Как правите картофено пюре?

  • 6 847
  • 57
Защо винаги ми става гумено? Варя картофите с кората, после не ги пасирам, а ги мачкам. И с мляко и без мляко, и с масло и без масло - винаги става гадно като консистенция. Едно се точи такова. Сега направих последния си провал  Sick
Виж целия пост
# 1
Сещам се единствено за това, че гледам да купувам от жълтите картофи, а не от червените.Незнам как да обясня.
Виж целия пост
# 2
Забрави за пасатора. Мачкай картофите, докато са горещи - с топло мляко. По добре пюре с гранулки, отколкото с ластици.
Виж целия пост
# 3
Май зависи най-вече от сорта на картофите...А иначе аз слагам 1 майонеза и 60-70 г маргарин вместо прясно мляко  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз го правя като за бебе.Варя картофите обелени и нарязани на едро в тенджерата под налягане/като "фъсне" и след 2-3 минути я отварям/, изваждам катрофите и ги намачквам още горещи с оная джиджавка с дупките, добавям малко от водата в която са врели, малко олио и малко сол.При мъж , които не вкусва нищо животинско, няма друга рецепта за картофено пюре.
Виж целия пост
# 5
За да стане пюрето пухкаво аз правя следното:Варя картофите обелени и в много малко вода(колкото да ги покрие)+1 с.л. олио(по-бързо се сваряват и става по-вкусно пюрето) и сол на вкус.Когато се сварят картофите ги мачкам с вилица или уреда за мачкане на пюре(едно такова с дупки...прилича на дупчена лъжица,но с дръжката по средата.....ама че обяснение  hahaha дано сте ме разбрали)Водата в която са вряли картофите използвам за разреждане+малко прясно мляко,прибавям масло и евентуално сол,ако е необходимо.Откакто се научих така нямам провал с пюрето.
Виж целия пост
# 6
При мен започна този проблем откакто използвам пасатор.Пробвай с миксер. Peace
Виж целия пост
# 7
При мен започна този проблем откакто използвам пасатор.Пробвай с миксер. Peace

 Момичето пише ,че не ги пасира,а ги мачка.
Виж целия пост
# 8
Пробвай с обелени картофи, аз лично не обичам вкуса на картофите когато са варени с кората  Naughty

Винаги ги беля и тогава варя Peace
Виж целия пост
# 9
Сварявам картофите предварително обелени и нарязани. Слагам им сол докато се варят. Когато са добре омекнали ги мачкам с ръчен пасатор, като добавям чисто масло и мляко по малко, мачкам и така колкото поеме.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за съветите! Следващият път ще пробвам с обелени картофи. А колкото до сорта - не съм обръщала внимание какви са били преди, гледала съм да са дребни, но днес бяха домашни и жълти и пак не стана.
Виж целия пост
# 11
Другия път ще стане -  ГАРАНЦИЯ   bouquet
Виж целия пост
# 12
Мойто винаги става страхотно !
Беля и режа картофите на кубчета , варя , изцеждам водата , мачкам хубаво с уреда за пюре , стоплям мляко и прибавям като бия с тел, прибавям масло и сол на финала !
Виж целия пост
# 13
Пробвай с обелени картофи  Peace
Виж целия пост
# 14
Никога не ми е ставало гумено пюрето.
От известно време го правя в микровелето и става супер бързо и вкусно.
Беля картофите.Нарязвам ги на кубчета,овкусявам с малко пикантина,наливам малко водичка и ги слагам в микровелето за около 10 мин. После вадя,разбърквам ги и доливам водичка ако се налага.Връщам в микровелето за още 5 мин.
След това вече ги намачквам с краве масло,прясно мляко,а понякога и сиренце.
Понякога го правя и с моркови и броколи-става много вкусно:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия