Дарете кръв - Пловдив

  • 955
  • 6
    Мами и татковци, обръщам се към вас по молба на моя приятелка. И трите й деца са с таласемия - част от лечението включва ежемесечно кръвопреливане. Този месец кръвопреливането за едното дете закъснява. В центъра за трансфузионна хематология нямат кръв. С много уговорки  са й обещали до понеделник да намерят.
   Но проблемът всъщност е, че малко хора даряват кръв, а по-голяма част от нея отива за спешните случаи.

  Моля, който има възможност да  дари кръв - Центъра за трансфузионна хематология \РЦТХ\ се намира до Окръжна болница.
 
Виж целия пост
# 1
Каква кръвна група е?
Виж целия пост
# 2
  Детето е с О+


  P.S. Днес са намерили за него кръв.
Виж целия пост
# 3
Въпреки,че са осигурили кръв,има ли нужда (конкретно за тези деца) от кръв сега,и трябва ли нещо да се упомене от даряващия? newsm78
Виж целия пост
# 4
Туранага_Санka , благодаря ти за проявения интерес. Ще си копирам мнението от вчера от другата тема
-  ---
   Кръвната група явно няма значение, доколкото разбирам в Центъра доста са го закъсали и изискват родителите на подобни деца лично да се ангажират в търсенето на донори.

  Майката пък не иска търсенето да се ограничи само с кръвната група на детето, защото са й обещали на 90%, че ще направят всичко възможно да намерят за него. Но пък да забавят други.


  Има доста деца  на такава поддържаща терапия и им осигуряват всеки месец кръвопреливане. Но очевидно малко са хората, които се сещат да дарят кръв, а и не всички желаещи са подходящи, разбира се...
Виж целия пост
# 5
Сигурна съм,че доста хора биха откликнали,но трябва да бъдат подсетени(говоря по принцип за кръводаряването).Днес няма да стане,но съвсем скоро мъжа ми ще даде кръв .Дано още някой,прочел темата да действа! А въпросните дечица-да се стабилизират и да са живи и здрави !
Виж целия пост
# 6
Права си за подсещането, но не знам как да се популяризира кръводаряването... Само родителите не могат да се занимават с това  newsm78

Между другото болестта е нелечима. И трите деца я имат и кръвопреливането е само част от животоподдържаща терапия...

  Та така. Хубава вечер пожелавам, моят работен ден приключи.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия