вредно ли е кърмене само вечер?

  • 1 710
  • 12
Здравейте майчета!
Моля Ви за вашия съвет от личния Ви опит!
Моята дъщеричка е на 8 месеца и до преди месец я кърмих
3пъти на ден и нощем - 2пъти...да обаче кърмата ми намаля и
сега я кърмя само вечер...и нощем 1път...
Днес обаче позната ми каза, че така в гърдите
ми се натрупва кърма и било много вредно за бебчето ми...
Моля Ви кажете ми така ли е или?
 Thinking Ако е така да спра да я кърма изцяло ли?
Тя вече е на кухня и си яде всичко...
Кажете ми при Вас как беше когато Ви свърши кърмата?
Поздрави!
Виж целия пост
# 1
Продължавай да си я кърмиш, това че било вредно са бабини деветини според мен. Майчината кърма е най-ценната храна.
Виж целия пост
# 2
Ако твоята позната ползва интернет спокойно можеш да и дадеш този линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844 за сверка, че нещо и е стара информацията...там ще се образова доста Simple Smile
Няма и нищо на кърмата ти и не си и помисляй да спираш да кърмиш, заради нечии криви разбирания
Спокойно можеш да и даваш дори по-честичко и така може пак да се върнете към дневното кърмене.
Ако още не си изчела Библиотеката, сега е момента да започнеш, там ще откриеш доста полезна информация  Wink
Успех и продължително кърмене Grinning
Виж целия пост
# 3
И поради що ще е вредно за бебето Shocked Какво ще й стане на кърмата от такова "натрупване" - ще вземе да се подкваси сигурно според приятелката ти Rolling Eyes
Не слушай глупости и си се кърмете спокойно - кърмата ти си е все така с чудесно качество и най-доброто за бебето!
Виж целия пост
# 4
Първо не може да се натрупва кърма, защото количеството се регулира според това колко се кърмите. Ако се кърмите един път за 48 часа гърдите ще намалят производството до необходимото количество за едно кърмене.

До една годинка стомахът на бебето храносмила най-добре кърмата. Така че повече ще навредиш, ако спреш да кърмиш.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: hedra
Какво ще й стане на кърмата от такова "натрупване" - ще вземе да се подкваси сигурно според приятелката ти Rolling Eyes


Ха, женско кисело мляко!То също е полезно бе!
Сериозно, няма никаква опасност да и стане нещо на кърмата. Колко ли още бабини деветини ще чуем???
Виж целия пост
# 6
Ха-ха натрупване на кърма. Това ми звучи като едно изказване на педиатър опреди около 20 години - "Не трябва да кърмиш сутрин и вечер, че кърмата престоява в гърдите ти и се разваля" Като го чух се смях, а после плаках за бебето лишено от кърма.
Кърми когато искаш, но недей да спираш по съвети на недоразбрали и недоучили.
Виж целия пост
# 7
summer:
Цитат
Продължавай да си я кърмиш, това че било вредно са бабини деветини според мен. Майчината кърма е най-ценната храна


 newsm10   202uu
Виж целия пост
# 8
Веднъж се запознах с една майка, която беше кърмила сина си до 1г 3м. Предполагам, че на тази възраст го е кърмила 1-2 пъти дневно. После лекарят Sign Exclamation й казал, че вече трябва да го отбива, понеже е топло и млякото й се вкисва в гърдите... И тя го направила. Каза, че още съжалява, че го е послушала.
Това е абсолютно неверно, както и казаното ти от приятелката ти. На млякото му няма нищо. Лактацията се нагажда според търсенето, и дори да има едно кърмене на няколко дена само, пак е възможно. А при теб с ежедневно кърмене си струва, да го запазиш, дори да не увеличиш броя кърмения! Така че, щом и на двете ви харесва кърменето, следвай сърцето си, а не "приятелски" съвети.
Виж целия пост
# 9
BLAGODARYA VI Maicheta za kuraja koito mi dadohte!  Hands Thumbsup
Tukmo se biah otchaiala i pritesnila da ne bi da sam i
navredila na bebka...!!! Sega s oshte po-goliama
radost shte produljavam da si ya kurmia!
Celuvki i pozdravi sardechni!
Tedi bye
Виж целия пост
# 10
GOST-a sam AZ!
tedi@az  #Milti
Виж целия пост
# 11
И аз кърмя само вечер от една седмица, тъй като и при мен кърмата ми намаля. Но ще продължавам да упорствам и да се опитвам да кърмя дори и само веднъж на ден. Защото по-полезно от кърмата за детето няма.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: tedi@az
Днес обаче позната ми каза, че така в гърдите ми се натрупва кърма и било много вредно за бебчето ми...quote]

Тази жена е в голяма заблуда. Ами питай я да се обоснове какво и къде е чела, а ти в замяна и дай статии от БИБЛИОТЕКАТА.
Нека се образова милата и да спре да стресира майките с глупостите си. Ти имаш форума, а колко други мами нямат това инфо и подкрепа, и наистина могат да й повярват.


Направо се чуствам, че всички ние сме като просветно дружество!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия