Как да спра да пуша?

  • 4 972
  • 103
Здравейте мами,искам да откажа цигарите или поне да ги намаля още,но ми е много трудно и почти невъзможно.Някой знае ли някакъв начин който няма да навреди на бебока.Искам само да уточня,че при мен е трудно защото съм от най-най страстните пушачи.
Виж целия пост
# 1
Абе всичко е до воля да ти кажа  Wink ,и аз съм страстна пушачка,но по време на бременноста и кърменето не пушех,много рядко като ми стане криво и съм палила.Леко бременеене ти пожелавам   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз като видя положителен тест и ги спирам веднага.Просто си казах от днес край и не съм палила.Освен с воля,няма друг начин по време на бременност.
Виж целия пост
# 3
Да, воля трябва, но не го казвам от личен опит, защото на мен не ми беше достатъчна ooooh!
Виж целия пост
# 4
  Не точно воля, а сериозно замисляне колко точно вредиш на детето си.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че само това, че си бременна е достатъчно да спреш да пушиш. Аз също съм пушачка, но в момента в който разбрах, че съм бременна спрях веднага. Не съм изпушила нито една цигара през това време и докато кърмех. Знам, че е много трудно, но си представи колко е вредно за бебчо.
Виж целия пост
# 6
  Не точно воля, а сериозно замисляне колко точно вредиш на детето си.
Спираш цигарите от раз.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
аз така и не успях...затова и не знам какво да те посъветвам освен да не бъдеш като мен...Успех!
Виж целия пост
# 8
Прочетох, че си върла пушачка, но искам да ти кажа, че аз преди да забременея не можех без цигари.Имаше моменти в които като, че ли живота ми зависеше от тях...до момента в който разбрах, че съм бременна.
Преди на направя теста изпуших няколко цигари, и като видях, че е положителен моменталически казах, че повече няма да пуша.Така и стана.Вече близо 1 год. и 8 месеца не съм се доближавала до цигари.
На мен ми се струваше, че никога няма да мога да ги откажа, но когатя осъзнах, че вътре в мен живее и расте едно невръстно създание, чиито живот зависи от мен, естествено избрах детето без да се двуомя.Затова опитай да ги спреш, дай си сметка за това колко много ще навредят на бебчо, а ако не можеш то поне се опитай да ги намалиш до минимум.Пожелавам ти лека бременност и да родиш и да се радваш на здраво и красиво бебенце  ylinfant
Виж целия пост
# 9
Всичко е до желание.
Аз пушех по 2 кутии на ден.
Ако наистина го искаш, ще успееш.
Виж целия пост
# 10
Здравейте мами,искам да откажа цигарите или поне да ги намаля още,но ми е много трудно и почти невъзможно.Някой знае ли някакъв начин който няма да навреди на бебока.Искам само да уточня,че при мен е трудно защото съм от най-най страстните пушачи.
С желание!!! Познавам жени, които са пушели по време на бременността и нямат проблеми с бебето си, но дали си заслужава риска???
Аз лично ги спрях от раз. Мислех, че съм толкова пристрастена и ще пуша докато съм бременна, но съвестта ми се оказа по-силна от гевезелъка. Минаха вече 2г и половина и смятам да не започвам отново.
Успех и лека бременност! Peace
Виж целия пост
# 11
От раз  Peace Аз пушех по кутия на ден и отведнъж реших,че спирам. Воля,инат... Успех!
Виж целия пост
# 12
Да, воля трябва, но не го казвам от личен опит, защото на мен не ми беше достатъчна ooooh!
и аз не можах да откажа,но като родих не ми остава време да пуша и съм доволна,че от самосебе си ги намалих
Виж целия пост
# 13
Страстна пушачка съм, но и с двете бременности не съм имала проблем.
Организмът ми сам отхвърляше цигарите и кафето.
Просто да не повярваш, но не можех да понасям дори лекия полъх на цигара, а за кафето - да не говорим.

Виж целия пост
# 14
и аз мисля, че от раз е единствения начин. Ако си кажеш, че само ги намаляваш не става. Пак се стига до момент, в който си пушиш като преди. Още по-лошо е пък да спреш напълно, да издържиш месец да речем и после в момент на слабост да си кажеш "само една ще запаля". От една стават цяла кутия и повече за нула време.
Спирай и не поглеждай назад. Известно време ще ти е криво, после ще свикнеш. Казвам го от опит.
Мисли си за финансовите ползи - ако пушиш по една кутия "Виктори" на ден, това означава 78-80 лв. повече в джоба ти на месец.
А пък като си бременна би следвало да ти е по-лесно. На мен ми се гадеше от цигарен дим, пък да пуша не можеше да става дума изобщо.
А, да и паралел виждам че го е написала... Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия