сложих детето на гърне на 2г. и 6м., но само искам да отбележа, че при нас стана супер лесно-за две седмици махнахме памперса окончателно и безвъзвратно. Животът му дотогава бе свързан с прохождане, опознаване на света, игри, разходки, наблягах на интелектуалното развитие повече. Никога не бих го насилила да седи на гърне с часове-това е загубено време  и относно развитието му /мое мнение/ Peace
Виж целия пост
# 6
Веднага щом се събуди и веднага след хранене - на гърнето. Няма значение дали ще свърши нещо или не /важно е да има навик да седи там, а не да го ползва за играчка или да се плаши и да плаче от гърнето/. За осем месечно бебе е много рано да искаш да създаваш такива навици, пък дори и да са в някакъв ред. Постепенно детето ще свикне. Оставяй я по 10-15 мин. /аз моите съм ги държала и по половин час, защото се заиграваха седейки и не искаха да стават/. И, най-важното, винаги, когато е произвела нещо - силни аплодисменти, хиляди "бравота" и всякакъв род поощрения.
Успех!
Виж целия пост
# 7
Започнах да я слагам на гърнето на 6 месеца.Беше лято и я оставях само по гащички.Слагах я навсеки час/когато си бяхме в нас/Почти винаги се изпишваше.Когато захладня всяка сутрин след като се събудише се изакваше и изпишваше на гърнето.През другото време я слагах когато съм свободна.От годинката нататък не сме акали в памперса,а на 1г и 4м махнахме дневния памперс.Сама започна да казва и за пишо и за ако.Много обича да стои на гърнето и дори след като е готова трудно я вдигам.
Но както виждаш децата за различни и не може да се съди по едно дете за друго.
Виж целия пост
# 8

[/quote] Никога не бих го насилила да седи на гърне с часове-това е загубено време  и относно развитието му /мое мнение/ Peace
[/quote]това е и моето мнение
синът ми е на 1г. 4 м. но все още не съм пробвала да го слагам. смятам да го пробвам когато е поне на година и половина
Виж целия пост
# 9
Изборът е твой, но не бих се вманиачавала на тази възраст на детето да го приуча.
Виж целия пост
# 10
Ако не иска да ходи на гърне- махни го. Ако обаче има резултати направо си е кощунство да го махаш. Ние на 8 месеца не направихме нищо- скрих гърнето. Същата работа след опит на 10 месеца- пак се отказахме временно. На навършена годинка и двете ми деца започнаха да ходят по голяма нужда само на гърне. Също наблягаме на поставянето след сън и хранене, т.е. 3-4 пъти дневно за не повече от 5-10 минути. И двете ми деца обичаха да се застояват и да си играят, но след 10 минути максимум ги махам. На големия свалихме дневния памперс преди да навърши 2 години. С малкия- ще видим, сега е на година и половина и с малката нужда още не можем да се оправим, но и не бързам, нито ми е някакъв особен ангажимент или цел.
Виж целия пост
# 11
Моята Калина също рано и лесно се научи да ходи на гърне. Беше на 8месеца,когато я сложих за първи път на гърнето - там си четехме книжки,докато тя сама непожелае да стане.Към 1.3 месеца махнахме и нощния памперс без каквито и да е усилия от моя страна.Така че наблюдавай си детенце и то само ще си изгради този навик, който понякога ние майките се вманиачаваме да им създадем по-рано.
Виж целия пост
# 12
Памперсът го махнахме на година и половина. Ицко беше узрял за това. Времето беше топло и можех да си позволя да го събувам по често. Нито веднъж не ми се е напикавал - нито през деня, нито през нощта. Отначало аз го подсещах, но после той сам взе да си казва.
Не знам дали около годината няма да е мъчение и за детето и за майката. Според мен детето трябва да е осъзнато.
Виж целия пост
# 13
Аз сложих Каката за първи път на гърне когато стана на 7 месеца и седеше стабилно. Стояла е по 1 час на гърнето поради същата причина  - сложа и памперса и си свърши работата. Стана така, че я бъзикаме че живота и протекъл върху гърнето  Laughing. Дори и сега е така сяда на всеки час, че не може да стиска повече от 1 час и се напишква, а и спря да си казва че и се пишка  Cry. Съвсем затвърдихме мнението за гърнето.
Ама как успяваш да задържиш дете на тази възраст един час на гърнето! ShockedМоето е на 3 г. и повече от 30 секунди не стои на едно място.
Темата не е за мен, аз сложих детето на гърне на 2г. и 6м., но само искам да отбележа, че при нас стана супер лесно-за две седмици махнахме памперса окончателно и безвъзвратно. Животът му дотогава бе свързан с прохождане, опознаване на света, игри, разходки, наблягах на интелектуалното развитие повече. Никога не бих го насилила да седи на гърне с часове-това е загубено време  и относно развитието му /мое мнение/ Peace
може би не съм се изразила правилно, но започнах да я слагам веднага като се събуди и тя си свършваше работата, а седенето за 1 час е когато навърши 1 годинка и ми правеше номера  Laughing
Виж целия пост
# 14
Калоян го сложих преди месец и половина за първи път и после спрях за малко.
Сега от 20 дни редовно сяда на него сутрин след ядене и вечер около 6.
Но никога не го държа повече от 10 мин. Naughty
Даже засичам по часовника.
Ако след това време няма нищо свършено му слагам памперса и така до следващия път.
Но пак казвам- никога повече от 10 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия