хрема и кашлица

  • 1 366
  • 4
Здравейте.Моля за някакъв съвет.Ще започна отначало.Малката в средата на сптмври решихме да я даваме на ясла,след два дена ходене по 2 часа се разболя.имаше сополи,кашлица от сополите,нито Т,нито червено гърло.една седмица седяхме в къши,слагахме стримар,ксилофарм,коларгол капки.След тази една седмица.Тя пак тръгна на ясла.След 5 дена тя отново беше със същата хрема и кашлица.Сополите бяха гъсти жълти,пак започнахме с капките,сироп за кашлица.Отнова нямаше Т нито червено гърло,освен гъбички в устата.След една седмица влачене без пдобрение реших да я заведа на УНГ,той и видя носа гърлото,каза,че носа и е пълен със сополи.Изписа Клацид и зиртек по 1/2 таблетка.Пихме Клацид една седмица видимо се оправи,но от клацид-а по мнение на неината лична лекарка и излязоха оъново гъби в устата,пръксахме със фунгостатин.Седя 2 седмици в къщи,пооправи се,тръгна на ясла,след седмица и 2-3 дена тя отново е със сополи гъсти гнойни кашлица.Водих я при друг специалист УНГ каза,че нос аи е пълен със гнойни сополи.Пусна и секрет от носа,отидохме до личната да вземем направления и тя реши д аи пусни секрет и от гърлото.Резултата е в носа няма нищо,а в гърлото стафилококос ауреус.Обадих и се преди час и тя ми каза ,че категорично ми забранява да пие АБ,защото и излизали гъбички в устата.Щяла д апие АБ от антибиограмата когато се разболее по-сериозно.Да продължаваме а виброцил,стеримар и така.Вече стана седмица детето няма подобрение,тия сополи извират,страшно много кашля,постоянно през деня и вечер през ноша.Вече незнам кого да слушам.Сега в 14.20 имам час за УНг да види резултатите да видим тя какво ще каже.Моля ви ако някой знае какво да правя да ми даде някакъв съвет.Забравих да кажа,че през малкото време през което няма изявена хрема си личи ,че тя не може да диша през ноиса.   
Виж целия пост
# 1
Започнете лечение на кашлиата и секрета от носа с антибиотик по антибиограма, защото трудно ще се отървете от този стафилокок. Добре е да се съчетае с подходящи капки за нос или за мазане дълбоко в носа с Бактробан- той е специално за стафилококи. Този тип инфекция е доста упорита и може да остане траен носител.
Виж целия пост
# 2
Пием антибиотик от антибиограмата,но днес свършаме антибиотика но резултат никакъв освен,че кашлицата намялва през деня.Мажа с ринолекс,слагам някакви правени капки.Но никакъв резултат.Сополо е все така гъст и йълт,дави се през ноща,кашля като раздрана .Незнам вече какво да правя
Виж целия пост
# 3
Добре е да се консултирате с УНГ специалист. Може да се отнася до възпалена и уголемена трета сливица, която да поддържа инфекцията.
Виж целия пост
# 4
водих я и при УНГ,според него не се дължи на третата сливица,каза,че е предразположена към алергии,назначи секрети от нос аи гърлото,от гърлото излезе тази бактерия.Пием зиртек вече 30 дена по 1/2 табл.Днес малко сме по-добре,но все така излизат сополи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия